Gravdal Blikkenslagerverksted AS
- Omsetning
- 20,2 mill
- −4,8 %
- Resultat
- 200 093
- −88,2 %
- Ansatte
- 19
- +1 siden mars
Om Gravdal Blikkenslagerverksted AS
Gravdal Blikkenslagerverksted AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Larvik, Vestfold. Selskapet er registrert i bransjen Takarbeid. Virksomheten ble stiftet i 1987 og har vært i drift i 39 år. Richard Larsen er daglig leder, og Richard Larsen er styreleder. I 2025 hadde Gravdal Blikkenslagerverksted AS en omsetning på 20,16 mill kr, en nedgang på 5 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 200 093 kr. Egenkapitalen var 4,58 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Richard Larsen med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 19 innen takarbeid i Larvik, og ett av 1 592 i Norge. Det er eldre enn 98 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (61 %).
Aktivitet og formål
Blikkenslagerverksted, handel, import, eksport og all annen virksomhet som har forbindelse med dette samt delta i aksjeselskaper med lignende virk- somhet.
API og MCPGET /company/938196907
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/938196907" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "938196907",
"name": "GRAVDAL BLIKKENSLAGERVERKSTED AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "43.410",
"nace_desc": "Takarbeid",
"employees": 19,
"address": { "municipality": "LARVIK", "county": "VESTFOLD", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "938196907" })Spør AI-assistenten
Hvilken bransje er Gravdal Blikkenslagerverksted AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Gravdal Blikkenslagerverksted AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Larvik holder Gravdal Blikkenslagerverksted AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −4,8 % fra 2024 · +15,4 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 20,16 mill kr | 325 907 kr | 200 093 kr | 7,51 mill kr | 4,58 mill kr | 2,93 mill kr |
| 2024 | 21,18 mill kr | 2,18 mill kr | 1,70 mill kr | 8,27 mill kr | 4,38 mill kr | 3,89 mill kr |
| 2023 | 22,52 mill kr | 1,31 mill kr | 990 300 kr | 6,91 mill kr | 3,88 mill kr | 3,02 mill kr |
| 2022 | 22,05 mill kr | 880 299 kr | 678 865 kr | 6,28 mill kr | 2,89 mill kr | 3,39 mill kr |
| 2021 | 17,47 mill kr | 2,39 mill kr | 1,85 mill kr | 6,57 mill kr | 2,82 mill kr | 3,75 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2024 viser at varekostnader er den største kostnadsposten, med om lag 40 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 36 prosent av driftsinntektene. Det ble avsatt utbytte tilsvarende en mindre del av årsresultatet.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 24 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 41 prosent av eiendelene. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/938196907/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/938196907/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "938196907",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 20163799,
"operating_profit": 325907,
"net_profit": 200093,
"equity": 4584219,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 21177951,
"operating_profit": 2183553,
"net_profit": 1699760,
"equity": 4384126,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "938196907" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Gravdal Blikkenslagerverksted AS per år.
Hvordan har omsetningen til Gravdal Blikkenslagerverksted AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Gravdal Blikkenslagerverksted AS i 2025?
Roller og styre5
Daglig leder
1Sist endret 17.12.1989Styre
3Sist endret 10.02.2026Revisor
1Sist endret 08.02.2006API og MCPGET /company/938196907/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/938196907/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "938196907",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "938196907" })Spør AI-assistenten
Hvem er daglig leder og styreleder i Gravdal Blikkenslagerverksted AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Gravdal Blikkenslagerverksted AS?
Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har Gravdal Blikkenslagerverksted AS?
