- Omsetning
- 1,1 mill
- −30,2 %
- Resultat
- −614 097
- 7 års regnskap
- Ansatte
- 5
Om Nødlysteknikk AS
Nødlysteknikk AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Arendal, Agder. Selskapet er registrert i bransjen Produksjon av annet elektrisk utstyr. Virksomheten ble stiftet i 1991 og har vært i drift i 35 år. Hans Einar Rudnes er daglig leder, og Sverre Valvik er styreleder. Selskapet er ett av 3 innen produksjon av annet elektrisk utstyr i Arendal, og ett av 152 i Norge. Det er eldre enn 89 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (59 %).
Aktivitet
Annen produksjon av elektriske apparater og materiell.
Formål
Å drive næringsvirksomhet, herunder handel og konsulentvirksomhet.
AI-sammendrag
Til tross for et omsetningsfall på 30% og et underskudd på 614K kr, gir en egenkapitalandel blant topp 10% i bransjen (over 90%) selskapet solid ryggdekning til å håndtere svak drift. Med kun 5 ansatte og bunnplassering på både bemanning og driftsmargin fremstår virksomheten som marginal, men det spredte styret på 6 medlemmer og en velkapitalisert største aksjonær signaliserer likevel langsiktig eierskapsforankring.
API og MCPGET /company/960185811
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/960185811" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "960185811",
"name": "NØDLYSTEKNIKK AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "27.900",
"nace_desc": "Produksjon av annet elektrisk utstyr",
"employees": 5,
"address": { "municipality": "ARENDAL", "county": "AGDER", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "960185811" })Spør AI-assistenten
Når ble Nødlysteknikk AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Arendal holder Nødlysteknikk AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Nødlysteknikk AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −30,2 % fra 2024 · −55,7 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1,07 mill kr | −608 961 kr | −614 097 kr | 8,00 mill kr | 7,83 mill kr | 163 189 kr |
| 2024 | 1,53 mill kr | −1,36 mill kr | −1,63 mill kr | 6,91 mill kr | 1,39 mill kr | 5,52 mill kr |
| 2023 | 2,66 mill kr | 670 kr | −278 635 kr | 8,30 mill kr | 2,10 mill kr | 6,20 mill kr |
| 2022 | 4,43 mill kr | 553 417 kr | 205 576 kr | 8,33 mill kr | 2,06 mill kr | 6,27 mill kr |
| 2021 | 2,41 mill kr | 249 056 kr | 101 276 kr | 7,02 mill kr | 1,96 mill kr | 5,06 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er andre driftskostnader, som utgjør om lag 87 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 66 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.
API og MCPGET /company/960185811/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/960185811/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "960185811",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 1065785,
"operating_profit": -608961,
"net_profit": -614097,
"equity": 7831846,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 1526660,
"operating_profit": -1363454,
"net_profit": -1627620,
"equity": 1391261,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "960185811" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Nødlysteknikk AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Nødlysteknikk AS i 2025?
Hvor mye falt omsetningen til Nødlysteknikk AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Roller og styre8
Daglig leder
1Sist endret 03.03.2026Styre
6Sist endret 20.04.2026Regnskapsfører
1Sist endret 23.05.2022API og MCPGET /company/960185811/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/960185811/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "960185811",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "960185811" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Nødlysteknikk AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Nødlysteknikk AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Nødlysteknikk AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 7 endret eierandel
- Sverre Valvik AS25,6 %
- Sigmund Rudnes32,5 % → 24,2 %
- Anne-Helene Sauve Rudnes25,4 % → 18,9 %
- Tharend Group AS8,1 % → 6 %
- Hans Einar Rudnes7,4 % → 5,5 %
- Nødlysteknikk AS6,3 % → 4,7 %
- Alf Shen Lim5,8 % → 4,3 %
- Lundberg Holding AS5,2 % → 3,9 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Sverre Valvik AS | Selskap | Ordinære aksjer | 25,6 % | 988 991 |
| Sigmund Rudnes | Person | Ordinære aksjer | 24,2 % | 933 000 |
| Anne-Helene Sauve Rudnes | Person | Ordinære aksjer | 18,9 % | 727 200 |
| Tharend Group AS | Selskap | Ordinære aksjer | 6,0 % | 232 000 |
| Hans Einar Rudnes | Person | Ordinære aksjer | 5,5 % | 210 800 |
| Nødlysteknikk AS | Selskap | Ordinære aksjer | 4,7 % | 180 000 |
| Alf Shen Lim | Person | Ordinære aksjer | 4,3 % | 167 500 |
| Lundberg Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 3,9 % | 150 000 |
| Tomas Hein Fosse Angell-Jacobsen | Person | Ordinære aksjer | 1,8 % | 70 000 |
| Michel Hamond Esnault | Person | Ordinære aksjer | 1,3 % | 50 000 |
13 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/960185811/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/960185811/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "960185811",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "SVERRE VALVIK AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 25.64, "year": 2025, … },
{ "shareholder_name": "THAREND GROUP AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 6.01, "year": 2025, … },
…
],
"total": 13
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "960185811" })Spør AI-assistenten
Er Nødlysteknikk AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Nødlysteknikk AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Nødlysteknikk AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Nødlysteknikk AS | BEDR | Produksjon av annet elektrisk utstyr | Arendal | 5 |
Kunngjøringer80
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 19.4.2026 | Styre ↗ |
| 9.4.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.3.2026 | Daglig leder ↗ |
| 31.12.2025 | Kapital ↗ |
| 31.12.2025 | Vedtektsdato ↗ |
| 30.12.2025 | Forretningsadresse ↗ |
| 16.9.2025 | Fullmakt kapitalforhøyelse ↗ |
| 16.9.2025 | Kapital ↗ |
| 16.9.2025 | Vedtektsdato ↗ |
| 16.9.2025 | Styre ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/960185811/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/960185811/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "960185811",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-04-19", "type": "Styre", … },
{ "dato": "2026-04-09", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "960185811" })Spør AI-assistenten
Når leverte Nødlysteknikk AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Nødlysteknikk AS sist endret?
