- Omsetning
- 70,1 mill
- +26,4 %
- Resultat
- 1,0 mill
- +150,6 %
- Ansatte
- 34
- −2 siden mars
Om Mustad Bygg AS
Mustad Bygg AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Bamble, Telemark. Selskapet er registrert i bransjen Oppføring av bygninger. Virksomheten ble stiftet i 1990 og har vært i drift i 36 år. Jørgen Mustad er daglig leder, og Frederik Mustad er styreleder. I 2025 hadde Mustad Bygg AS en omsetning på 70,09 mill kr, en økning på 26 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 1,00 mill kr. Egenkapitalen var 3,67 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Mustad Invest AS med 76,2 % av aksjene. Selskapet er ett av 83 innen oppføring av bygninger i Bamble, og ett av 24 638 i Norge. Det er eldre enn 98 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (51 %).
Aktivitet og formål
Entreprenør/byggmestervirksomhet og alt som dertil henhører samt ved aksjetegning eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretagender.
API og MCPGET /company/958816634
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/958816634" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "958816634",
"name": "MUSTAD BYGG AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "41.000",
"nace_desc": "Oppføring av bygninger",
"employees": 34,
"address": { "municipality": "BAMBLE", "county": "TELEMARK", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "958816634" })Spør AI-assistenten
Hvilken bransje er Mustad Bygg AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Mustad Bygg AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Bamble holder Mustad Bygg AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +26,4 % fra 2024 · +13,5 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 70,09 mill kr | 1,49 mill kr | 1,00 mill kr | 20,70 mill kr | 3,67 mill kr | 17,03 mill kr |
| 2024 | 55,45 mill kr | 1,19 mill kr | 400 581 kr | 23,05 mill kr | 4,09 mill kr | 18,96 mill kr |
| 2023 | 53,59 mill kr | −2,86 mill kr | −2,59 mill kr | 28,52 mill kr | 4,74 mill kr | 23,78 mill kr |
| 2022 | 61,81 mill kr | 1,04 mill kr | 645 160 kr | 27,54 mill kr | 7,43 mill kr | 20,11 mill kr |
| 2021 | 61,74 mill kr | −1,18 mill kr | −807 521 kr | 21,45 mill kr | 6,10 mill kr | 15,34 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at varekostnader er den største kostnadsposten, med om lag 54 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 36 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 13 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet har mer til gode hos andre konsernselskaper enn det skylder dem.
- Til gode hos konsernselskaper
- 11 mill kr (53 % av balansen)
- Gjeld til konsernselskaper
- 2,1 mill kr (10 % av balansen)
- Avgitt konsernbidrag
- 1,4 mill kr
API og MCPGET /company/958816634/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/958816634/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "958816634",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 70085528,
"operating_profit": 1488082,
"net_profit": 1003902,
"equity": 3673417,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 55448280,
"operating_profit": 1187273,
"net_profit": 400581,
"equity": 4088110,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "958816634" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Mustad Bygg AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Mustad Bygg AS fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Mustad Bygg AS de siste årene.
Roller og styre5
Daglig leder
1Sist endret 02.01.2004Styre
2Sist endret 19.03.2013Regnskapsfører
1Sist endret 31.03.2025Revisor
1Sist endret 05.10.2026API og MCPGET /company/958816634/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/958816634/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "958816634",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "958816634" })Spør AI-assistenten
Hvem er daglig leder og styreleder i Mustad Bygg AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Mustad Bygg AS?
Hvem er regnskapsfører for Mustad Bygg AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Mustad Invest AS100 %
- Mustad Invest AShadde 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Mustad Invest AS | Selskap | B-aksjer | 76,2 % | 160 |
| Mustad Invest AS | Selskap | A-aksjer | 23,8 % | 50 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/958816634/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/958816634/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "958816634",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "MUSTAD INVEST AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 76.19, "year": 2025, … },
{ "shareholder_name": "MUSTAD INVEST AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 23.81, "year": 2025, … }
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "958816634" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Mustad Bygg AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Mustad Bygg AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Mustad Bygg AS eier Mustad Invest AS, og hvem eier resten?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Mustad Invest AS
3 selskaperAPI og MCPGET /company/958816634/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/958816634/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "958816634",
"chain": [
{ "org_no": "929401352", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "958816634", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "958816634" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Mustad Bygg AS helt til toppen av eierkjeden?