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Richard Larsen | Person | Ordinære aksjer | 100,0 % | 100 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/938196907/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/938196907/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "938196907",
"shareholders": [
…
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "938196907" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Gravdal Blikkenslagerverksted AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Gravdal Blikkenslagerverksted AS, og hvor store eierandeler har de?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Gravdal Blikkenslagerverksted AS | BEDR | Takarbeid | Larvik | 19 |
Kunngjøringer37
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 22.9.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.9.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 31.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 13.9.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 7.10.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 12.9.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2020 | Forretningsadresse ↗ |
| 9.7.2019 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/938196907/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/938196907/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "938196907",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-09-22", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-05-24", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "938196907" })Spør AI-assistenten
Når ble Gravdal Blikkenslagerverksted AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Gravdal Blikkenslagerverksted AS sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Gravdal Blikkenslagerverksted AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:21→19
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:22→21
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:20→22
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:18→20
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 39,8 % av driftsinntektene — 5,4 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 1,6 % | 4,9 % |
| Resultatmargin | 1,0 % | 3,7 % |
| Egenkapitalandel | 61,0 % | 38,1 % |
| Likviditetsgrad | 1,90 | 1,58 |
| Gjeldsgrad | 0,64 | 1,14 |
| Egenkapitalrentabilitet | 4,4 % | 16,4 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -4,8 % | +0,1 % |
| Omsetning per ansatt | 1,06 mill kr | 1,45 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2024 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 39,8 % | 34,4 % |
| Lønnskostnad | 36,3 % | 39,4 % |
| Annen driftskostnad | 11,9 % | 16,9 % |
| Avskrivninger | 1,7 % | 1,5 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/938196907/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/938196907/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "938196907",
"nace_code": "43.410",
"industry_count": 930,
"revenue": { "value": 20163799, "percentile": 0.8587 },
"operating_margin": { "value": 0.0162, "percentile": 0.3567 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "938196907" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Gravdal Blikkenslagerverksted AS blant de 930 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Gravdal Blikkenslagerverksted AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Gravdal Blikkenslagerverksted AS blant de største selskapene innen takarbeid?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Folk spør om Gravdal Blikkenslagerverksted AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Gravdal Blikkenslagerverksted AS?
Det er registrert 1 592 selskaper i Norge innen takarbeid, hvorav 19 i Larvik.
Er Gravdal Blikkenslagerverksted AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 1987, som er lenger enn 98 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 7 andre selskaper i bransjen etablert.
Går Gravdal Blikkenslagerverksted AS bedre enn andre i bransjen?
Gravdal Blikkenslagerverksted AS hadde en driftsmargin på 1,6 % i siste regnskapsår, mot en bransjemedian på 4,9 % for takarbeid.
Hva er statusen til Gravdal Blikkenslagerverksted AS?
Gravdal Blikkenslagerverksted AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva driver Gravdal Blikkenslagerverksted AS med?
Gravdal Blikkenslagerverksted AS driver innen takarbeid, med NACE-kode 43.410 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Blikkenslagerverksted, handel, import, eksport og all annen virksomhet som har forbindelse med dette samt delta i aksjeselskaper med lignende virk- somhet.
Hvem er daglig leder i Gravdal Blikkenslagerverksted AS?
Daglig leder i Gravdal Blikkenslagerverksted AS er Richard Larsen, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem er største aksjonær i Gravdal Blikkenslagerverksted AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Richard Larsen største eier i Gravdal Blikkenslagerverksted AS med 100 % av aksjene.
Hvordan går det økonomisk med Gravdal Blikkenslagerverksted AS?
Gravdal Blikkenslagerverksted AS hadde i 2025 en omsetning på 20,16 mill kr og et overskudd på 200 093 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Er Gravdal Blikkenslagerverksted AS registrert i MVA-registeret?
Gravdal Blikkenslagerverksted AS er registrert i MVA-registeret (siden 1986) og beregner dermed merverdiavgift på omsetningen sin.
Hva er organisasjonsnummeret til Gravdal Blikkenslagerverksted AS?
Gravdal Blikkenslagerverksted AS har organisasjonsnummer 938 196 907. Organisasjonsnummeret er et unikt nisifret nummer fra Brønnøysundregistrene som identifiserer virksomheten i alle offentlige registre.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Vestfold
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.