Jama AS
- Omsetning
- 6,4 mill
- +1 346 %
- Resultat
- 5,4 mill
- +1 710 %
Om Jama AS
Jama AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Drift av restauranter. Virksomheten ble stiftet i 1995 og har vært i drift i 31 år. Jan Inge Storheill er styrets leder. I 2025 hadde Jama AS en omsetning på 6,39 mill kr, en økning på 1346 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 5,40 mill kr. Egenkapitalen var 14,73 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Jan Inge Storheill med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 2 354 innen drift av restauranter i Oslo, og ett av 11 258 i Norge. Det er eldre enn 95 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (77 %).
Aktivitet
Restaurantvirksomhet, investering i fast eiendom, shipping, verdipapirer m.v. samt hva hermed står i forbindelse, herunder deltakelse i andre selskaper med lignende virksomhet.
Formål
Restaurantvirksomhet, investering i fast eiendom, shipping, verdipapirer m.v. samt hva hermed står i forbindelse, herunder deltagelse i andre selskaper med lignende virksomhet.
API og MCPGET /company/975778142
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/975778142" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "975778142",
"name": "JAMA AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "56.110",
"nace_desc": "Drift av restauranter",
"employees": null,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "975778142" })Spør AI-assistenten
Hvor i Oslo holder Jama AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Jama AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Jama AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +1 346 % fra 2024 · +1 274,4 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 6,39 mill kr | 6,26 mill kr | 5,40 mill kr | 16,31 mill kr | 14,73 mill kr | 1,59 mill kr |
| 2024 | 441 800 kr | 86 865 kr | 298 193 kr | 9,48 mill kr | 9,33 mill kr | 153 961 kr |
| 2023 | 510 000 kr | 289 420 kr | 339 015 kr | 9,25 mill kr | 9,03 mill kr | 218 910 kr |
| 2022 | 467 083 kr | 199 876 kr | 89 378 kr | 8,89 mill kr | 8,69 mill kr | 198 605 kr |
| 2021 | 464 799 kr | 229 385 kr | 253 612 kr | 18,72 mill kr | 8,60 mill kr | 10,12 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIVed utgangen av 2025 utgjorde bankinnskudd og kontanter om lag 89 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/975778142/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/975778142/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "975778142",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 6388229,
"operating_profit": 6257833,
"net_profit": 5397247,
"equity": 14725886,
…
},
{ "year": 2024, "revenue": 441800, "operating_profit": 86865, "net_profit": 298193, "equity": 9328639, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "975778142" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Jama AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Jama AS fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Jama AS de siste årene.
Roller og styre2
Styre
1Sist endret 11.03.2020Regnskapsfører
1Sist endret 02.12.2020API og MCPGET /company/975778142/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/975778142/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "975778142",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "975778142" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Jama AS?
Hvem er regnskapsfører for Jama AS?
List alle roller i Jama AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Jan Inge Storheill | Person | Ordinære aksjer | 100,0 % | 2 000 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/975778142/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/975778142/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "975778142",
"shareholders": [
…
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "975778142" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Jama AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Jama AS, og hvor store eierandeler har de?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Jama AS | BEDR | Drift av restauranter | Oslo | − |
Kunngjøringer41
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 28.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.4.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.12.2020 | Revisjon av årsregnskap ↗ |
| 2.12.2020 | Revisor ↗ |
| 17.6.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.3.2020 | Styre ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/975778142/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/975778142/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "975778142",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-28", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-07-19", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "975778142" })Spør AI-assistenten
Når ble styret i Jama AS sist endret?
Hva er de siste kunngjøringene for Jama AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Jama AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 0,0 % av driftsinntektene — 39,4 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 98,0 % | 1,5 % |
| Resultatmargin | 84,5 % | 1,1 % |
| Egenkapitalandel | 90,3 % | 13,6 % |
| Likviditetsgrad | 30,24 | 0,95 |
| Gjeldsgrad | 0,11 | 1,86 |
| Egenkapitalrentabilitet | 36,7 % | 20,9 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Lønnskostnad | 0,0 % | 39,4 % |
| Annen driftskostnad | 2,0 % | 23,7 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/975778142/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/975778142/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "975778142",
"nace_code": "56.110",
"industry_count": 7999,
"revenue": { "value": 6388229, "percentile": 0.6521 },
"operating_margin": { "value": 0.9796, "percentile": 0.9966 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "975778142" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Jama AS blant de 7999 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Jama AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Jama AS blant de største selskapene innen drift av restauranter?
Investeringer
JAMA AS eier aksjer i 3 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Techstep ASA | Oslo | 0,0 % | 2020 | 2025 | Aktiv |
| Itera ASA | Oslo | 0,0 % | 2021 | 2025 | Aktiv |
| Endúr ASA | Bærum | 0,0 % | 2020 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+18 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Ofte spurt om Jama AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Jama AS?
Det er registrert 11 258 selskaper i Norge innen drift av restauranter, hvorav 2 354 i Oslo.
Er Jama AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 1995, som er lenger enn 95 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 203 andre selskaper i bransjen etablert.
Hva er statusen til Jama AS?
Jama AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva gjør Jama AS?
Jama AS driver innen drift av restauranter, med NACE-kode 56.110 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Restaurantvirksomhet, investering i fast eiendom, shipping, verdipapirer m.v.
Hvem er største aksjonær i Jama AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Jan Inge Storheill største eier i Jama AS med 100 % av aksjene.
Hva er omsetningen til Jama AS?
Jama AS hadde i 2025 en omsetning på 6,39 mill kr og et overskudd på 5,40 mill kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Jama AS?
Jama AS er vurdert til B – Solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.
Hvor ligger Jama AS?
Forretningsadressen til Jama AS er Tjuvholmen allé 21, 0252, OSLO i Oslo kommune.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.