Mba Invest AS
- Omsetning
- 3,1 mill
- +7,4 %
- Resultat
- 3,1 mill
- +19 %
Om Mba Invest AS
Mba Invest AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Kristiansand, Agder. Selskapet er registrert i bransjen Engroshandel med jernvarer, rørleggerartikler og oppvarmingsutstyr. Virksomheten ble stiftet i 1997 og har vært i drift i 29 år. Svein Halvard Godtfredsen er styrets leder. I 2025 hadde Mba Invest AS en omsetning på 3,11 mill kr, en økning på 7 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 3,06 mill kr. Egenkapitalen var 32,21 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Anne Godtfredsen med 29,9 % av aksjene. Selskapet er ett av 15 innen engroshandel med jernvarer, rørleggerartikler og oppvarmingsutstyr i Kristiansand, og ett av 614 i Norge. Det er eldre enn 74 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (78 %).
Aktivitet
Investeringsvirksomhet og alt som herved står i forbindelse.
Formål
Investeringsvirksomhet i aksjer og fast eiendom og alt som hermed står i forbindelse.
API og MCPGET /company/979212704
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/979212704" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "979212704",
"name": "MBA INVEST AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "46.840",
"nace_desc": "Engroshandel med jernvarer, rørleggerartikler og oppvarmingsutstyr",
"employees": null,
"address": { "municipality": "KRISTIANSAND", "county": "AGDER", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "979212704" })Spør AI-assistenten
Er Mba Invest AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Mba Invest AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Mba Invest AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +7,4 % fra 2024 · −63,5 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 3,11 mill kr | 3,05 mill kr | 3,06 mill kr | 35,53 mill kr | 32,21 mill kr | 3,33 mill kr |
| 2024 | 2,90 mill kr | 2,84 mill kr | 2,57 mill kr | 34,51 mill kr | 30,98 mill kr | 3,53 mill kr |
| 2023 | 4,72 mill kr | 4,66 mill kr | 4,67 mill kr | 33,30 mill kr | 30,24 mill kr | 3,06 mill kr |
| 2022 | 816 360 kr | 761 930 kr | −1,33 mill kr | 37,93 mill kr | 27,24 mill kr | 10,70 mill kr |
| 2021 | 8,53 mill kr | 8,48 mill kr | 8,19 mill kr | 43,20 mill kr | 38,92 mill kr | 4,28 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIFor 2025 ble det avsatt utbytte tilsvarende om lag halvparten av årsresultatet.
Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/979212704/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/979212704/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "979212704",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 3114904,
"operating_profit": 3050989,
"net_profit": 3059311,
"equity": 32205239,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 2901435,
"operating_profit": 2835966,
"net_profit": 2570459,
"equity": 30979261,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "979212704" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Mba Invest AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Mba Invest AS fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Mba Invest AS de siste årene.
Roller og styre4
Styre
2Sist endret 13.12.2005Regnskapsfører
1Sist endret 18.11.2024Revisor
1Sist endret 03.12.2020API og MCPGET /company/979212704/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/979212704/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "979212704",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "979212704" })Spør AI-assistenten
Hvem er regnskapsfører for Mba Invest AS?
Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har Mba Invest AS?
List alle roller i Mba Invest AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Anne Godtfredsen | Person | B-aksjer | 29,9 % | 30 824 |
| Beate Godtfredsen | Person | B-aksjer | 29,9 % | 30 824 |
| Merethe Hilt | Person | B-aksjer | 29,9 % | 30 824 |
| Svein Halvard Godtfredsen | Person | B-aksjer | 9,9 % | 10 200 |
| Svein Halvard Godtfredsen | Person | A-aksjer | 0,3 % | 300 |
5 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/979212704/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/979212704/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "979212704",
"shareholders": [
…
],
"total": 5
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "979212704" })Spør AI-assistenten
Er Mba Invest AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Mba Invest AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Mba Invest AS, og hvor store eierandeler har de?
