- Omsetning
- 953 900
- −96,8 %
- Resultat
- 6,3 mill
- −59,4 %
Om Rombak Pukkverk Narvik AS
Rombak Pukkverk Narvik AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Narvik, Nordland. Selskapet er registrert i bransjen Utvinning fra grus- og sandtak, og utvinning av leire og kaolin. Virksomheten ble stiftet i 1993 og har vært i drift i 33 år. Torstein Larsen er daglig leder, og Torstein Larsen er styreleder. I 2025 hadde Rombak Pukkverk Narvik AS en omsetning på 953 900 kr, en nedgang på 97 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 6,30 mill kr. Egenkapitalen var 48,30 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Anleggsmaskin AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 4 innen utvinning fra grus- og sandtak, og utvinning av leire og kaolin i Narvik, og ett av 523 i Norge. Det er eldre enn 86 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (63 %).
Aktivitet
Produksjon av strøsand og pukk av knust fjell, riving. Sentral godkjenning.
Formål
Virksomhet innen bergverk, herunder uttak av fjellmasser, videreforedling av masser, omsetning av masser, samt annen virksomhet som har tilknytning til ovennevnte.
API og MCPGET /company/967417726
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/967417726" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "967417726",
"name": "ROMBAK PUKKVERK NARVIK AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "08.120",
"nace_desc": "Utvinning fra grus- og sandtak, og utvinning av leire og kaolin",
"employees": null,
"address": { "municipality": "NARVIK", "county": "NORDLAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "967417726" })Spør AI-assistenten
Når ble Rombak Pukkverk Narvik AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Narvik holder Rombak Pukkverk Narvik AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Rombak Pukkverk Narvik AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −96,8 % fra 2024 · −96,5 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 953 900 kr | 1,32 mill kr | 6,30 mill kr | 61,80 mill kr | 48,30 mill kr | 13,50 mill kr |
| 2024 | 29,96 mill kr | 11,10 mill kr | 15,53 mill kr | 71,40 mill kr | 50,79 mill kr | 20,60 mill kr |
| 2023 | 38,11 mill kr | 11,07 mill kr | 10,81 mill kr | 61,47 mill kr | 35,26 mill kr | 26,21 mill kr |
| 2022 | 32,20 mill kr | −7,85 mill kr | −8,93 mill kr | 56,94 mill kr | 25,44 mill kr | 31,50 mill kr |
| 2021 | 27,30 mill kr | 1,30 mill kr | 10,88 mill kr | 81,79 mill kr | 52,95 mill kr | 28,84 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIVed utgangen av 2025 utgjorde bankinnskudd og kontanter om lag 17 prosent av eiendelene. Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet finansieres delvis av andre selskaper i konsernet.
- Gjeld til konsernselskaper
- 11 mill kr (18 % av balansen)
- Rentekostnad til konsernselskaper
- 580 000 kr
API og MCPGET /company/967417726/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/967417726/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "967417726",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 953900,
"operating_profit": 1322178,
"net_profit": 6303156,
"equity": 48302994,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 29959512,
"operating_profit": 11100949,
"net_profit": 15530346,
"equity": 50792803,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "967417726" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Rombak Pukkverk Narvik AS per år.
Hvordan har omsetningen til Rombak Pukkverk Narvik AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Rombak Pukkverk Narvik AS i 2025?
Roller og styre5
Daglig leder
1Sist endret 30.09.1993Styre
2Sist endret 30.09.1993Regnskapsfører
1Sist endret 09.01.2019Revisor
1Sist endret 30.09.1993API og MCPGET /company/967417726/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/967417726/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "967417726",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "967417726" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Rombak Pukkverk Narvik AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Rombak Pukkverk Narvik AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Rombak Pukkverk Narvik AS?
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Anleggsmaskin AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 700 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/967417726/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/967417726/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "967417726",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "ANLEGGSMASKIN AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "967417726" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Rombak Pukkverk Narvik AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Rombak Pukkverk Narvik AS eier Anleggsmaskin AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Rombak Pukkverk Narvik AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Anleggsmaskin AS
2 selskaperAPI og MCPGET /company/967417726/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/967417726/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "967417726",
"chain": [
{ "org_no": "930771090", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "967417726", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "967417726" })Spør AI-assistenten
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Rombak Pukkverk Narvik AS?
