- Omsetning
- 47,0 mill
- +22,8 %
- Resultat
- 1,5 mill
- 7 års regnskap
- Ansatte
- 30
- +4 siden mars
Om Gruben Blikk AS
Gruben Blikk AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Rana, Nordland. Selskapet er registrert i bransjen Takarbeid. Virksomheten ble stiftet i 1991 og har vært i drift i 35 år. Svein Erik Gullesen er daglig leder, og Finn Løkås er styreleder. Selskapet er ett av 11 innen takarbeid i Rana, og ett av 1 592 i Norge. Det er eldre enn 96 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (61 %).
Aktivitet og formål
Drive blikkenslager og VVS viksomhet, samt kjøp og salg og annen virksomhet som naturlig faller inn under dette. Selskapet kan også ha andre inter- errer i andre virksomheter.
AI-sammendrag
Omsetningsveksten på 23% til 47 mill. kr plasserer aktøren blant de største blikkenslager- og takarbeidsaktørene i Rana, men en driftsmargin under bransjesnittet viser at lønnsomheten ikke har fulgt med volumet. En egenkapitalandel på over 50% gir likevel god økonomisk trygghet, og med SEG Holding AS som eier av 51% er kontrollen samlet hos ett holdingselskap.
API og MCPGET /company/961065429
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/961065429" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "961065429",
"name": "GRUBEN BLIKK AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "43.410",
"nace_desc": "Takarbeid",
"employees": 30,
"address": { "municipality": "RANA", "county": "NORDLAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "961065429" })Spør AI-assistenten
Hvilken bransje er Gruben Blikk AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Gruben Blikk AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Rana holder Gruben Blikk AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +22,8 % fra 2024 · +35,8 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 46,95 mill kr | 2,09 mill kr | 1,50 mill kr | 15,15 mill kr | 8,48 mill kr | 6,67 mill kr |
| 2024 | 38,25 mill kr | −1,61 mill kr | −1,38 mill kr | 12,54 mill kr | 6,98 mill kr | 5,57 mill kr |
| 2023 | 40,04 mill kr | 831 743 kr | 549 989 kr | 15,06 mill kr | 8,36 mill kr | 6,70 mill kr |
| 2022 | 39,54 mill kr | 1,94 mill kr | 1,39 mill kr | 13,46 mill kr | 7,76 mill kr | 5,70 mill kr |
| 2021 | 34,59 mill kr | 330 195 kr | 220 125 kr | 12,04 mill kr | 6,37 mill kr | 5,67 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var varekostnader den største kostnadsposten, med om lag 45 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 34 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 15 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 46 prosent av eiendelene. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/961065429/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/961065429/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "961065429",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 46951593,
"operating_profit": 2090103,
"net_profit": 1502197,
"equity": 8479708,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 38246416,
"operating_profit": -1605255,
"net_profit": -1380637,
"equity": 6977511,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "961065429" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Gruben Blikk AS per år.
Hvordan har omsetningen til Gruben Blikk AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Gruben Blikk AS i 2025?
Roller og styre7
Daglig leder
1Sist endret 15.07.1991Styre
4Sist endret 24.04.2023Regnskapsfører
1Sist endret 02.08.2019Revisor
1Sist endret 28.06.2021API og MCPGET /company/961065429/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/961065429/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "961065429",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "961065429" })Spør AI-assistenten
Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har Gruben Blikk AS?
List alle roller i Gruben Blikk AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Gruben Blikk AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Haaland AS49,1 %
- Haaland Mo AShadde 49,1 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Seg Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 51,0 % | 591 |
| Haaland AS | Selskap | Ordinære aksjer | 49,1 % | 569 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/961065429/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/961065429/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "961065429",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "SEG HOLDING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 50.95, "year": 2025, … },
{ "shareholder_name": "HAALAND AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 49.05, "year": 2025, … }
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "961065429" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av Gruben Blikk AS eier Seg Holding AS, og hvem eier resten?
Er Gruben Blikk AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Gruben Blikk AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Vis 13 flere eiere ↓Vis færre ↑
Viser de 25 største av 26 beregnede eiere.
API og MCPGET /company/961065429/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/961065429/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "961065429",
"chain": [
{ "org_no": "989143212", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "961065429", "owner_pct": 50.95, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "961065429" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Gruben Blikk AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Gruben Blikk AS | BEDR | Takarbeid | Rana | 30 |
Kunngjøringer40
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 10.4.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 12.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 10.8.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.4.2023 | Styre ↗ |
| 2.8.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.7.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 28.6.2021 | Revisor ↗ |
| 29.8.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.7.2019 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/961065429/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/961065429/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "961065429",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-04-10", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-07-12", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "961065429" })Spør AI-assistenten
Når ble styret i Gruben Blikk AS sist endret?
