Yri Sand A/s
- Omsetning
- 7,1 mill
- +9,7 %
- Resultat
- −107 899
- 7 års regnskap
Om Yri Sand A/s
Yri Sand A/s er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Stryn, Vestland. Selskapet er registrert i bransjen Bygging av veier og motorveier. Virksomheten ble stiftet i 1988 og har vært i drift i 38 år. Einar Myklebust er daglig leder, og Einar Myklebust er styreleder. I 2025 hadde Yri Sand A/s en omsetning på 7,09 mill kr, en økning på 10 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 107 899 kr. Egenkapitalen var 2,80 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Emas Holding AS med 83,6 % av aksjene. Selskapet er ett av 3 innen bygging av veier og motorveier i Stryn, og ett av 531 i Norge. Det er eldre enn 96 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (56 %).
Aktivitet
Maskinentreprenørvirksomhet. Transport. Massetak og knuse- og siktevirksomhet. Anleggsverksted.
Formål
Drive massetak, knusing samt transport- og entreprenørverksemd og det som står i samband med dette, medrekna å ta del i andre selskap med liknande verksemd.
API og MCPGET /company/946257958
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/946257958" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "946257958",
"name": "Yri Sand A/S",
"org_form": "AS",
"nace_code": "42.110",
"nace_desc": "Bygging av veier og motorveier",
"employees": null,
"address": { "municipality": "STRYN", "county": "VESTLAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "946257958" })Spør AI-assistenten
Er Yri Sand A/s registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Yri Sand A/s med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Yri Sand A/s: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +9,7 % fra 2024 · −68,4 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 7,09 mill kr | −112 792 kr | −107 899 kr | 5,44 mill kr | 2,80 mill kr | 2,64 mill kr |
| 2024 | 6,46 mill kr | −577 746 kr | −470 054 kr | 5,19 mill kr | 3,16 mill kr | 2,03 mill kr |
| 2023 | 12,53 mill kr | 1,38 mill kr | 968 189 kr | 6,77 mill kr | 3,63 mill kr | 3,15 mill kr |
| 2022 | 21,51 mill kr | −2,40 mill kr | −2,00 mill kr | 8,63 mill kr | 3,06 mill kr | 5,57 mill kr |
| 2021 | 22,43 mill kr | −2,06 mill kr | −1,71 mill kr | 12,84 mill kr | 5,06 mill kr | 7,78 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var andre driftskostnader den største kostnadsposten, med om lag 51 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 35 prosent av driftsinntektene. Det ble avsatt utbytte for regnskapsåret.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 21 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 42 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/946257958/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/946257958/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "946257958",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 7094360,
"operating_profit": -112792,
"net_profit": -107899,
"equity": 2797715,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 6464781,
"operating_profit": -577746,
"net_profit": -470054,
"equity": 3155614,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "946257958" })Spør AI-assistenten
Hvor mye vokste omsetningen til Yri Sand A/s fra 2024 til 2025?
Hvor stort underskudd hadde Yri Sand A/s i 2025, og hvor mye egenkapital er igjen?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Yri Sand A/s de siste årene.
Roller og styre4
Daglig leder
1Sist endret 15.09.2023Styre
1Sist endret 18.11.2016Regnskapsfører
1Sist endret 16.01.2020Revisor
1Sist endret 26.09.2016API og MCPGET /company/946257958/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/946257958/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "946257958",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "946257958" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Yri Sand A/s: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Yri Sand A/s?
Hvem er daglig leder og styreleder i Yri Sand A/s?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
2 ute · 1 endret eierandel
- Amcon AShadde 16,4 %
- Sondre Andre Hegna Tendenhadde 5,7 %
- Emas Holding AS61,4 % → 83,6 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Emas Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 83,6 % | 117 |
| Nordtek AS | Selskap | Ordinære aksjer | 16,4 % | 23 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/946257958/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/946257958/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "946257958",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "EMAS HOLDING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 83.57, "year": 2025, … },
{ "shareholder_name": "NORDTEK AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 16.43, "year": 2025, … }
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "946257958" })Spør AI-assistenten
Er Yri Sand A/s eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Yri Sand A/s, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Yri Sand A/s, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Emas Holding AS
1 selskaperAPI og MCPGET /company/946257958/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/946257958/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "946257958",
"chain": [
{ "org_no": "914446139", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "946257958", "owner_pct": 83.57, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "946257958" })Spør AI-assistenten
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Yri Sand A/s?
