Mustad Invest AS
- Omsetning
- 0
- −100 %
- Resultat
- −624 938
- 5 års regnskap
Om Mustad Invest AS
Mustad Invest AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Bamble, Telemark. Selskapet er registrert i bransjen Oppføring av bygninger. Virksomheten ble stiftet i 2022 og har vært i drift i 4 år. Jørgen Mustad er styrets leder. I 2025 hadde Mustad Invest AS en omsetning på 0 kr, en nedgang på 100 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 624 938 kr. Egenkapitalen var 73 479 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Jfe Holding AS med 50 % av aksjene. Selskapet er ett av 83 innen oppføring av bygninger i Bamble, og ett av 24 638 i Norge. Det ble etablert samme år som 1 425 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (51 %).
Aktivitet
Holdingselskap.
Formål
Investering i aksjer og andre verdipapirer, eie, drift og utvikling av fast eiendom, samt annen virksomhet som står i nær sammenheng med dette.
API og MCPGET /company/929401352
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/929401352" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "929401352",
"name": "MUSTAD INVEST AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "41.000",
"nace_desc": "Oppføring av bygninger",
"employees": null,
"address": { "municipality": "BAMBLE", "county": "TELEMARK", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "929401352" })Spør AI-assistenten
Gi meg en kort oversikt over Mustad Invest AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Mustad Invest AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Mustad Invest AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Økonomi
Selskapets eget regnskap. Konsernregnskapet viser hele konsernet samlet.
Omsetning 2021–2025 · −100 % fra 2024
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 0 kr | −185 785 kr | −624 938 kr | 16,41 mill kr | 73 479 kr | 16,33 mill kr |
| 2024 | 599 532 kr | 193 213 kr | −4,92 mill kr | 15,28 mill kr | 698 417 kr | 14,58 mill kr |
| 2023 | 66 000 kr | −363 924 kr | −1,91 mill kr | 16,91 mill kr | 5,62 mill kr | 11,29 mill kr |
| 2022 | 220 000 kr | −248 129 kr | −218 297 kr | 15,88 mill kr | 7,53 mill kr | 8,36 mill kr |
| 2021 | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr |
Selskapets balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIVed utgangen av 2025 besto eiendelene i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet finansieres delvis av andre selskaper i konsernet.
- Til gode hos konsernselskaper
- 11 mill kr (69 % av balansen)
- Gjeld til konsernselskaper
- 16 mill kr (99 % av balansen)
API og MCPGET /company/929401352/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/929401352/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "929401352",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 0, "operating_profit": -185785, "net_profit": -624938, "equity": 73479, … },
{
"year": 2024,
"revenue": 599532,
"operating_profit": 193213,
"net_profit": -4923215,
"equity": 698417,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "929401352" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Mustad Invest AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Mustad Invest AS i 2025?
Hvor mye falt omsetningen til Mustad Invest AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Roller og styre4
Styre
2Sist endret 22.06.2022Regnskapsfører
1Sist endret 31.03.2025Revisor
1Sist endret 05.10.2026API og MCPGET /company/929401352/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/929401352/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "929401352",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "929401352" })Spør AI-assistenten
Hvilket revisjonsselskap reviderer Mustad Invest AS?
Hvem er regnskapsfører for Mustad Invest AS?
List alle roller i Mustad Invest AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 endret eierandel
- Jfe Holding AS100 % → 50 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Jfe Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 50,0 % | 50 |
| Jowill Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 50,0 % | 50 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/929401352/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/929401352/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "929401352",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "JFE HOLDING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 50, "year": 2025, … },
{ "shareholder_name": "JOWILL HOLDING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 50, "year": 2025, … }
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "929401352" })Spør AI-assistenten
Er Mustad Invest AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Mustad Invest AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Mustad Invest AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Datterselskaper av Mustad Invest AS
4 selskaperAPI og MCPGET /company/929401352/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/929401352/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "929401352",
"chain": [
{ "org_no": "929401352", "owner_pct": null, … }
],
"subsidiaries_total": 4,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "929401352" })Spør AI-assistenten
Hvilke datterselskaper har Mustad Invest AS, og hvor mye eier det i hvert av dem?
