Lutvannkollen Borettslag
- Omsetning
- 19,7 mill
- +2,2 %
- Resultat
- −1,5 mill
- 7 års regnskap
Om Lutvannkollen Borettslag
Lutvannkollen Borettslag er registrert som borettslag med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Aktiviteter i borettslag og boligsameier. Virksomheten ble stiftet i 1976 og har vært i drift i 50 år. Øyvind Lorentz Stabel er styrets leder. I 2025 hadde Lutvannkollen Borettslag en omsetning på 19,72 mill kr, en økning på 2 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 1,46 mill kr. Egenkapitalen var 7,78 mill kr ved utgangen av 2025. Selskapet er ett av 9 291 innen aktiviteter i borettslag og boligsameier i Oslo, og ett av 47 214 i Norge. Det er eldre enn 91 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet og formål
Borettslag.
API og MCPGET /company/954388514
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/954388514" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "954388514",
"name": "LUTVANNKOLLEN BORETTSLAG",
"org_form": "BRL",
"nace_code": "97.001",
"nace_desc": "Aktiviteter i borettslag og boligsameier",
"employees": null,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "954388514" })Spør AI-assistenten
Når ble Lutvannkollen Borettslag stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Oslo holder Lutvannkollen Borettslag til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Lutvannkollen Borettslag registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +2,2 % fra 2024 · +34,9 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 19,72 mill kr | 1,12 mill kr | −1,46 mill kr | 76,68 mill kr | 7,78 mill kr | 68,90 mill kr |
| 2024 | 19,29 mill kr | 2,64 mill kr | −289 646 kr | 74,88 mill kr | 1,78 mill kr | 73,10 mill kr |
| 2023 | 17,12 mill kr | 2,85 mill kr | 408 854 kr | 76,87 mill kr | 2,07 mill kr | 74,81 mill kr |
| 2022 | 16,94 mill kr | 3,64 mill kr | 2,26 mill kr | 78,00 mill kr | 1,66 mill kr | 76,34 mill kr |
| 2021 | 14,62 mill kr | −1,93 mill kr | −2,78 mill kr | 81,99 mill kr | −600 043 kr | 82,59 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er andre driftskostnader, som utgjør om lag 83 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/954388514/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/954388514/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "954388514",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 19724635,
"operating_profit": 1121779,
"net_profit": -1464209,
"equity": 7776489,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 19294064,
"operating_profit": 2641014,
"net_profit": -289646,
"equity": 1778412,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "954388514" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Lutvannkollen Borettslag de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Lutvannkollen Borettslag per år.
Hvordan har omsetningen til Lutvannkollen Borettslag utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre12
Styre
9Sist endret 31.01.2026Regnskapsfører
1Sist endret 23.07.2020Revisor
1Sist endret 27.02.2026Forretningsfører
1Sist endret 12.06.2023API og MCPGET /company/954388514/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/954388514/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "954388514",
"roles": [
{ "role_type": "Forretningsfører", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "954388514" })Spør AI-assistenten
Hvilket revisjonsselskap reviderer Lutvannkollen Borettslag?
Hvem er regnskapsfører for Lutvannkollen Borettslag?
Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har Lutvannkollen Borettslag?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Lutvannkollen Borettslag | AAFY | Aktiviteter i borettslag og boligsameier | Oslo | − |
Kunngjøringer66
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 17.10.2026 | Forretningsadresse ↗ |
| 23.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.2.2026 | Revisor ↗ |
| 30.6.2025 | Styre ↗ |
| 15.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.6.2024 | Styre ↗ |
| 12.6.2023 | Vedtektsdato ↗ |
| 12.6.2023 | Styre ↗ |
| 12.6.2023 | Forretningsfører ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/954388514/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/954388514/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "954388514",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-10-17", "type": "Forretningsadresse", … },
{ "dato": "2026-07-23", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "954388514" })Spør AI-assistenten
Når leverte Lutvannkollen Borettslag sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Lutvannkollen Borettslag sist endret?
Hva er de siste kunngjøringene for Lutvannkollen Borettslag i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAdresse:c/o OBOS Hammersborg torg 1→c/o OBOS Eiendomsforvaltning AS Standardveien 1Postnummer:0179→0581
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 82,8 % av driftsinntektene — 14,6 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 5,7 % | 18,4 % |
| Resultatmargin | -7,4 % | 10,1 % |
| Egenkapitalandel | 10,1 % | 33,1 % |
| Likviditetsgrad | 6,03 | 6,07 |
| Gjeldsgrad | 8,86 | 0,73 |
| Egenkapitalrentabilitet | -18,8 % | 8,9 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +2,2 % | +3,7 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Lønnskostnad | 8,8 % | 3,7 % |
| Annen driftskostnad | 82,8 % | 68,2 % |
| Avskrivninger | 2,7 % | 0,5 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/954388514/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/954388514/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "954388514",
"nace_code": "97.001",
"industry_count": 21423,
"revenue": { "value": 19724635, "percentile": 0.9864 },
"operating_margin": { "value": 0.0569, "percentile": 0.3119 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "954388514" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Lutvannkollen Borettslag blant de 21423 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Lutvannkollen Borettslag sammenlignet med andre i bransjen?
Er Lutvannkollen Borettslag blant de største selskapene innen aktiviteter i borettslag og boligsameier?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+1520 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Godt å vite om Lutvannkollen Borettslag
Hvor stor er bransjen Lutvannkollen Borettslag tilhører?
Lutvannkollen Borettslag er ett av 9 291 selskaper innen aktiviteter i borettslag og boligsameier i Oslo, og ett av 47 214 på landsbasis.
Hvor lenge har Lutvannkollen Borettslag eksistert sammenlignet med bransjen?
Lutvannkollen Borettslag ble etablert i 1976 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 91 % av selskapene.
Hvordan er lønnsomheten til Lutvannkollen Borettslag sammenlignet med bransjen?
Medianen for aktiviteter i borettslag og boligsameier er en driftsmargin på 18,4 %. Lutvannkollen Borettslag lå på 5,7 % i siste tilgjengelige regnskap.
Hvilken status har Lutvannkollen Borettslag i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Borettslag. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Lutvannkollen Borettslag i Brønnøysundregistrene.
Hva driver Lutvannkollen Borettslag med?
Lutvannkollen Borettslag er registrert i bransjen Aktiviteter i borettslag og boligsameier (næringskode 97.001). Registrert aktivitet: Borettslag.
Hvem er styreleder i Lutvannkollen Borettslag?
Styrets leder i Lutvannkollen Borettslag er Øyvind Lorentz Stabel. Styret har totalt 5 registrerte medlemmer.
Hva omsatte Lutvannkollen Borettslag for i 2025?
I 2025 omsatte Lutvannkollen Borettslag for 19,72 mill kr, opp 2 % fra 2024. Årsresultatet ble et underskudd på 1,46 mill kr.
Hvor mye egenkapital har Lutvannkollen Borettslag?
Ved utgangen av 2025 hadde Lutvannkollen Borettslag en egenkapital på 7,78 mill kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 10,1 %.
Hvilket org.nr har Lutvannkollen Borettslag?
Organisasjonsnummeret til Lutvannkollen Borettslag er 954 388 514. Selskapet er registrert som Borettslag, med registreringsdato 19.02.1995.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.