Dynatec Smv AS
- Omsetning
- 142 mill
- +28,4 %
- Resultat
- 1,1 mill
- 7 års regnskap
- Ansatte
- 91
- +9 siden mars
Om Dynatec Smv AS
Dynatec Smv AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Indre Østfold, Østfold. Selskapet er registrert i bransjen Produksjon av maskiner og utstyr til nærings-, nytelsesmiddel-, drikke- og tobakksindustri. Virksomheten ble stiftet i 1989 og har vært i drift i 37 år. Kristian Berger er daglig leder, og Josef Filtvedt er styreleder. Selskapet er ett av 75 i Norge innen produksjon av maskiner og utstyr til nærings-, nytelsesmiddel-, drikke- og tobakksindustri. Det er eldre enn 96 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (63 %).
Aktivitet og formål
Å drive mekanisk produksjon og service, agentur og handel, transport, kjøp og salg av fast eiendom, produksjon, og alt som står i forbindelse med dette, herunder å gjøre seg interessert i fore- tagender med tilsvarende formål.
AI-sammendrag
Omsetningsvekst på 28% til 142 mill. kr plasserer aktøren blant de største i sin bransje, men et resultat på kun 1 mill. kr gir en driftsmargin under snittet og tyder på at veksten ennå ikke gir lønnsomhet. En egenkapitalandel på 60% gir likevel solid finansiell buffer, og med 91 ansatte og en største eier på bare 21,6% er eierstrukturen relativt spredt.
API og MCPGET /company/950392290
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/950392290" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "950392290",
"name": "DYNATEC SMV AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "28.930",
"nace_desc": "Produksjon av maskiner og utstyr til nærings-, nytelsesmiddel-, drikke- og tobakksindustri",
"employees": 91,
"address": { "municipality": "INDRE ØSTFOLD", "county": "ØSTFOLD", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "950392290" })Spør AI-assistenten
Er Dynatec Smv AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Dynatec Smv AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Dynatec Smv AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +28,4 % fra 2024 · +42,9 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 142,25 mill kr | 1,79 mill kr | 1,12 mill kr | 87,90 mill kr | 52,92 mill kr | 34,98 mill kr |
| 2024 | 110,76 mill kr | −7,21 mill kr | −5,50 mill kr | 76,08 mill kr | 37,12 mill kr | 38,97 mill kr |
| 2023 | 117,59 mill kr | 2,00 mill kr | 1,53 mill kr | 81,49 mill kr | 42,62 mill kr | 38,87 mill kr |
| 2022 | 105,43 mill kr | 6,53 mill kr | 5,47 mill kr | 69,97 mill kr | 41,09 mill kr | 28,88 mill kr |
| 2021 | 99,53 mill kr | 6,02 mill kr | 5,04 mill kr | 62,76 mill kr | 35,62 mill kr | 27,15 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at lønnskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 45 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 47 prosent av eiendelene. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/950392290/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/950392290/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "950392290",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 142250085,
"operating_profit": 1791438,
"net_profit": 1116261,
"equity": 52918355,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 110764004,
"operating_profit": -7211345,
"net_profit": -5501112,
"equity": 37118057,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "950392290" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Dynatec Smv AS per år.
Hvordan har omsetningen til Dynatec Smv AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Dynatec Smv AS i 2025?
Roller og styre4
Daglig leder
1Sist endret 13.01.2025Styre
2Sist endret 10.01.2025Revisor
1Sist endret 03.11.2025API og MCPGET /company/950392290/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/950392290/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "950392290",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "950392290" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Dynatec Smv AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Dynatec Smv AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Dynatec Smv AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
5 endret eierandel
- Dynatec Group AS26,7 % → 40,5 %
- J.f. Holding AS23,3 % → 18,9 %
- Henning Finstad20 % → 16,2 %
- Jan Wilhelmsen20 % → 16,2 %
- Werner Olav Filtvedt10 % → 8,1 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Dynatec Group AS | Selskap | A-aksjer | 21,6 % | 320 |
| Dynatec Group AS | Selskap | B-aksjer | 18,9 % | 280 |
| J.f. Holding AS | Selskap | C-aksjer | 18,9 % | 280 |
| Henning Finstad | Person | B-aksjer | 16,2 % | 240 |
| Jan Wilhelmsen | Person | B-aksjer | 16,2 % | 240 |
| Werner Olav Filtvedt | Person | C-aksjer | 8,1 % | 120 |
6 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/950392290/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/950392290/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "950392290",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "DYNATEC GROUP AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 21.62, "year": 2025, … },
{ "shareholder_name": "DYNATEC GROUP AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 18.92, "year": 2025, … },
…
],
"total": 6
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "950392290" })Spør AI-assistenten
Er Dynatec Smv AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Dynatec Smv AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Dynatec Smv AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Dynatec Smv AS | BEDR | Produksjon av maskiner og utstyr til nærings-, nytelsesmiddel-, drikke- og tobakksindustri | Indre Østfold | 91 |
Kunngjøringer52
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 24.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.11.2025 | Revisor ↗ |
| 2.9.2025 | Gjennomføring av fusjon ↗ |
| 21.7.2025 | Fusjonsbeslutning ↗ |
| 21.7.2025 | Kapital ↗ |
| 21.7.2025 | Vedtektsdato ↗ |
| 16.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 13.1.2025 | Daglig leder ↗ |
| 10.1.2025 | Styre ↗ |
| 6.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/950392290/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/950392290/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "950392290",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-06-24", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-11-03", "type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "950392290" })Spør AI-assistenten
Når leverte Dynatec Smv AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Dynatec Smv AS sist endret?