Hva er de siste kunngjøringene for Gruben Blikk AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Gruben Blikk AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:29→30
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:27→29
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:26→27
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 44,8 % av driftsinntektene — 10,4 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 4,5 % | 4,9 % |
| Resultatmargin | 3,2 % | 3,7 % |
| Egenkapitalandel | 56,0 % | 38,1 % |
| Likviditetsgrad | 2,22 | 1,58 |
| Gjeldsgrad | 0,79 | 1,14 |
| Egenkapitalrentabilitet | 17,7 % | 16,4 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +22,8 % | +0,1 % |
| Omsetning per ansatt | 1,57 mill kr | 1,45 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 44,8 % | 34,4 % |
| Lønnskostnad | 34,4 % | 39,4 % |
| Annen driftskostnad | 14,8 % | 16,9 % |
| Avskrivninger | 1,5 % | 1,5 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/961065429/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/961065429/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "961065429",
"nace_code": "43.410",
"industry_count": 930,
"revenue": { "value": 46951593, "percentile": 0.9525 },
"operating_margin": { "value": 0.0445, "percentile": 0.4815 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "961065429" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Gruben Blikk AS på i bransjen?
Hvor ligger Gruben Blikk AS blant de 930 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Gruben Blikk AS sammenlignet med andre i bransjen?
Godkjenninger og registre
Gruben Blikk AS har sentral godkjenning for byggevirksomhet fra Direktoratet for byggkvalitet innen 2 godkjenningsområder.
| Funksjon | Godkjenningsområde | Tiltaksklasse |
|---|---|---|
| Utførende | Montering av glasskonstruksjoner og fasadekledning | 2 |
| Utførende | Taktekkingsarbeid | 2 |
Kilde: Direktoratet for byggkvalitet
Offentlige anbud
Gruben Blikk AS har organisert 1 anbud.
| Publisert | Rolle | Anbud | Sted | Frist | Verdi | Status |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 22.8.2025 | Rådgiver | Rammeavtale for Bygningsmessige arbeider i Mo i Rana og Nesna | Nordland | − | − | Tildelt |
Kilde: Doffin
API og MCPGET /company/961065429/tenders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/961065429/tenders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"agg": { "tenders_won_count": 0, "tenders_won_12mo": 0, "tenders_issued_count": 0 },
"hits": [
{
"notice_id": "2025-112097",
"heading": "Rammeavtale for Bygningsmessige arbeider i Mo i Rana og Nesna",
"publication_date": "2025-08-22",
"role": "tender_organiser",
…
}
]
}MCP
get_company_tenders({ "org_no": "961065429" })Spør AI-assistenten
Hva gikk anbudet «Rammeavtale for Bygningsmessige arbeider i Mo i Rana og Nesna» ut på?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+69 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Ofte spurt om Gruben Blikk AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Gruben Blikk AS?
Det er registrert 1 592 selskaper i Norge innen takarbeid, hvorav 11 i Rana.
Er Gruben Blikk AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 1991, som er lenger enn 96 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 12 andre selskaper i bransjen etablert.
Går Gruben Blikk AS bedre enn andre i bransjen?
Gruben Blikk AS hadde en driftsmargin på 4,5 % i siste regnskapsår, mot en bransjemedian på 4,9 % for takarbeid.
Er Gruben Blikk AS et aktivt selskap?
Gruben Blikk AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i Gruben Blikk AS?
Daglig leder i Gruben Blikk AS er Svein Erik Gullesen, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem er største aksjonær i Gruben Blikk AS?
Største aksjonær i Gruben Blikk AS er Seg Holding AS med 51 % av aksjene, fulgt av Haaland AS (49,1 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Er Gruben Blikk AS en del av et konsern?
Gruben Blikk AS inngår i et konsern. Nærmeste morselskap er Seg Holding AS, som eier 51 % av selskapet.
Hva er omsetningen til Gruben Blikk AS?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 46,95 mill kr, opp 23 % fra 2024. Egenkapitalen var 8,48 mill kr ved årsslutt.
Hva er driftsresultatet til Gruben Blikk AS?
I 2025 hadde Gruben Blikk AS et driftsresultat på 2,09 mill kr, som tilsvarer en driftsmargin på 4,5 %.
Hvem er revisor for Gruben Blikk AS?
Gruben Blikk AS bruker Merkantil Consult AS som regnskapsfører og Helgeland Revisjon AS som revisor, ifølge Enhetsregisteret.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Nordland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.