Hrco AS
- Omsetning
- 29,7 mill
- 2025
- Resultat
- −97 247
- 3 års regnskap
- Ansatte
- 54
- −9 siden mars
Om Hrco AS
Hrco AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Drift av restauranter. Virksomheten ble stiftet i 2024 og har vært i drift i 2 år. Morten Guldvik er styrets leder. I 2025 hadde Hrco AS en omsetning på 29,70 mill kr. Selskapet endte året med et underskudd på 97 247 kr. Egenkapitalen var −73 031 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Utelivsfabrikken AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 2 355 innen drift av restauranter i Oslo, og ett av 11 259 i Norge. Det ble etablert samme år som 962 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (77 %).
Aktivitet
Drift av restaurant/kafe.
Formål
Drive en restaurant, inkludert, men ikke begrenset til, salg av mat- og drikkevarer for konsum på stedet, take-away og eventuell levering.
API og MCPGET /company/934762738
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/934762738" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "934762738",
"name": "HRCO AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "56.110",
"nace_desc": "Drift av restauranter",
"employees": 54,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "934762738" })Spør AI-assistenten
Er Hrco AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Hrco AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Hrco AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Omsetning 2023–2025
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 29,70 mill kr | −52 527 kr | −97 247 kr | 13,00 mill kr | −73 031 kr | 13,07 mill kr |
| 2024 | 0 kr | −5 784 kr | −5 784 kr | 30 000 kr | 24 216 kr | 5 784 kr |
| 2023 | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var lønnskostnader den største kostnadsposten, med om lag 46 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet har mer til gode hos andre konsernselskaper enn det skylder dem.
- Til gode hos konsernselskaper
- 2,9 mill kr (23 % av balansen)
- Gjeld til konsernselskaper
- 1,1 mill kr (8 % av balansen)
API og MCPGET /company/934762738/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/934762738/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "934762738",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 29699166,
"operating_profit": -52527,
"net_profit": -97247,
"equity": -73031,
…
},
{ "year": 2024, "revenue": 0, "operating_profit": -5784, "net_profit": -5784, "equity": 24216, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "934762738" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Hrco AS utviklet seg fra 2023 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Hrco AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Hrco AS fra 2024 til 2025?
Roller og styre2
Styre
1Sist endret 27.12.2024Revisor
1Sist endret 24.08.2026Fullmakt
(ikke i roller)API og MCPGET /company/934762738/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/934762738/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "934762738",
"roles": [
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "934762738" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Hrco AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Hrco AS?
List alle roller i Hrco AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Utelivsfabrikken AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 30 000 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/934762738/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/934762738/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "934762738",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "UTELIVSFABRIKKEN AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "934762738" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av Hrco AS eier Utelivsfabrikken AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Hrco AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Hrco AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Utelivsfabrikken AS
9 selskaperAPI og MCPGET /company/934762738/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/934762738/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "934762738",
"chain": [
{ "org_no": "934012739", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "934762738", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "934762738" })Spør AI-assistenten
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Hrco AS?
Hvem eier Hrco AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Hrco AS | BEDR | Drift av restauranter | Oslo | 54 |
Kunngjøringer6
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 24.8.2026 | Revisor ↗ |
| 15.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.9.2025 | Forretningsadresse ↗ |
| 2.9.2025 | Signatur ↗ |
| 28.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.12.2024 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/934762738/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/934762738/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "934762738",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-08-24", "type": "Revisor", … },
{ "dato": "2026-06-15", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "934762738" })Spør AI-assistenten
Når ble Hrco AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Hrco AS sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Hrco AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:55→54
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:73→55
- Endring i roller og styre+HELGELAND REVISJON AS(Revisor)
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:71→73
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:68→71
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 46,2 % av driftsinntektene — 6,8 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -0,2 % | 1,5 % |
| Resultatmargin | -0,3 % | 1,1 % |
| Egenkapitalandel | -0,6 % | 13,7 % |
| Likviditetsgrad | 0,21 | 0,95 |
| Omsetning per ansatt | 549 984,556 kr | 561 386 kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 30,8 % | 31,3 % |
| Lønnskostnad | 46,2 % | 39,4 % |
| Annen driftskostnad | 21,7 % | 23,7 % |
| Avskrivninger | 1,6 % | 1,3 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/934762738/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/934762738/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "934762738",
"nace_code": "56.110",
"industry_count": 7996,
"revenue": { "value": 29699166, "percentile": 0.9611 },
"operating_margin": { "value": -0.0018, "percentile": 0.4207 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "934762738" })Spør AI-assistenten
Er Hrco AS blant de største selskapene innen drift av restauranter?
Hvor solid er Hrco AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Hrco AS på i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+50 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Spørsmål og svar om Hrco AS
Hvor stor er bransjen Hrco AS tilhører?
Hrco AS er ett av 2 355 selskaper innen drift av restauranter i Oslo, og ett av 11 259 på landsbasis.
Hvor lenge har Hrco AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Hrco AS ble etablert i 2024 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 17 % av selskapene i bransjen.
Er Hrco AS et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Hrco AS i Brønnøysundregistrene.
Hva gjør Hrco AS?
Hrco AS er registrert i bransjen Drift av restauranter (næringskode 56.110). Registrert aktivitet: Drift av restaurant/kafe.
Hvem er største aksjonær i Hrco AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Utelivsfabrikken AS største eier i Hrco AS med 100 % av aksjene.
Hvem er morselskapet til Hrco AS?
Selskapet er datterselskap av Utelivsfabrikken AS (100 % eierandel).
Går Hrco AS med overskudd?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 29,70 mill kr. Egenkapitalen var −73 031 kr ved årsslutt.
Er Hrco AS MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2025. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Hvilket org.nr har Hrco AS?
Hrco AS har org.nr 934 762 738 og er registrert som Aksjeselskap i Brønnøysundregistrene.
Hvilket revisjonsselskap bruker Hrco AS?
I Enhetsregisteret er Hrco AS registrert med revisor Helgeland Revisjon AS.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.