Hopp til innhold
Nyttsokfirma i Claude og ChatGPTLes mer →
Aktivt selskap
Aksjeselskap

Four Blue Eyes AS

Org.nr 968641832
Omsetning
885 000
+7 945,5 %
Resultat
209 190
6 års regnskap

Om Four Blue Eyes AS

Four Blue Eyes AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Drift av restauranter. Virksomheten ble stiftet i 1994 og har vært i drift i 32 år. Trond Christian Hubred er styrets leder. I 2024 hadde Four Blue Eyes AS en omsetning på 885 000 kr, en økning på 7945 % fra 2023. Selskapet endte året med et overskudd på 209 190 kr. Egenkapitalen var −1,80 mill kr ved utgangen av 2024. Største aksjonær er Hubred & Hubred AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 2 356 innen drift av restauranter i Oslo, og ett av 11 256 i Norge. Det er eldre enn 97 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (77 %).

Aktivitet

Arbeide med servering og restaurantdrift, oppdrett av hest, drive eiendomsvirksomhet, gjøre investeringer, samt drive virksomhet innenfor beslektede områder.

Formål

Import av dyrefor, investering i hester, aksjer, verdipapirer, fast eiendom, drift av hoteller og restauranter, shipping m.v., samt hva hermed står i forbindelse, herunder å delta i andre selskaper med lignende virksomhet.

API og MCPGET /company/968641832

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/968641832" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "968641832",
  "name": "FOUR BLUE EYES AS",
  "org_form": "AS",
  "nace_code": "56.110",
  "nace_desc": "Drift av restauranter",
  "employees": null,
  "address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
  …
}

MCP

lookup_company({ "org_no": "968641832" })

Spør AI-assistenten

  • Er Four Blue Eyes AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
  • Hva driver Four Blue Eyes AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
  • Gi meg en kort oversikt over Four Blue Eyes AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Kom i gang med API og MCP →

Økonomi

Omsetning 2020–2024 · +7 945,5 % fra 2023 · +8 348,7 % over 4 år

ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
2024885 000 kr208 965 kr209 190 kr153 592 kr−1,80 mill kr1,95 mill kr
202311 000 kr−6 001 kr−5 950 kr157 740 kr−2,01 mill kr2,17 mill kr
2022250 000 kr347 525 kr347 527 kr158 950 kr−2,00 mill kr2,16 mill kr
202117 659 kr1 112 kr1 112 kr7 346 kr−2,35 mill kr2,36 mill kr
202010 475 kr−1,49 mill kr−1,51 mill kr8 953 kr−2,35 mill kr2,36 mill kr

Balanse

2024
Eiendeler153 592 kr
Anleggsmidler100 %153 001 krOmløpsmidler0 %591 kr
Egenkapital og gjeld153 592 kr
Innskutt egenkapital1354 %2,08 mill krOpptjent egenkapital-2527 %−3,88 mill krKortsiktig gjeld1273 %1,95 mill kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader676 035 kr
Finansinntekter225 kr
Netto finans225 kr
Ordinært resultat før skatt209 190 kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

Ved utgangen av 2023 besto eiendelene i hovedsak av omløpsmidler. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.

API og MCPGET /company/968641832/financials

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/968641832/financials" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "968641832",
  "years": [
    {
      "year": 2024,
      "revenue": 885000,
      "operating_profit": 208965,
      "net_profit": 209190,
      "equity": -1801266,
      …
    },
    { "year": 2023, "revenue": 11000, "operating_profit": -6001, "net_profit": -5950, "equity": -2010454, … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_financials({ "org_no": "968641832" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor mye vokste omsetningen til Four Blue Eyes AS fra 2023 til 2024?
  • Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Four Blue Eyes AS de siste årene.
  • Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Four Blue Eyes AS per år.

Roller og styre2

Styre

1Sist endret 09.09.2022
Styrets leder

Regnskapsfører

1Sist endret 04.12.2019
Regnskapsfører
repr. ECIT VEIBY AKONTO ASGodkjent regnskapsforetakVis regnskapsfører-profil →
API og MCPGET /company/968641832/roles

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/968641832/roles" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "968641832",
  "roles": [
    { "role_type": "Regnskapsfører", … },
    { "role_type": "Styrets leder", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_roles({ "org_no": "968641832" })

Spør AI-assistenten

  • Hvem er regnskapsfører for Four Blue Eyes AS?
  • List alle roller i Four Blue Eyes AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
  • Hvem sitter i styret i Four Blue Eyes AS?

