E134 Damåsen AS
Org.nr 982905273
Om E134 Damåsen AS
E134 Damåsen AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Øvre Eiker, Buskerud. Selskapet er registrert i bransjen Annen spesialisert bygge- og anleggsvirksomhet ikke nevnt annet sted. Virksomheten ble stiftet i 2000 og har vært i drift i 26 år. Per Erik Bergan er daglig leder, og Per Erik Bergan er styreleder. I 2025 hadde E134 Damåsen AS en omsetning på 5,26 mill kr, en nedgang på 30 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 1,57 mill kr. Egenkapitalen var −1,13 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Pb Drift AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 14 innen annen spesialisert bygge- og anleggsvirksomhet ikke nevnt annet sted i Øvre Eiker, og ett av 3 319 i Norge. Det er eldre enn 86 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet og formål
Entreprenørvirksomhet, drift av pukkverk og hva dermed står i forbindelse, handel, produksjon, kjøp, salg og drift av fast eiendom, utvikling av teleprosjekter samt deltagelse i andre virksomheter.
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 5,26 mill kr | −1,93 mill kr | −1,57 mill kr | 9,01 mill kr | −1,13 mill kr | 10,14 mill kr |
| 2024 | 7,56 mill kr | −1,50 mill kr | −1,45 mill kr | 9,55 mill kr | −1,02 mill kr | 10,57 mill kr |
| 2023 | 6,03 mill kr | 846 433 kr | 845 607 kr | 9,53 mill kr | 183 860 kr | 9,34 mill kr |
| 2022 | 4,39 mill kr | −5,00 mill kr | −4,93 mill kr | 5,72 mill kr | −61 747 kr | 5,78 mill kr |
| 2021 | 13,11 mill kr | 1,85 mill kr | 1,45 mill kr | 8,85 mill kr | 3,04 mill kr | 5,81 mill kr |
Hva årsregnskapet forteller
AII 2025-regnskapet er andre driftskostnader den største kostnadsposten, og posten oversteg driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 22 prosent av driftsinntektene. Regnskapet inneholder konsernbidrag.
Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 38 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
Roller og styre5
Daglig leder
1Sist endret 25.01.2001Styre
2Sist endret 25.01.2001Regnskapsfører
1Sist endret 13.10.2023Revisor
1Sist endret 06.01.2023Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Pb Drift AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100.0 % | 100 |
1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Pb Drift AS
4 selskaperUnderenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| E134 Damåsen AS | BEDR | Annen spesialisert bygge- og anleggsvirksomhet ikke nevnt annet sted | Øvre Eiker | − |
Kunngjøringer42
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 3.9.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 16.8.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 10.8.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 6.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.1.2023 | Revisor ↗ |
| 21.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.7.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 8.9.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2020 | Forretningsadresse ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 108,5 % av driftsinntektene — 90,0 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -36,7 % | 4,6 % |
| Resultatmargin | -29,9 % | 3,8 % |
| Egenkapitalandel | -12,5 % | 35,3 % |
| Likviditetsgrad | 0,90 | 1,33 |
| Omsetningsvekst (siste år) | -30,5 % | +6,2 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 6,5 % | 32,0 % |
| Lønnskostnad | 21,7 % | 37,7 % |
| Annen driftskostnad | 108,5 % | 18,5 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Lignende selskaper
AIOgså i Øvre Eiker
1 000+ til i Øvre Eiker →Spørsmål og svar om E134 Damåsen AS
Hvor stor er bransjen E134 Damåsen AS tilhører?
E134 Damåsen AS er ett av 14 selskaper innen annen spesialisert bygge- og anleggsvirksomhet ikke nevnt annet sted i Øvre Eiker, og ett av 3 319 på landsbasis.
Hvor lenge har E134 Damåsen AS eksistert sammenlignet med bransjen?
E134 Damåsen AS ble etablert i 2000 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 86 % av selskapene.
Hva er statusen til E134 Damåsen AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for E134 Damåsen AS i Brønnøysundregistrene.
Hva driver E134 Damåsen AS med?
E134 Damåsen AS er registrert i bransjen Annen spesialisert bygge- og anleggsvirksomhet ikke nevnt annet sted (næringskode 43.990). Registrert aktivitet: Entreprenørvirksomhet, drift av pukkverk og hva dermed står i forbindelse, handel, produksjon, kjøp, salg og drift av fast eiendom, utvikling av teleprosjekter samt deltagelse i andre virksomheter.
Hvem leder E134 Damåsen AS?
Per Erik Bergan er registrert som daglig leder i E134 Damåsen AS.
Hvem eier E134 Damåsen AS?
E134 Damåsen AS eies i hovedsak av Pb Drift AS (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Går E134 Damåsen AS med overskudd?
I 2025 omsatte E134 Damåsen AS for 5,26 mill kr, ned 30 % fra 2024. Årsresultatet ble et underskudd på 1,57 mill kr.
Hvor lønnsom er driften i E134 Damåsen AS?
Driftsresultatet for 2025 var −1,93 mill kr (driftsmargin −36,7 %). Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Er E134 Damåsen AS MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2015. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Buskerud
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.