Lensvik Pukkverk AS
- Omsetning
- 2,8 mill
- +111,3 %
- Resultat
- 209 107
- +514,8 %
Om Lensvik Pukkverk AS
Lensvik Pukkverk AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Orkland, Trøndelag. Selskapet er registrert i bransjen Utvinning fra grus- og sandtak, og utvinning av leire og kaolin. Virksomheten ble stiftet i 2017 og har vært i drift i 9 år. Olav Sterten er daglig leder, og Jan Morten Solem er styreleder. I 2025 hadde Lensvik Pukkverk AS en omsetning på 2,84 mill kr, en økning på 111 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 209 107 kr. Egenkapitalen var 3,01 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Jan Morten Solem med 33,3 % av aksjene. Selskapet er ett av 6 innen utvinning fra grus- og sandtak, og utvinning av leire og kaolin i Orkland, og ett av 523 i Norge. Det ble etablert samme år som 12 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (63 %).
Aktivitet og formål
Bergverksvirksomhet med knusing av stein samt annen virksomhet som naturlig står i forbindelse med dette.
API og MCPGET /company/919364033
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/919364033" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "919364033",
"name": "LENSVIK PUKKVERK AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "08.120",
"nace_desc": "Utvinning fra grus- og sandtak, og utvinning av leire og kaolin",
"employees": null,
"address": { "municipality": "ORKLAND", "county": "TRØNDELAG", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "919364033" })Spør AI-assistenten
Hva driver Lensvik Pukkverk AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Lensvik Pukkverk AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Lensvik Pukkverk AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +111,3 % fra 2024 · −37,5 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2,84 mill kr | 497 960 kr | 209 107 kr | 6,37 mill kr | 3,01 mill kr | 3,36 mill kr |
| 2024 | 1,34 mill kr | 307 061 kr | 34 012 kr | 6,52 mill kr | 2,80 mill kr | 3,72 mill kr |
| 2023 | 3,83 mill kr | 736 661 kr | 390 289 kr | 7,35 mill kr | 2,76 mill kr | 4,59 mill kr |
| 2022 | 2,71 mill kr | 886 414 kr | 585 877 kr | 5,64 mill kr | 2,37 mill kr | 3,26 mill kr |
| 2021 | 4,54 mill kr | 544 633 kr | 329 449 kr | 5,42 mill kr | 1,79 mill kr | 3,63 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at varekostnader er den største kostnadsposten, med om lag 60 prosent av driftsinntektene.
Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
- Til gode hos konsernselskaper
- 350 000 kr (5 % av balansen)
API og MCPGET /company/919364033/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/919364033/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "919364033",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 2836948,
"operating_profit": 497960,
"net_profit": 209107,
"equity": 3007454,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 1342397,
"operating_profit": 307061,
"net_profit": 34012,
"equity": 2798347,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "919364033" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Lensvik Pukkverk AS per år.
Hvordan har omsetningen til Lensvik Pukkverk AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Lensvik Pukkverk AS i 2025?
Roller og styre5
Daglig leder
1Sist endret 08.08.2017Styre
3Sist endret 08.08.2017Regnskapsfører
1Sist endret 08.08.2017API og MCPGET /company/919364033/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/919364033/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "919364033",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "919364033" })Spør AI-assistenten
Hvem er regnskapsfører for Lensvik Pukkverk AS?
List alle roller i Lensvik Pukkverk AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Lensvik Pukkverk AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Karl M Holding AS33,3 %
- Karl Magnus Ølstørenhadde 33,3 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Jan Morten Solem | Person | Ordinære aksjer | 33,3 % | 200 |
| Karl M Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 33,3 % | 200 |
| Olav Sterten | Person | Ordinære aksjer | 33,3 % | 200 |
3 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/919364033/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/919364033/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "919364033",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "KARL M HOLDING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 33.33, "year": 2025, … },
…
],
"total": 3
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "919364033" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Lensvik Pukkverk AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Lensvik Pukkverk AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Lensvik Pukkverk AS eier Karl M Holding AS, og hvem eier resten?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Datterselskaper av Lensvik Pukkverk AS
1 selskaperAPI og MCPGET /company/919364033/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/919364033/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "919364033",
"chain": [
{ "org_no": "919364033", "owner_pct": null, … }
],
"subsidiaries_total": 1,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "919364033" })Spør AI-assistenten
Hvilke datterselskaper har Lensvik Pukkverk AS, og hvor mye eier det i hvert av dem?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Lensvik Pukkverk AS | BEDR | Utvinning fra grus- og sandtak, og utvinning av leire og kaolin | Orkland | − |
Kunngjøringer13
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 2.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.3.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.5.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.2.2023 | Forretningsadresse ↗ |
| 12.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 12.5.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 12.3.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2020 | Forretningsadresse ↗ |
| 4.6.2019 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/919364033/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/919364033/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "919364033",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-02", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-05-19", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "919364033" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Lensvik Pukkverk AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Lensvik Pukkverk AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Lensvik Pukkverk AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 60,3 % av driftsinntektene — 28,5 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 17,6 % | 4,6 % |
| Resultatmargin | 7,4 % | 2,4 % |
| Egenkapitalandel | 47,2 % | 47,3 % |
| Likviditetsgrad | 41,95 | 2,10 |
| Gjeldsgrad | 1,12 | 0,86 |
| Egenkapitalrentabilitet | 7,0 % | 3,0 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 60,3 % | 31,8 % |
| Lønnskostnad | 4,0 % | 20,8 % |
| Annen driftskostnad | 18,9 % | 34,5 % |
| Avskrivninger | 0,8 % | 4,0 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/919364033/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/919364033/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "919364033",
"nace_code": "08.120",
"industry_count": 330,
"revenue": { "value": 2836948, "percentile": 0.4863 },
"operating_margin": { "value": 0.1755, "percentile": 0.7687 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "919364033" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Lensvik Pukkverk AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Lensvik Pukkverk AS på i bransjen?
Hvor ligger Lensvik Pukkverk AS blant de 330 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Investeringer
LENSVIK PUKKVERK AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Berganesveien 53 AS | Orkland | 100,0 % | 2022 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Folk spør om Lensvik Pukkverk AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Lensvik Pukkverk AS?
Det er registrert 523 selskaper i Norge innen utvinning fra grus- og sandtak, og utvinning av leire og kaolin, hvorav 6 i Orkland.
Er Lensvik Pukkverk AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2017, som er lenger enn 24 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 12 andre selskaper i bransjen etablert.
Er Lensvik Pukkverk AS et aktivt selskap?
Lensvik Pukkverk AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvilken selskapsform har Lensvik Pukkverk AS?
Lensvik Pukkverk AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem er daglig leder i Lensvik Pukkverk AS?
Daglig leder i Lensvik Pukkverk AS er Olav Sterten, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem eier Lensvik Pukkverk AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Jan Morten Solem største eier i Lensvik Pukkverk AS med 33,3 % av aksjene. Nest størst er Karl M Holding AS med 33,3 %.
Hvordan går det økonomisk med Lensvik Pukkverk AS?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 2,84 mill kr, opp 111 % fra 2024. Egenkapitalen var 3,01 mill kr ved årsslutt.
Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Lensvik Pukkverk AS?
Lensvik Pukkverk AS er vurdert til A – Meget solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.
Hvem fører regnskapet til Lensvik Pukkverk AS?
Agdenes Regnskap SA er registrert som regnskapsfører for Lensvik Pukkverk AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Trøndelag
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.