Damåsen Pukkverk AS
- Omsetning
- 7,5 mill
- −32 %
- Resultat
- −1,3 mill
- 7 års regnskap
Om Damåsen Pukkverk AS
Damåsen Pukkverk AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Øvre Eiker, Buskerud. Selskapet er registrert i bransjen Utvinning fra grus- og sandtak, og utvinning av leire og kaolin. Virksomheten ble stiftet i 2009 og har vært i drift i 17 år. Per Erik Bergan er daglig leder, og Per Erik Bergan er styreleder. I 2025 hadde Damåsen Pukkverk AS en omsetning på 7,54 mill kr, en nedgang på 32 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 1,27 mill kr. Egenkapitalen var 4,57 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Pb Drift AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 4 innen utvinning fra grus- og sandtak, og utvinning av leire og kaolin i Øvre Eiker, og ett av 523 i Norge. Det ble etablert samme år som 13 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (63 %).
Aktivitet og formål
Drift av pukkverk, herunder foredling og salg av masser samt deltakelse i andre virksomheter.
API og MCPGET /company/994496174
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/994496174" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "994496174",
"name": "DAMÅSEN PUKKVERK AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "08.120",
"nace_desc": "Utvinning fra grus- og sandtak, og utvinning av leire og kaolin",
"employees": null,
"address": { "municipality": "ØVRE EIKER", "county": "BUSKERUD", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "994496174" })Spør AI-assistenten
Er Damåsen Pukkverk AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Damåsen Pukkverk AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Damåsen Pukkverk AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −32 % fra 2024 · −69 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 7,54 mill kr | −1,20 mill kr | −1,27 mill kr | 12,72 mill kr | 4,57 mill kr | 8,16 mill kr |
| 2024 | 11,09 mill kr | −11 026 kr | −266 303 kr | 11,17 mill kr | 5,84 mill kr | 5,34 mill kr |
| 2023 | 8,25 mill kr | 1,03 mill kr | 636 532 kr | 10,14 mill kr | 6,10 mill kr | 4,04 mill kr |
| 2022 | 12,23 mill kr | −483 126 kr | −488 141 kr | 9,42 mill kr | 5,47 mill kr | 3,95 mill kr |
| 2021 | 24,35 mill kr | 695 385 kr | 389 167 kr | 10,62 mill kr | 5,95 mill kr | 4,67 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er andre driftskostnader, som utgjør om lag 56 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet har mer til gode hos andre konsernselskaper enn det skylder dem.
- Til gode hos konsernselskaper
- 2,5 mill kr (19 % av balansen)
- Gjeld til konsernselskaper
- 33 000 kr
API og MCPGET /company/994496174/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/994496174/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "994496174",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 7538989,
"operating_profit": -1202490,
"net_profit": -1271371,
"equity": 4565451,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 11090831,
"operating_profit": -11026,
"net_profit": -266303,
"equity": 5836822,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "994496174" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Damåsen Pukkverk AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Damåsen Pukkverk AS per år.
Hvordan har omsetningen til Damåsen Pukkverk AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre5
Daglig leder
1Sist endret 07.09.2009Styre
2Sist endret 28.04.2022Regnskapsfører
1Sist endret 13.10.2023Revisor
1Sist endret 11.06.2013API og MCPGET /company/994496174/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/994496174/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "994496174",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "994496174" })Spør AI-assistenten
Hvem er regnskapsfører for Damåsen Pukkverk AS?
List alle roller i Damåsen Pukkverk AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Damåsen Pukkverk AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 ute · 1 endret eierandel
- Kongsberg Pukkverk AShadde 48 %
- Pb Drift AS52 % → 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Pb Drift AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 100 000 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/994496174/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/994496174/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "994496174",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "PB DRIFT AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "994496174" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av Damåsen Pukkverk AS eier Pb Drift AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Damåsen Pukkverk AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Damåsen Pukkverk AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Pb Drift AS
4 selskaperAPI og MCPGET /company/994496174/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/994496174/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "994496174",
"chain": [
{ "org_no": "965610391", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "994496174", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "994496174" })Spør AI-assistenten
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Damåsen Pukkverk AS?