Hvem eier Rombak Pukkverk Narvik AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Rombak Pukkverk Narvik AS | BEDR | Utvinning fra grus- og sandtak, og utvinning av leire og kaolin | Narvik | − |
Kunngjøringer37
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 22.8.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.9.2025 | Kapital ↗ |
| 1.9.2025 | Vedtektsdato ↗ |
| 1.9.2025 | Gjennomføring av fisjon ↗ |
| 30.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 12.3.2025 | Fisjonsbeslutning ↗ |
| 4.9.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.9.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 8.8.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.9.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/967417726/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/967417726/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "967417726",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-08-22", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-09-01", "type": "Kapital", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "967417726" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Rombak Pukkverk Narvik AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Rombak Pukkverk Narvik AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Rombak Pukkverk Narvik AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Endring i aksjekapital
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 78,2 % | 47,3 % |
| Likviditetsgrad | 0,81 | 2,10 |
| Gjeldsgrad | 0,28 | 0,86 |
| Egenkapitalrentabilitet | 13,0 % | 3,0 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -96,8 % | +0,7 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/967417726/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/967417726/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "967417726",
"nace_code": "08.120",
"industry_count": 330,
"revenue": { "value": 953900, "percentile": 0.3708 },
"operating_margin": { "value": 1.3861, "percentile": 0.9963 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "967417726" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Rombak Pukkverk Narvik AS på i bransjen?
Hvor ligger Rombak Pukkverk Narvik AS blant de 330 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Rombak Pukkverk Narvik AS sammenlignet med andre i bransjen?
Investeringer
ROMBAK PUKKVERK NARVIK AS eier aksjer i 6 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Swiss Life Ref Nordic 2024 Invest I AS | Oslo | 0,5 % | 2025 | 2025 | Aktiv |
| Sparebank 68 Grader Nord | Vestvågøy | 0,5 % | 2021 | 2025 | Aktiv |
| Swiss Life Ref Esg Nordic 2022 Invest I AS | Oslo | 0,3 % | 2022 | 2025 | Aktiv |
| Swiss Life Ref Nordic 2018 Invest AS | Oslo | 0,2 % | 2018 | 2025 | Aktiv |
| Swiss Life Ref Nordic 2020 Invest AS | Oslo | 0,1 % | 2020 | 2025 | Aktiv |
| Norwegian Air Shuttle ASA | Bærum | 0,0 % | 2017 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Spørsmål og svar om Rombak Pukkverk Narvik AS
Hvor stor er bransjen Rombak Pukkverk Narvik AS tilhører?
Rombak Pukkverk Narvik AS er ett av 4 selskaper innen utvinning fra grus- og sandtak, og utvinning av leire og kaolin i Narvik, og ett av 523 på landsbasis.
Hvor lenge har Rombak Pukkverk Narvik AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Rombak Pukkverk Narvik AS ble etablert i 1993 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 86 % av selskapene.
Er Rombak Pukkverk Narvik AS et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Rombak Pukkverk Narvik AS i Brønnøysundregistrene.
Hvilken bransje tilhører Rombak Pukkverk Narvik AS?
Rombak Pukkverk Narvik AS er registrert i bransjen Utvinning fra grus- og sandtak, og utvinning av leire og kaolin (næringskode 08.120). Registrert aktivitet: Produksjon av strøsand og pukk av knust fjell, riving.
Hvem leder Rombak Pukkverk Narvik AS?
Torstein Larsen er registrert som daglig leder i Rombak Pukkverk Narvik AS.
Hvem er styreleder i Rombak Pukkverk Narvik AS?
Styrets leder i Rombak Pukkverk Narvik AS er Torstein Larsen.
Hvilke eiere står bak Rombak Pukkverk Narvik AS?
Rombak Pukkverk Narvik AS eies i hovedsak av Anleggsmaskin AS (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Går Rombak Pukkverk Narvik AS med overskudd?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 953 900 kr, ned 97 % fra 2024. Egenkapitalen var 48,30 mill kr ved årsslutt.
Hvor lønnsom er driften i Rombak Pukkverk Narvik AS?
Driftsresultatet for 2025 var 1,32 mill kr. Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Hvor mye egenkapital har Rombak Pukkverk Narvik AS?
Ved utgangen av 2025 hadde Rombak Pukkverk Narvik AS en egenkapital på 48,30 mill kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 78,2 %.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Nordland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.