Har Dynatec Smv AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:89→91
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:86→89
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:85→86
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:84→85
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 24,6 % av driftsinntektene — 19,0 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 1,3 % | 3,3 % |
| Resultatmargin | 0,8 % | 2,4 % |
| Egenkapitalandel | 60,2 % | 30,6 % |
| Likviditetsgrad | 2,28 | 1,25 |
| Gjeldsgrad | 0,66 | 1,50 |
| Egenkapitalrentabilitet | 2,1 % | 6,2 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +28,4 % | +12,9 % |
| Omsetning per ansatt | 1,56 mill kr | 2,65 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 24,6 % | 43,6 % |
| Lønnskostnad | 45,2 % | 34,4 % |
| Annen driftskostnad | 26,6 % | 12,0 % |
| Avskrivninger | 3,5 % | 1,1 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/950392290/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/950392290/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "950392290",
"nace_code": "28.930",
"industry_count": 49,
"revenue": { "value": 142250085, "percentile": 0.9167 },
"operating_margin": { "value": 0.0126, "percentile": 0.4194 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "950392290" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Dynatec Smv AS på i bransjen?
Hvor ligger Dynatec Smv AS blant de 49 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Dynatec Smv AS sammenlignet med andre i bransjen?
Offentlig støtte
Dynatec Smv AS er registrert med 13 SkatteFUNN-søknader, 11 godkjent.
| Innsendt | Prosjekt | Periode | Status |
|---|---|---|---|
| 19.4.2024 | RoboVette | 2024–2026 | Godkjent |
| 1.9.2023 | Dynatec SMV Tombstone | 2023–2025 | Godkjent |
| 1.9.2023 | DynatecSMV BurrBot | 2023–2026 | Avslått |
| 1.9.2023 | Dynatec Tool Tracker | 2023–2025 | Godkjent |
| 1.9.2022 | FRAM – Footprint Reduced, Accelerated Machining | 2022–2025 | Avslått |
| 1.3.2020 | Fast Repeatable On Narrow Tolerances FRONT | 2020–2022 | Godkjent |
| 27.8.2019 | Digiprod | 2019–2021 | Godkjent |
| 31.8.2018 | Digiprod | 2018–2020 | Godkjent |
| 1.9.2017 | AutoProto 2.0 | 2017–2018 | Godkjent |
| 31.8.2015 | Tilvirkning av ekstremgirkasser | 2015–2017 | Godkjent |
Kilde: Forskningsrådet (SkatteFUNN)
API og MCPGET /company/950392290/grants
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/950392290/grants" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "950392290",
"innovasjon_norge": [],
"forskningsradet": [],
"skattefunn": [
{ "prosjekttittel": "RoboVette", "godkjent": true, "innsendt_dato": "2024-04-19", … },
…
]
}MCP
get_company_grants({ "org_no": "950392290" })Spør AI-assistenten
Oppsummer all offentlig støtte til Dynatec Smv AS per år.
Hvilken offentlig støtte har Dynatec Smv AS fått?
Hvilke SkatteFUNN-prosjekter har Dynatec Smv AS søkt om, og ble de godkjent?
Lignende selskaper
AIOgså i Indre Østfold
1 000+ til i Indre Østfold →Vis 5 tilVis færre
Godt å vite om Dynatec Smv AS
Hvor stor er bransjen Dynatec Smv AS tilhører?
Dynatec Smv AS er ett av 75 selskaper i Norge innen produksjon av maskiner og utstyr til nærings-, nytelsesmiddel-, drikke- og tobakksindustri.
Hvor lenge har Dynatec Smv AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Dynatec Smv AS ble etablert i 1989 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 96 % av selskapene.
Hva betyr organisasjonsformen AS?
Organisasjonsformen til Dynatec Smv AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem leder Dynatec Smv AS?
Kristian Berger er registrert som daglig leder i Dynatec Smv AS.
Hvilke eiere står bak Dynatec Smv AS?
Største aksjonær i Dynatec Smv AS er Dynatec Group AS med 21,6 % av aksjene, fulgt av Dynatec Group AS (18,9 %) og J.f. Holding AS (18,9 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hva omsatte Dynatec Smv AS for i 2025?
Dynatec Smv AS hadde i 2025 en omsetning på 142,25 mill kr og et overskudd på 1,12 mill kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor mange jobber i Dynatec Smv AS?
Det er registrert 91 ansatte i Dynatec Smv AS, ifølge tall fra NAV Aa-registeret.
Har Dynatec Smv AS mottatt offentlig støtte?
Dynatec Smv AS er registrert med 11 godkjente SkatteFUNN-søknader.
Hvilket revisjonsselskap bruker Dynatec Smv AS?
I Enhetsregisteret er Dynatec Smv AS registrert med revisor Tell Norge AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Østfold
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.