Prevento Brannsikkerhet AS
- Omsetning
- 0
- 2025
- Resultat
- 1 007
- −35 %
Om Prevento Brannsikkerhet AS
Prevento Brannsikkerhet AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen All annen faglig, vitenskapelig og teknisk virksomhet ikke nevnt annet sted. Virksomheten ble stiftet i 2024 og har vært i drift i 2 år. Edgar Haugen er styrets leder. I 2025 hadde Prevento Brannsikkerhet AS en omsetning på 0 kr. Selskapet endte året med et overskudd på 1 007 kr. Egenkapitalen var 96 773 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Ragde Eiendom AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 1 475 innen all annen faglig, vitenskapelig og teknisk virksomhet ikke nevnt annet sted i Oslo, og ett av 5 562 i Norge. Det ble etablert samme år som 397 andre selskaper i bransjen.
Aktivitet
Tjenester innen brannsikring og brannforebyggende tiltak.
Formål
Tilby tjenester innen brannsikring og brannforebyggende tiltak, samt annen virksomhet som naturlig står i forbindelse med dette, herunder deltakelse i andre selskaper.
API og MCPGET /company/934306074
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/934306074" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "934306074",
"name": "PREVENTO BRANNSIKKERHET AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "74.990",
"nace_desc": "All annen faglig, vitenskapelig og teknisk virksomhet ikke nevnt annet sted",
"employees": null,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "934306074" })Spør AI-assistenten
Hvilken bransje er Prevento Brannsikkerhet AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Prevento Brannsikkerhet AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Oslo holder Prevento Brannsikkerhet AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Økonomi
Omsetning 2023–2025
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 0 kr | −2 250 kr | 1 007 kr | 96 773 kr | 96 773 kr | 5 784 kr |
| 2024 | 0 kr | −635 kr | 1 550 kr | 101 550 kr | 95 766 kr | 5 784 kr |
| 2023 | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIVed utgangen av 2025 utgjorde bankinnskudd og kontanter om lag 99 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.
API og MCPGET /company/934306074/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/934306074/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "934306074",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 0, "operating_profit": -2250, "net_profit": 1007, "equity": 96773, … },
{ "year": 2024, "revenue": 0, "operating_profit": -635, "net_profit": 1550, "equity": 95766, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "934306074" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Prevento Brannsikkerhet AS i 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Prevento Brannsikkerhet AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Prevento Brannsikkerhet AS per år.
Roller og styre2
Styre
2Sist endret 30.09.2026API og MCPGET /company/934306074/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/934306074/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "934306074",
"roles": [
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Styremedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "934306074" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Prevento Brannsikkerhet AS?
List alle roller i Prevento Brannsikkerhet AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Ragde Eiendom AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 1 000 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/934306074/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/934306074/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "934306074",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "RAGDE EIENDOM AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "934306074" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Prevento Brannsikkerhet AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Prevento Brannsikkerhet AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Prevento Brannsikkerhet AS eier Ragde Eiendom AS, og hvem eier resten?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Ragde Eiendom AS
182 selskaperAPI og MCPGET /company/934306074/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/934306074/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "934306074",
"chain": [
{ "org_no": "974227037", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "934306074", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "934306074" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Prevento Brannsikkerhet AS helt til toppen av eierkjeden?
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Prevento Brannsikkerhet AS?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Prevento Brannsikkerhet AS | BEDR | All annen faglig, vitenskapelig og teknisk virksomhet ikke nevnt annet sted | Oslo | − |
Kunngjøringer8
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 4.11.2026 | Vedtektsfestet formål ↗ |
| 4.11.2026 | Vedtektsdato ↗ |
| 4.11.2026 | Foretaksnavn ↗ |
| 30.9.2026 | Styre ↗ |
| 25.4.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.9.2025 | Forretningsadresse ↗ |
| 26.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 21.10.2024 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/934306074/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/934306074/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "934306074",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-11-04", "type": "Vedtektsfestet formål", … },
{ "dato": "2026-11-04", "type": "Vedtektsdato", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "934306074" })Spør AI-assistenten
Når ble Prevento Brannsikkerhet AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Prevento Brannsikkerhet AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Prevento Brannsikkerhet AS sist endret?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertBransje:68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendom→74.990 All annen faglig, vitenskapelig og teknisk virksomhet ikke nevnt annet sted
- Selskapsopplysninger oppdatertNavn:RE HOLDING 9 AS→PREVENTO BRANNSIKKERHET ASFormål:Investering i fast eiendom, herunder utleie, drift kjøp og salg, samt investering i aksjer og andre verdipapirer, herunder aktiv deltagelse i andre selskaper. I tillegg kommer annen nærliggende virksomhet.→Tilby tjenester innen brannsikring og brannforebyggende tiltak, samt annen virksomhet som naturlig står i forbindelse med dette, herunder deltakelse i andre selskaper.
- Selskapsopplysninger oppdatertBransje:00.000 Uoppgitt→68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendom
- Endring i roller og styre+Carl Fredrik Pihl(Styremedlem)−Thor Wiig(Styremedlem)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 100,0 % | 53,5 % |
| Gjeldsgrad | 0,06 | 0,53 |
| Egenkapitalrentabilitet | 1,0 % | 9,6 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/934306074/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/934306074/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "934306074",
"nace_code": "74.990",
"industry_count": 2054,
"revenue": { "value": 0, "percentile": 0.002 },
"operating_margin": null,
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "934306074" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Prevento Brannsikkerhet AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Prevento Brannsikkerhet AS blant de største selskapene innen all annen faglig, vitenskapelig og teknisk virksomhet ikke nevnt annet sted?
Hvor solid er Prevento Brannsikkerhet AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+390 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Folk spør om Prevento Brannsikkerhet AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Prevento Brannsikkerhet AS?
Det er registrert 5 562 selskaper i Norge innen all annen faglig, vitenskapelig og teknisk virksomhet ikke nevnt annet sted, hvorav 1 475 i Oslo.
Er Prevento Brannsikkerhet AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2024, som er lenger enn 14 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 397 andre selskaper i bransjen etablert.
Er Prevento Brannsikkerhet AS et aktivt selskap?
Prevento Brannsikkerhet AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva driver Prevento Brannsikkerhet AS med?
Prevento Brannsikkerhet AS driver innen all annen faglig, vitenskapelig og teknisk virksomhet ikke nevnt annet sted, med NACE-kode 74.990 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Tjenester innen brannsikring og brannforebyggende tiltak.
Hvilke eiere står bak Prevento Brannsikkerhet AS?
Største aksjonær i Prevento Brannsikkerhet AS er Ragde Eiendom AS med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Er Prevento Brannsikkerhet AS en del av et konsern?
Prevento Brannsikkerhet AS inngår i et konsern. Nærmeste morselskap er Ragde Eiendom AS, som eier 100 % av selskapet.
Hvordan går det økonomisk med Prevento Brannsikkerhet AS?
Prevento Brannsikkerhet AS hadde i 2025 en omsetning på 0 kr og et overskudd på 1 007 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hva er driftsresultatet til Prevento Brannsikkerhet AS?
I 2025 hadde Prevento Brannsikkerhet AS et driftsresultat på −2 250 kr.
Har Prevento Brannsikkerhet AS revisor?
Prevento Brannsikkerhet AS har fravalgt revisjon (registrert 21.10.2024). Aksjeloven lar mindre aksjeselskaper velge bort revisor når de er under tersklene for omsetning, balansesum og ansatte.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.