Mustad Utvikling AS
Org.nr 920947867
Om Mustad Utvikling AS
Mustad Utvikling AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Bamble, Telemark. Selskapet er registrert i bransjen Utvikling og salg av byggeprosjekter. Virksomheten ble stiftet i 2018 og har vært i drift i 8 år. Jørgen Mustad er daglig leder, og Jørgen Mustad er styreleder. I 2025 hadde Mustad Utvikling AS en omsetning på −34 614 kr, en nedgang på 100 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 162 137 kr. Egenkapitalen var 10 185 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Mustad Invest AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 30 innen utvikling og salg av byggeprosjekter i Bamble, og ett av 14 349 i Norge. Det ble etablert samme år som 804 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (97 %).
Aktivitet og formål
Kjøp, salg og utvikling av fast eiendom, og hva som naturlig hører inn under denne type virksomhet.
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | −34 614 kr | −222 912 kr | −162 137 kr | 2,24 mill kr | 10 185 kr | 2,23 mill kr |
| 2024 | 17,26 mill kr | −5,24 mill kr | −5,79 mill kr | 10,72 mill kr | 9 318 kr | 10,71 mill kr |
| 2023 | 9,53 mill kr | 1,45 mill kr | −1,41 mill kr | 27,44 mill kr | 3,75 mill kr | 23,69 mill kr |
| 2022 | 12,83 mill kr | 1,11 mill kr | 231 622 kr | 36,31 mill kr | 5,15 mill kr | 31,16 mill kr |
| 2021 | 78,43 mill kr | 2,38 mill kr | 335 510 kr | 57,42 mill kr | 5,40 mill kr | 52,03 mill kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIVed utgangen av 2025 besto eiendelene i hovedsak av omløpsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
Roller og styre4
Daglig leder
1Sist endret 06.06.2018Styre
2Sist endret 06.06.2018Regnskapsfører
1Sist endret 31.03.2025Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Mustad Invest AS100 %
- Mustad Invest AShadde 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Mustad Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100.0 % | 100 |
1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Mustad Invest AS
3 selskaperUnderenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Mustad Utvikling AS | BEDR | Utvikling og salg av byggeprosjekter | Bamble | − |
Kunngjøringer16
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 7.9.2026 | Revisjon av årsregnskap ↗ |
| 7.9.2026 | Revisor ↗ |
| 20.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 10.9.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 31.8.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.8.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.7.2022 | Forretningsadresse ↗ |
| 25.10.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+ECIT FORRETNINGSPARTNER AS(Regnskapsfører)−SPAREBANK 1 SØR-NORGE FORRETNINGSPARTNER AS(Regnskapsfører)
- Endring i roller og styre−ERNST & YOUNG AS(Revisor)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 127,4 % av driftsinntektene — 44,7 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 0,5 % | 20,5 % |
| Likviditetsgrad | 1,00 | 2,03 |
| Gjeldsgrad | 219,40 | 1,19 |
| Egenkapitalrentabilitet | -1591,9 % | -0,3 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -100,2 % | -14,8 % |
| Andel av driftsinntekter | 2024 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 127,4 % | 82,7 % |
| Annen driftskostnad | 3,0 % | 4,8 % |
| Avskrivninger | 0,0 % | 1,8 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Ofte spurt om Mustad Utvikling AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Mustad Utvikling AS?
Det er registrert 14 349 selskaper i Norge innen utvikling og salg av byggeprosjekter, hvorav 30 i Bamble.
Er Mustad Utvikling AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2018, som er lenger enn 47 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 804 andre selskaper i bransjen etablert.
Hvilken status har Mustad Utvikling AS i Enhetsregisteret?
Mustad Utvikling AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvilken selskapsform har Mustad Utvikling AS?
Mustad Utvikling AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem er daglig leder i Mustad Utvikling AS?
Daglig leder i Mustad Utvikling AS er Jørgen Mustad, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem er største aksjonær i Mustad Utvikling AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Mustad Invest AS største eier i Mustad Utvikling AS med 100 % av aksjene.
Hva er omsetningen til Mustad Utvikling AS?
I 2025 omsatte Mustad Utvikling AS for −34 614 kr, ned 100 % fra 2024. Årsresultatet ble et underskudd på 162 137 kr.
Hvor ligger Mustad Utvikling AS?
Forretningsadressen til Mustad Utvikling AS er Clarks gate 5, 3970, LANGESUND i Bamble kommune.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Telemark
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.