Datterselskaper av Mba Invest AS
2 selskaperAPI og MCPGET /company/979212704/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/979212704/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "979212704",
"chain": [
{ "org_no": "979212704", "owner_pct": null, … }
],
"subsidiaries_total": 2,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "979212704" })Spør AI-assistenten
Hvilke datterselskaper har Mba Invest AS, og hvor mye eier det i hvert av dem?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Mba Invest AS | BEDR | Engroshandel med jernvarer, rørleggerartikler og oppvarmingsutstyr | Kristiansand | − |
Kunngjøringer57
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 14.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 16.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 28.9.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 8.9.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.12.2020 | Revisor ↗ |
| 1.7.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2020 | Forretningsadresse ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/979212704/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/979212704/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "979212704",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-14", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-06-16", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "979212704" })Spør AI-assistenten
Når ble Mba Invest AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Mba Invest AS sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Mba Invest AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 0,3 % av driftsinntektene — 16,7 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 97,9 % | 4,5 % |
| Resultatmargin | 98,2 % | 3,4 % |
| Egenkapitalandel | 90,6 % | 44,3 % |
| Likviditetsgrad | 7,37 | 1,79 |
| Gjeldsgrad | 0,10 | 1,04 |
| Egenkapitalrentabilitet | 9,5 % | 11,4 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +7,4 % | +2,5 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Lønnskostnad | 0,3 % | 17,0 % |
| Annen driftskostnad | 1,7 % | 14,1 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/979212704/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/979212704/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "979212704",
"nace_code": "46.840",
"industry_count": 482,
"revenue": { "value": 3114904, "percentile": 0.4134 },
"operating_margin": { "value": 0.9795, "percentile": 0.9948 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "979212704" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Mba Invest AS blant de 482 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Mba Invest AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Mba Invest AS blant de største selskapene innen engroshandel med jernvarer, rørleggerartikler og oppvarmingsutstyr?
Investeringer
MBA INVEST AS eier aksjer i 6 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Inco AS | Kristiansand | 100,0 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
| Barstølveien 15 AS | Kristiansand | 99,0 % | 2019 | 2025 | Aktiv |
| Cubera Private Equity 2021 Invest AS | Oslo | 0,3 % | 2021 | 2025 | Aktiv |
| Cubera Private Equity 2020 Invest AS | Oslo | 0,3 % | 2020 | 2025 | Aktiv |
| Swiss Life Ref Nordic 2018 Invest AS | Oslo | 0,2 % | 2017 | 2025 | Aktiv |
| Swiss Life Ref Nordic 2020 Invest AS | Oslo | 0,2 % | 2019 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Spørsmål og svar om Mba Invest AS
Hvor stor er bransjen Mba Invest AS tilhører?
Mba Invest AS er ett av 15 selskaper innen engroshandel med jernvarer, rørleggerartikler og oppvarmingsutstyr i Kristiansand, og ett av 614 på landsbasis.
Hvor lenge har Mba Invest AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Mba Invest AS ble etablert i 1997 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 74 % av selskapene i bransjen.
Hvordan er lønnsomheten til Mba Invest AS sammenlignet med bransjen?
Medianen for engroshandel med jernvarer, rørleggerartikler og oppvarmingsutstyr er en driftsmargin på 4,5 %. Mba Invest AS lå på 97,9 % i siste tilgjengelige regnskap.
Er Mba Invest AS et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Mba Invest AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem er største aksjonær i Mba Invest AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Anne Godtfredsen største eier i Mba Invest AS med 29,9 % av aksjene. Nest størst er Beate Godtfredsen med 29,9 %.
Eier Mba Invest AS andre selskaper?
Gjennom eierposter på over 50 % kontrollerer Mba Invest AS 2 selskaper, deriblant Inco AS og Barstølveien 15 AS.
Går Mba Invest AS med overskudd?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 3,11 mill kr, opp 7 % fra 2024. Egenkapitalen var 32,21 mill kr ved årsslutt.
Hvor mye egenkapital har Mba Invest AS?
Ved utgangen av 2025 hadde Mba Invest AS en egenkapital på 32,21 mill kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 90,6 %.
Hvor holder Mba Invest AS til?
Mba Invest AS holder til i Barstølveien 15, 4636, KRISTIANSAND S, i Kristiansand kommune i Agder.
Hvem er revisor og regnskapsfører for Mba Invest AS?
I Enhetsregisteret er Mba Invest AS registrert med regnskapsfører Regnskap Kristiansand AS og revisor Agder Revisjon AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Agder
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.