Aksjonærer og eierstruktur

Eierendringer

Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.

1 nye · 1 ute

Inn (1)
Ut (1)
  • Bjarne Mindehadde 100 %
AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Hubred & Hubred ASSelskapOrdinære aksjer100,0 %650

1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

API og MCPGET /company/968641832/shareholders

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/968641832/shareholders" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "968641832",
  "shareholders": [
    { "shareholder_name": "HUBRED & HUBRED AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
  ],
  "total": 1
}

MCP

get_company_shareholders({ "org_no": "968641832" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor stor andel av Four Blue Eyes AS eier Hubred & Hubred AS, og hvem eier resten?
  • Hvor mange aksjonærer har Four Blue Eyes AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
  • Hvem eier Four Blue Eyes AS, og hvor store eierandeler har de?

Reelle eiere

Beregnet fra aksjonærregisteret 2025

Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.

Kunngjøringer69

Kilde: Brønnøysundregistrene

API og MCPGET /company/968641832/kunngjoeringer

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/968641832/kunngjoeringer" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "968641832",
  "kunngjoeringer": [
    { "dato": "2026-04-17", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    { "dato": "2026-03-19", "type": "Varsel om tvangsoppløsning", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "968641832" })

Spør AI-assistenten

  • Når leverte Four Blue Eyes AS sist godkjent årsregnskap?
  • Når ble styret i Four Blue Eyes AS sist endret?
  • Hva er de siste kunngjøringene for Four Blue Eyes AS i Brønnøysundregistrene?

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  2. Endring i roller og styre
  3. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  4. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  5. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert

Bransjesammenligning

Nøkkeltall2024Bransjemedian
Egenkapitalandel-1172,8 %13,7 %
Likviditetsgrad0,000,95

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

API og MCPGET /company/968641832/benchmark

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/968641832/benchmark" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "968641832",
  "nace_code": "56.110",
  "industry_count": 8002,
  "revenue": { "value": 885000, "percentile": 0.2804 },
  "operating_margin": { "value": 0.2361, "percentile": 0.9408 },
  …
}

MCP

get_company_benchmark({ "org_no": "968641832" })

Spør AI-assistenten

  • Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Four Blue Eyes AS på i bransjen?
  • Hvor ligger Four Blue Eyes AS blant de 8002 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
  • Hvordan er lønnsomheten til Four Blue Eyes AS sammenlignet med andre i bransjen?

Investeringer

FOUR BLUE EYES AS eier aksjer i 2 selskaper

SelskapKommuneEierandelFørste årSiste årStatus
Brygga Hotel ASOslo100,0 %20232025Aktiv
Worldpower ASLarvik0,2 %20222025Aktiv

Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.

Godt å vite om Four Blue Eyes AS

Hvor stor er bransjen Four Blue Eyes AS tilhører?

Four Blue Eyes AS er ett av 2 356 selskaper innen drift av restauranter i Oslo, og ett av 11 256 på landsbasis.

Hvor lenge har Four Blue Eyes AS eksistert sammenlignet med bransjen?

Four Blue Eyes AS ble etablert i 1994 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 97 % av selskapene.

Hva er statusen til Four Blue Eyes AS?

Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Four Blue Eyes AS i Brønnøysundregistrene.

Hva betyr organisasjonsformen AS?

Organisasjonsformen til Four Blue Eyes AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.

Hvem er største aksjonær i Four Blue Eyes AS?

Største aksjonær i Four Blue Eyes AS er Hubred & Hubred AS med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.

Hva omsatte Four Blue Eyes AS for i 2024?

I 2024 omsatte Four Blue Eyes AS for 885 000 kr, opp 7945 % fra 2023. Årsresultatet ble et overskudd på 209 190 kr.

Hvor stor aksjekapital har Four Blue Eyes AS?

Den registrerte aksjekapitalen i Four Blue Eyes AS er 2,08 mill kr (2 080 aksjer), ifølge Enhetsregisteret.

Hvor holder Four Blue Eyes AS til?

Four Blue Eyes AS holder til i Askekroken 11, 0277, OSLO, i Oslo kommune.

Hvilket org.nr har Four Blue Eyes AS?

Four Blue Eyes AS har org.nr 968 641 832 og er registrert som Aksjeselskap i Brønnøysundregistrene.

Hvilken regnskapsfører bruker Four Blue Eyes AS?

I Enhetsregisteret er Four Blue Eyes AS registrert med regnskapsfører Ecit Veiby Akonto AS.

Bransjen der selskapet holder til

Andre interessante kommuner