- Omsetning
- 6,8 mill
- −19,9 %
- Resultat
- 294 509
- −72,7 %
Om Inco AS
Inco AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Kristiansand, Agder. Selskapet er registrert i bransjen Engroshandel med jernvarer, rørleggerartikler og oppvarmingsutstyr. Virksomheten ble stiftet i 1991 og har vært i drift i 35 år. Svein Halvard Godtfredsen er daglig leder, og Anne Godtfredsen er styreleder. I 2025 hadde Inco AS en omsetning på 6,79 mill kr, en nedgang på 20 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 294 509 kr. Egenkapitalen var 3,46 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Mba Invest AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 15 innen engroshandel med jernvarer, rørleggerartikler og oppvarmingsutstyr i Kristiansand, og ett av 614 i Norge. Det er eldre enn 84 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (78 %).
Aktivitet og formål
Agentursalg av industriprodukter, og hva annet som står i forbindelse med dette, samt å delta i andre selskaper.
API og MCPGET /company/961652561
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/961652561" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "961652561",
"name": "INCO AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "46.840",
"nace_desc": "Engroshandel med jernvarer, rørleggerartikler og oppvarmingsutstyr",
"employees": null,
"address": { "municipality": "KRISTIANSAND", "county": "AGDER", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "961652561" })Spør AI-assistenten
Er Inco AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Inco AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Inco AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −19,9 % fra 2024 · −21,6 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 6,79 mill kr | 401 971 kr | 294 509 kr | 4,67 mill kr | 3,46 mill kr | 1,21 mill kr |
| 2024 | 8,48 mill kr | 1,37 mill kr | 1,08 mill kr | 5,21 mill kr | 3,46 mill kr | 1,74 mill kr |
| 2023 | 8,28 mill kr | 1,22 mill kr | 968 874 kr | 5,50 mill kr | 3,19 mill kr | 2,31 mill kr |
| 2022 | 7,72 mill kr | 871 241 kr | −228 254 kr | 5,47 mill kr | 3,62 mill kr | 1,85 mill kr |
| 2021 | 8,66 mill kr | 2,10 mill kr | 1,63 mill kr | 7,53 mill kr | 352 496 kr | 7,18 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var varekostnader den største kostnadsposten, med om lag 46 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 31 prosent av driftsinntektene. Det meste av årsresultatet ble avsatt til utbytte.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 20 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
- Rentekostnad til konsernselskaper
- 1 600 kr
API og MCPGET /company/961652561/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/961652561/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "961652561",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 6793474,
"operating_profit": 401971,
"net_profit": 294509,
"equity": 3459026,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 8480452,
"operating_profit": 1366712,
"net_profit": 1078655,
"equity": 3464517,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "961652561" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Inco AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Inco AS per år.
Hvordan har omsetningen til Inco AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre5
Daglig leder
1Sist endret 03.12.1991Styre
2Sist endret 15.03.2012Regnskapsfører
1Sist endret 18.11.2024Revisor
1Sist endret 03.12.2020API og MCPGET /company/961652561/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/961652561/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "961652561",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "961652561" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Inco AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Inco AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Inco AS?
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Mba Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 500 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/961652561/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/961652561/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "961652561",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "MBA INVEST AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "961652561" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Inco AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Inco AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Inco AS eier Mba Invest AS, og hvem eier resten?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Mba Invest AS
1 selskaperAPI og MCPGET /company/961652561/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/961652561/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "961652561",
"chain": [
{ "org_no": "979212704", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "961652561", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "961652561" })Spør AI-assistenten
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Inco AS?
Hvem eier Inco AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Inco AS | BEDR | Engroshandel med jernvarer, rørleggerartikler og oppvarmingsutstyr | Kristiansand | − |
Kunngjøringer37
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 14.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 16.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 17.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 7.5.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 8.9.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.12.2020 | Revisor ↗ |
| 1.7.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2020 | Forretningsadresse ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/961652561/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/961652561/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "961652561",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-14", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-06-16", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "961652561" })Spør AI-assistenten
Når leverte Inco AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Inco AS sist endret?
Hva er de siste kunngjøringene for Inco AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 45,6 % av driftsinntektene — 17,0 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 5,9 % | 4,5 % |
| Resultatmargin | 4,3 % | 3,4 % |
| Egenkapitalandel | 74,1 % | 44,3 % |
| Likviditetsgrad | 3,85 | 1,79 |
| Gjeldsgrad | 0,35 | 1,04 |
| Egenkapitalrentabilitet | 8,5 % | 11,4 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -19,9 % | +2,5 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 45,6 % | 62,6 % |
| Lønnskostnad | 31,1 % | 17,0 % |
| Annen driftskostnad | 17,4 % | 14,1 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/961652561/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/961652561/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "961652561",
"nace_code": "46.840",
"industry_count": 482,
"revenue": { "value": 6793474, "percentile": 0.5324 },
"operating_margin": { "value": 0.0592, "percentile": 0.5844 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "961652561" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Inco AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Inco AS blant de største selskapene innen engroshandel med jernvarer, rørleggerartikler og oppvarmingsutstyr?
Hvor solid er Inco AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Investeringer
INCO AS eier aksjer i 10 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Inco Offshore AS | Bergen | 90,1 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
| Centrum Vaksiner AS | Sandnes | 45,0 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
| Polaris Eiendom AS | Tromsø | 0,3 % | 2022 | 2025 | Aktiv |
| Oslo Airport City AS | Oslo | 0,1 % | 2018 | 2025 | Aktiv |
| Hitecvision AS | Stavanger | 0,1 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
| Barents Blue AS | Sandnes | 0,0 % | 2025 | 2025 | Aktiv |
| Xplora Technologies AS | Oslo | 0,0 % | 2025 | 2025 | Aktiv |
| Fjord Defence Group ASA | Oslo | 0,0 % | 2018 | 2025 | Aktiv |
| Axactor ASA | Oslo | 0,0 % | 2018 | 2025 | Aktiv |
| Hexagon Composites ASA | Ålesund | 0,0 % | 2025 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Godt å vite om Inco AS
Hvor stor er bransjen Inco AS tilhører?
Inco AS er ett av 15 selskaper innen engroshandel med jernvarer, rørleggerartikler og oppvarmingsutstyr i Kristiansand, og ett av 614 på landsbasis.
Hvor lenge har Inco AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Inco AS ble etablert i 1991 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 84 % av selskapene.
Hvilken status har Inco AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Inco AS i Brønnøysundregistrene.
Hva slags selskap er Inco AS?
Organisasjonsformen til Inco AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem leder Inco AS?
Svein Halvard Godtfredsen er registrert som daglig leder i Inco AS.
Hvem er største aksjonær i Inco AS?
Største aksjonær i Inco AS er Mba Invest AS med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hvem er morselskapet til Inco AS?
Selskapet er datterselskap av Mba Invest AS (100 % eierandel).
Hva omsatte Inco AS for i 2025?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 6,79 mill kr, ned 20 % fra 2024. Egenkapitalen var 3,46 mill kr ved årsslutt.
Er Inco AS MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 1991. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Agder
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.