Hvem eier Yri Sand A/s helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Yri Sand AS | BEDR | Bygging av veier og motorveier | Stryn | − |
Kunngjøringer61
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 8.8.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 16.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.9.2023 | Daglig leder ↗ |
| 29.8.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.4.2023 | Daglig leder ↗ |
| 16.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 28.3.2022 | Forretningsadresse ↗ |
| 21.10.2021 | Daglig leder ↗ |
| 14.9.2021 | Daglig leder ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/946257958/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/946257958/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "946257958",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-08-08", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-06-16", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "946257958" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Yri Sand A/s i Brønnøysundregistrene?
Når ble Yri Sand A/s sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Yri Sand A/s sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 50,5 % av driftsinntektene — 28,2 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -1,6 % | 5,0 % |
| Resultatmargin | -1,5 % | 3,6 % |
| Egenkapitalandel | 51,4 % | 38,2 % |
| Likviditetsgrad | 1,52 | 1,53 |
| Gjeldsgrad | 0,94 | 1,15 |
| Egenkapitalrentabilitet | -3,9 % | 10,1 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +9,7 % | +5,6 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 12,4 % | 40,5 % |
| Lønnskostnad | 35,3 % | 23,7 % |
| Annen driftskostnad | 50,5 % | 22,3 % |
| Avskrivninger | 3,3 % | 2,7 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/946257958/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/946257958/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "946257958",
"nace_code": "42.110",
"industry_count": 310,
"revenue": { "value": 7094360, "percentile": 0.5392 },
"operating_margin": { "value": -0.0159, "percentile": 0.2745 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "946257958" })Spør AI-assistenten
Er Yri Sand A/s blant de største selskapene innen bygging av veier og motorveier?
Hvor solid er Yri Sand A/s sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Yri Sand A/s på i bransjen?
Investeringer
Yri Sand A/S eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Yri Sand A/s | Stryn | 43,8 % | 2015 | 2017 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså i Stryn
1 000+ til i Stryn →Vis 5 tilVis færre
Spørsmål og svar om Yri Sand A/s
Hvor stor er bransjen Yri Sand A/s tilhører?
Yri Sand A/s er ett av 3 selskaper innen bygging av veier og motorveier i Stryn, og ett av 531 på landsbasis.
Hvor lenge har Yri Sand A/s eksistert sammenlignet med bransjen?
Yri Sand A/s ble etablert i 1988 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 96 % av selskapene.
Er Yri Sand A/s et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Yri Sand A/s i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Yri Sand A/s?
Einar Myklebust er registrert som daglig leder i Yri Sand A/s.
Hvem eier Yri Sand A/s?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Emas Holding AS største eier i Yri Sand A/s med 83,6 % av aksjene. Nest størst er Nordtek AS med 16,4 %.
Går Yri Sand A/s med overskudd?
Yri Sand A/s hadde i 2025 en omsetning på 7,09 mill kr og et underskudd på 107 899 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor solid er økonomien i Yri Sand A/s?
Basert på regnskapstallene for 2025 har Yri Sand A/s økonomisk helse-vurderingen A (Meget solid) på sokfirma.no sin skala fra A til E.
Hvor holder Yri Sand A/s til?
Yri Sand A/s holder til i Lovikvegen 58, 6789, LOEN, i Stryn kommune i Vestland.
Hvem er revisor og regnskapsfører for Yri Sand A/s?
I Enhetsregisteret er Yri Sand A/s registrert med regnskapsfører Innvik Rekneskapsservice AS og revisor Hovden & Vatne Statsautoriserte Revisorar AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Vestland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.