Har Nødlysteknikk AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:6→5
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:5→6
- Endring i roller og styre+Sverre Valvik(Styrets leder)−Tor Jacob Aabelvik(Styrets leder)
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:-→5
- Endring i roller og styre
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 98,0 % | 48,2 % |
| Likviditetsgrad | 12,12 | 2,02 |
| Gjeldsgrad | 0,02 | 0,60 |
| Egenkapitalrentabilitet | -7,8 % | 4,9 % |
| Omsetning per ansatt | 213 157 kr | 2,52 mill kr |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/960185811/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/960185811/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "960185811",
"nace_code": "27.900",
"industry_count": 85,
"revenue": { "value": 1065785, "percentile": 0.5357 },
"operating_margin": { "value": -0.5714, "percentile": 0.1429 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "960185811" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Nødlysteknikk AS på i bransjen?
Hvor ligger Nødlysteknikk AS blant de 85 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Nødlysteknikk AS sammenlignet med andre i bransjen?
Offentlig støtte
Nødlysteknikk AS er registrert med 3 tildelinger fra Innovasjon Norge (3,33 mill kr) og 3 SkatteFUNN-søknader, 1 godkjent.
| Dato | Kategori | Underkategori | Beløp | Type |
|---|---|---|---|---|
| 9.5.2022 | Risikolån og garantier | Landsdekkende garantier | 1,13 mill kr | Garanti |
| 27.4.2020 | Risikolån og garantier | Landsdekkende garantier | 1,50 mill kr | Garanti |
| 27.9.2019 | Innovasjonstilskudd | Forsknings- og utviklingstilskudd | 700 000 kr | Tilskudd |
Kilde: Innovasjon Norge
API og MCPGET /company/960185811/grants
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/960185811/grants" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "960185811",
"innovasjon_norge": [
{
"virkemiddelkategori": "Risikolån og garantier",
"innvilget_belop": 1125000,
"innvilget_dato": "2022-05-09",
…
},
…
],
"forskningsradet": [],
"skattefunn": [
{
"prosjekttittel": "Nødlys kontroll desentraliserte systemer",
"godkjent": false,
"innsendt_dato": "2016-09-02",
…
},
…
]
}MCP
get_company_grants({ "org_no": "960185811" })Spør AI-assistenten
Hvor mye har Nødlysteknikk AS fått fra Innovasjon Norge, og til hva?
Hvilke SkatteFUNN-prosjekter har Nødlysteknikk AS søkt om, og ble de godkjent?
Oppsummer all offentlig støtte til Nødlysteknikk AS per år.
Investeringer
NØDLYSTEKNIKK AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Nødlysteknikk AS | Arendal | 4,7 % | 2020 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Godt å vite om Nødlysteknikk AS
Hvor stor er bransjen Nødlysteknikk AS tilhører?
Nødlysteknikk AS er ett av 3 selskaper innen produksjon av annet elektrisk utstyr i Arendal, og ett av 152 på landsbasis.
Hvor lenge har Nødlysteknikk AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Nødlysteknikk AS ble etablert i 1991 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 89 % av selskapene.
Hva er statusen til Nødlysteknikk AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Nødlysteknikk AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Nødlysteknikk AS?
Hans Einar Rudnes er registrert som daglig leder i Nødlysteknikk AS.
Hvilke eiere står bak Nødlysteknikk AS?
Nødlysteknikk AS eies i hovedsak av Sverre Valvik AS (25,6 %). Totalt er det registrert 13 aksjonærer. Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hva omsatte Nødlysteknikk AS for i 2025?
I 2025 omsatte Nødlysteknikk AS for 1,07 mill kr, ned 30 % fra 2024. Årsresultatet ble et underskudd på 614 097 kr.
Hvor lønnsom er driften i Nødlysteknikk AS?
Driftsresultatet for 2025 var −608 961 kr. Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Hvor stor aksjekapital har Nødlysteknikk AS?
Den registrerte aksjekapitalen i Nødlysteknikk AS er 3,86 mill kr (3 857 491 aksjer), ifølge Enhetsregisteret.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Agder
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.