M & R Arvidson AS
- Omsetning
- 352 704
- −85,3 %
- Resultat
- −524 754
- 7 års regnskap
Om M & R Arvidson AS
M & R Arvidson AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Tønsberg, Vestfold. Selskapet er registrert i bransjen Bygging av veier og motorveier. Virksomheten ble stiftet i 2011 og har vært i drift i 15 år. Morten Arvidson er styrets leder. I 2025 hadde M & R Arvidson AS en omsetning på 352 704 kr, en nedgang på 85 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 524 754 kr. Egenkapitalen var 569 902 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Morten Arvidson med 33,6 % av aksjene. Selskapet er ett av 4 innen bygging av veier og motorveier i Tønsberg, og ett av 532 i Norge. Det er eldre enn 63 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (56 %).
Aktivitet og formål
Maskinentreprenørvirksomhet, kjøp og salg av driftsrekvisita innenfor bransjen, avisdistribusjon, samt kjøp og salg av aksjer.
API og MCPGET /company/997023838
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/997023838" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "997023838",
"name": "M & R ARVIDSON AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "42.110",
"nace_desc": "Bygging av veier og motorveier",
"employees": null,
"address": { "municipality": "TØNSBERG", "county": "VESTFOLD", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "997023838" })Spør AI-assistenten
Er M & R Arvidson AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver M & R Arvidson AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over M & R Arvidson AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −85,3 % fra 2024 · −85,5 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 352 704 kr | −504 697 kr | −524 754 kr | 2,85 mill kr | 569 902 kr | 2,28 mill kr |
| 2024 | 2,40 mill kr | −315 506 kr | −299 288 kr | 3,29 mill kr | 1,09 mill kr | 2,20 mill kr |
| 2023 | 4,72 mill kr | 668 294 kr | 504 777 kr | 3,69 mill kr | 1,39 mill kr | 2,30 mill kr |
| 2022 | 3,01 mill kr | 442 573 kr | 309 907 kr | 2,65 mill kr | 870 032 kr | 1,78 mill kr |
| 2021 | 2,43 mill kr | 459 478 kr | 374 030 kr | 1,92 mill kr | 560 125 kr | 1,36 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIVed utgangen av 2025 besto eiendelene i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 63 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/997023838/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/997023838/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "997023838",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 352704,
"operating_profit": -504697,
"net_profit": -524754,
"equity": 569902,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 2395473,
"operating_profit": -315506,
"net_profit": -299288,
"equity": 1094655,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "997023838" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til M & R Arvidson AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for M & R Arvidson AS per år.
Hvordan har omsetningen til M & R Arvidson AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre4
Styre
3Sist endret 14.07.2026Regnskapsfører
1Sist endret 11.01.2022API og MCPGET /company/997023838/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/997023838/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "997023838",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Styremedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "997023838" })Spør AI-assistenten
Hvem er regnskapsfører for M & R Arvidson AS?
List alle roller i M & R Arvidson AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i M & R Arvidson AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
3 nye · 1 ute
- Morten Arvidson33,6 %
- Cathrine Arvidson33,2 %
- Espen Arvidson33,2 %
- Roar Arvidsonhadde 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Morten Arvidson | Person | Ordinære aksjer | 33,6 % | 84 |
| Cathrine Arvidson | Person | Ordinære aksjer | 33,2 % | 83 |
| Espen Arvidson | Person | Ordinære aksjer | 33,2 % | 83 |
3 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/997023838/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/997023838/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "997023838",
"shareholders": [
…
],
"total": 3
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "997023838" })Spør AI-assistenten
Er M & R Arvidson AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har M & R Arvidson AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier M & R Arvidson AS, og hvor store eierandeler har de?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| M & R Arvidson AS | BEDR | Bygging av veier og motorveier | Tønsberg | − |
Kunngjøringer24
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 14.7.2026 | Styre ↗ |
| 22.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 28.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.5.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 13.10.2023 | Styre ↗ |
| 30.5.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.9.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.6.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/997023838/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/997023838/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "997023838",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-14", "type": "Styre", … },
{ "dato": "2026-06-22", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "997023838" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for M & R Arvidson AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble M & R Arvidson AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte M & R Arvidson AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+Cathrine Arvidson(Styremedlem)+Morten Arvidson(Styrets leder)−Cathrine Arvidson(Styrets leder)−Morten Arvidson(Styremedlem)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 20,0 % | 38,2 % |
| Likviditetsgrad | 1,37 | 1,53 |
| Gjeldsgrad | 4,00 | 1,16 |
| Egenkapitalrentabilitet | -92,1 % | 9,8 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -85,3 % | +5,2 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/997023838/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/997023838/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "997023838",
"nace_code": "42.110",
"industry_count": 310,
"revenue": { "value": 352704, "percentile": 0.268 },
"operating_margin": { "value": -1.4309, "percentile": 0.0431 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "997023838" })Spør AI-assistenten
Er M & R Arvidson AS blant de største selskapene innen bygging av veier og motorveier?
Hvor solid er M & R Arvidson AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til M & R Arvidson AS på i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså i Tønsberg
1 000+ til i Tønsberg →Vis 5 tilVis færre
Spørsmål og svar om M & R Arvidson AS
Hvor stor er bransjen M & R Arvidson AS tilhører?
M & R Arvidson AS er ett av 4 selskaper innen bygging av veier og motorveier i Tønsberg, og ett av 532 på landsbasis.
Hvor lenge har M & R Arvidson AS eksistert sammenlignet med bransjen?
M & R Arvidson AS ble etablert i 2011 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 63 % av selskapene i bransjen.
Hva er statusen til M & R Arvidson AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for M & R Arvidson AS i Brønnøysundregistrene.
Hvilken selskapsform har M & R Arvidson AS?
Organisasjonsformen til M & R Arvidson AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem er største aksjonær i M & R Arvidson AS?
Største aksjonær i M & R Arvidson AS er Morten Arvidson med 33,6 % av aksjene, fulgt av Cathrine Arvidson (33,2 %) og Espen Arvidson (33,2 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Går M & R Arvidson AS med overskudd?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 352 704 kr, ned 85 % fra 2024. Egenkapitalen var 569 902 kr ved årsslutt.
Hvor mye egenkapital har M & R Arvidson AS?
Ved utgangen av 2025 hadde M & R Arvidson AS en egenkapital på 569 902 kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 20 %.
Hvor solid er økonomien i M & R Arvidson AS?
Basert på regnskapstallene for 2025 har M & R Arvidson AS økonomisk helse-vurderingen B (Solid) på sokfirma.no sin skala fra A til E.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Vestfold
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.