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Mustad Bygg AS?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Mustad Bygg AS | BEDR | Oppføring av bygninger | Bamble | 34 |
Kunngjøringer46
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 5.10.2026 | Revisor ↗ |
| 3.9.2026 | Revisor ↗ |
| 20.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 10.9.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 31.8.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.8.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.7.2022 | Forretningsadresse ↗ |
| 25.10.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/958816634/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/958816634/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "958816634",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-10-05", "type": "Revisor", … },
{ "dato": "2026-09-03", "type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "958816634" })Spør AI-assistenten
Når ble Mustad Bygg AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Mustad Bygg AS sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Mustad Bygg AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+CEDRA NORGE AS(Revisor)−CEDRA NORGE BOREALIS AS(Revisor)
- Endring i roller og styre+ECIT FORRETNINGSPARTNER AS(Regnskapsfører)−SPAREBANK 1 SØR-NORGE FORRETNINGSPARTNER AS(Regnskapsfører)
- Endring i roller og styre+CEDRA NORGE BOREALIS AS(Revisor)−ERNST & YOUNG AS(Revisor)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:35→34
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 54,1 % av driftsinntektene — 6,2 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 2,1 % | 2,9 % |
| Resultatmargin | 1,4 % | 2,0 % |
| Egenkapitalandel | 17,7 % | 29,6 % |
| Likviditetsgrad | 1,24 | 1,30 |
| Gjeldsgrad | 4,64 | 1,41 |
| Egenkapitalrentabilitet | 27,3 % | 11,1 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +26,4 % | +1,6 % |
| Omsetning per ansatt | 2,06 mill kr | 1,54 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 54,1 % | 47,9 % |
| Lønnskostnad | 35,6 % | 33,4 % |
| Annen driftskostnad | 7,6 % | 11,6 % |
| Avskrivninger | 0,4 % | 1,2 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/958816634/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/958816634/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "958816634",
"nace_code": "41.000",
"industry_count": 12281,
"revenue": { "value": 70085528, "percentile": 0.9616 },
"operating_margin": { "value": 0.0212, "percentile": 0.4614 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "958816634" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Mustad Bygg AS blant de 12281 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Mustad Bygg AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Mustad Bygg AS blant de største selskapene innen oppføring av bygninger?
Godkjenninger og registre
Mustad Bygg AS har sentral godkjenning for byggevirksomhet fra Direktoratet for byggkvalitet innen 10 godkjenningsområder.
| Funksjon | Godkjenningsområde | Tiltaksklasse |
|---|---|---|
| Ansvarlig søker | (for alle typer tiltak) | 2 |
| Prosjekterende | Arkitektur | 1 |
| Prosjekterende | Bygningsfysikk | 1 |
| Prosjekterende | Konstruksjonssikkerhet | 1 |
| Utførende | Arbeid på bevaringsverdige byggverk | 1 |
| Utførende | Murarbeid | 2 |
| Utførende | Plasstøpte betongkonstruksjoner | 2 |
| Utførende | Tømrerarbeid og montering av trekonstruksjoner | 2 |
| Uavhengig kontrollerende | Lufttetthet (i nye boliger) | 1 |
| Uavhengig kontrollerende | Våtrom (i boliger) | 1 |
Kilde: Direktoratet for byggkvalitet
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Vis 1 tilVis færre
Folk spør om Mustad Bygg AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Mustad Bygg AS?
Det er registrert 24 638 selskaper i Norge innen oppføring av bygninger, hvorav 83 i Bamble.
Er Mustad Bygg AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 1990, som er lenger enn 98 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 54 andre selskaper i bransjen etablert.
Går Mustad Bygg AS bedre enn andre i bransjen?
Mustad Bygg AS hadde en driftsmargin på 2,1 % i siste regnskapsår, mot en bransjemedian på 2,9 % for oppføring av bygninger.
Er Mustad Bygg AS et aktivt selskap?
Mustad Bygg AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva gjør Mustad Bygg AS?
Mustad Bygg AS driver innen oppføring av bygninger, med NACE-kode 41.000 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Entreprenør/byggmestervirksomhet og alt som dertil henhører samt ved aksjetegning eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretagender.
Hvem er daglig leder i Mustad Bygg AS?
Daglig leder i Mustad Bygg AS er Jørgen Mustad, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem er største aksjonær i Mustad Bygg AS?
Største aksjonær i Mustad Bygg AS er Mustad Invest AS med 76,2 % av aksjene, fulgt av Mustad Invest AS (23,8 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hvordan går det økonomisk med Mustad Bygg AS?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 70,09 mill kr, opp 26 % fra 2024. Egenkapitalen var 3,67 mill kr ved årsslutt.
Hvem er revisor for Mustad Bygg AS?
Mustad Bygg AS bruker Ecit Forretningspartner AS som regnskapsfører og Cedra Norge AS som revisor, ifølge Enhetsregisteret.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Telemark
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.