Hvem eier Damåsen Pukkverk AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Damåsen Pukkverk AS | BEDR | Utvinning fra grus- og sandtak, og utvinning av leire og kaolin | Øvre Eiker | − |
Kunngjøringer29
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 5.9.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 16.8.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 10.8.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 10.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 28.4.2022 | Styre ↗ |
| 26.4.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 9.9.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 9.3.2021 | Forretningsadresse ↗ |
| 9.3.2021 | Styre ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/994496174/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/994496174/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "994496174",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-09-05", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-08-16", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "994496174" })Spør AI-assistenten
Når leverte Damåsen Pukkverk AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Damåsen Pukkverk AS sist endret?
Hva er de siste kunngjøringene for Damåsen Pukkverk AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 56,0 % av driftsinntektene — 21,5 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -16,0 % | 4,6 % |
| Resultatmargin | -16,9 % | 2,4 % |
| Egenkapitalandel | 35,9 % | 47,3 % |
| Likviditetsgrad | 1,24 | 2,10 |
| Gjeldsgrad | 1,79 | 0,86 |
| Egenkapitalrentabilitet | -27,8 % | 3,0 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -32,0 % | +0,7 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 49,2 % | 31,8 % |
| Lønnskostnad | 3,5 % | 20,8 % |
| Annen driftskostnad | 56,0 % | 34,5 % |
| Avskrivninger | 7,3 % | 4,0 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/994496174/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/994496174/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "994496174",
"nace_code": "08.120",
"industry_count": 330,
"revenue": { "value": 7538989, "percentile": 0.6109 },
"operating_margin": { "value": -0.1595, "percentile": 0.1343 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "994496174" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Damåsen Pukkverk AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Damåsen Pukkverk AS på i bransjen?
Hvor ligger Damåsen Pukkverk AS blant de 330 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Lignende selskaper
AIOgså i Øvre Eiker
1 000+ til i Øvre Eiker →Vis 5 tilVis færre
Godt å vite om Damåsen Pukkverk AS
Hvor stor er bransjen Damåsen Pukkverk AS tilhører?
Damåsen Pukkverk AS er ett av 4 selskaper innen utvinning fra grus- og sandtak, og utvinning av leire og kaolin i Øvre Eiker, og ett av 523 på landsbasis.
Hvor lenge har Damåsen Pukkverk AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Damåsen Pukkverk AS ble etablert i 2009 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 46 % av selskapene i bransjen.
Er Damåsen Pukkverk AS et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Damåsen Pukkverk AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Damåsen Pukkverk AS?
Per Erik Bergan er registrert som daglig leder i Damåsen Pukkverk AS.
Hvilke eiere står bak Damåsen Pukkverk AS?
Største aksjonær i Damåsen Pukkverk AS er Pb Drift AS med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hvem er morselskapet til Damåsen Pukkverk AS?
Selskapet er datterselskap av Pb Drift AS (100 % eierandel).
Hva omsatte Damåsen Pukkverk AS for i 2025?
I 2025 omsatte Damåsen Pukkverk AS for 7,54 mill kr, ned 32 % fra 2024. Årsresultatet ble et underskudd på 1,27 mill kr.
Hvor stor aksjekapital har Damåsen Pukkverk AS?
Den registrerte aksjekapitalen i Damåsen Pukkverk AS er 100 000 kr (100 000 aksjer), ifølge Enhetsregisteret.
Hvor solid er økonomien i Damåsen Pukkverk AS?
Basert på regnskapstallene for 2025 har Damåsen Pukkverk AS økonomisk helse-vurderingen B (Solid) på sokfirma.no sin skala fra A til E.
Er Damåsen Pukkverk AS MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2010. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Buskerud
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.