Kunngjøringer16
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 5.10.2026 | Revisor ↗ |
| 3.9.2026 | Revisor ↗ |
| 20.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 10.10.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 10.9.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 2.9.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.12.2022 | Kapital ↗ |
| 20.12.2022 | Vedtektsdato ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/929401352/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/929401352/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "929401352",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-10-05", "type": "Revisor", … },
{ "dato": "2026-09-03", "type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "929401352" })Spør AI-assistenten
Har Mustad Invest AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Hvilke fusjoner har Mustad Invest AS vært involvert i?
Hva er de siste kunngjøringene for Mustad Invest AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+CEDRA NORGE AS(Revisor)−CEDRA NORGE BOREALIS AS(Revisor)
- Endring i roller og styre+ECIT FORRETNINGSPARTNER AS(Regnskapsfører)−SPAREBANK 1 SØR-NORGE FORRETNINGSPARTNER AS(Regnskapsfører)
- Endring i roller og styre+CEDRA NORGE BOREALIS AS(Revisor)−ERNST & YOUNG AS(Revisor)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 0,4 % | 29,7 % |
| Likviditetsgrad | 44,95 | 1,30 |
| Gjeldsgrad | 222,27 | 1,41 |
| Egenkapitalrentabilitet | -850,5 % | 11,1 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/929401352/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/929401352/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "929401352",
"nace_code": "41.000",
"industry_count": 12273,
"revenue": { "value": 0, "percentile": 0.0024 },
"operating_margin": null,
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "929401352" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Mustad Invest AS blant de 12273 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Mustad Invest AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Mustad Invest AS blant de største selskapene innen oppføring av bygninger?
Investeringer
MUSTAD INVEST AS eier aksjer i 8 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Mustad Utvikling AS | Bamble | 100,0 % | 2022 | 2025 | Aktiv |
| Bambleveien 119 AS | Bamble | 100,0 % | 2022 | 2025 | Aktiv |
| Skougaarden AS | Bamble | 100,0 % | 2022 | 2025 | Aktiv |
| Løvsjø Toppen AS | Porsgrunn | 50,0 % | 2022 | 2025 | Aktiv |
| Lenesås AS | Porsgrunn | 50,0 % | 2022 | 2025 | Aktiv |
| Stoa Boligutvikling AS | Porsgrunn | 50,0 % | 2022 | 2025 | Aktiv |
| Mustad Bygg AS | Bamble | 23,8 % | 2022 | 2025 | Aktiv |
| Eiendomselskapet Wrightegaarden AS | Bamble | 8,3 % | 2022 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Spørsmål og svar om Mustad Invest AS
Hvor stor er bransjen Mustad Invest AS tilhører?
Mustad Invest AS er ett av 83 selskaper innen oppføring av bygninger i Bamble, og ett av 24 638 på landsbasis.
Hvor lenge har Mustad Invest AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Mustad Invest AS ble etablert i 2022 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 27 % av selskapene i bransjen.
Er Mustad Invest AS et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Mustad Invest AS i Brønnøysundregistrene.
Hva gjør Mustad Invest AS?
Mustad Invest AS er registrert i bransjen Oppføring av bygninger (næringskode 41.000). Registrert aktivitet: Holdingselskap.
Hva betyr organisasjonsformen AS?
Organisasjonsformen til Mustad Invest AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem er styreleder i Mustad Invest AS?
Styrets leder i Mustad Invest AS er Jørgen Mustad. Styret har totalt 2 registrerte medlemmer.
Hvem eier Mustad Invest AS?
Mustad Invest AS eies i hovedsak av Jfe Holding AS (50 %). Totalt er det registrert 2 aksjonærer. Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Går Mustad Invest AS med overskudd?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 0 kr, ned 100 % fra 2024. Egenkapitalen var 73 479 kr ved årsslutt.
Hvor lønnsom er driften i Mustad Invest AS?
Driftsresultatet for 2025 var −185 785 kr. Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Hvor mye egenkapital har Mustad Invest AS?
Ved utgangen av 2025 hadde Mustad Invest AS en egenkapital på 73 479 kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 0,4 %.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Telemark
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.