Nybrua Vertshus AS
- Omsetning
- 2,7 mill
- +727,7 %
- Resultat
- 387 683
- 2 års regnskap
Om Nybrua Vertshus AS
Nybrua Vertshus AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Modum, Buskerud. Selskapet er registrert i bransjen Drift av restauranter. Virksomheten ble stiftet i 2024 og har vært i drift i 2 år. Hong Gu er daglig leder, og Hong Gu er styreleder. I 2025 hadde Nybrua Vertshus AS en omsetning på 2,68 mill kr, en økning på 728 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 387 683 kr. Egenkapitalen var 89 418 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Hong Gu med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 19 innen drift av restauranter i Modum, og ett av 11 258 i Norge. Det ble etablert samme år som 962 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (77 %).
Aktivitet
Drift av restaurant/kafe.
Formål
Restaurantdrift, pubvirksomhet, take-away og cateringvirksomhet, samt investering i aksjer og deltakelse i andre selskaper.
API og MCPGET /company/934013123
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/934013123" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "934013123",
"name": "NYBRUA VERTSHUS AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "56.110",
"nace_desc": "Drift av restauranter",
"employees": null,
"address": { "municipality": "MODUM", "county": "BUSKERUD", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "934013123" })Spør AI-assistenten
Hvor i Modum holder Nybrua Vertshus AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Nybrua Vertshus AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Nybrua Vertshus AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Økonomi
Omsetning 2024–2025 · +727,7 % fra 2024
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2,68 mill kr | 485 709 kr | 387 683 kr | 623 253 kr | 89 418 kr | 533 835 kr |
| 2024 | 324 176 kr | −28 292 kr | −28 265 kr | 493 976 kr | 1 735 kr | 492 241 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er varekostnader, som utgjør om lag 37 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 22 prosent av driftsinntektene. Det meste av årsresultatet ble avsatt til utbytte.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 65 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/934013123/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/934013123/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "934013123",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 2683348, "operating_profit": 485709, "net_profit": 387683, "equity": 89418, … },
{ "year": 2024, "revenue": 324176, "operating_profit": -28292, "net_profit": -28265, "equity": 1735, … }
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "934013123" })Spør AI-assistenten
Hvor mye vokste omsetningen til Nybrua Vertshus AS fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Nybrua Vertshus AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Nybrua Vertshus AS per år.
Roller og styre2
Daglig leder
1Sist endret 03.09.2024Styre
1Sist endret 03.09.2024API og MCPGET /company/934013123/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/934013123/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "934013123",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "934013123" })Spør AI-assistenten
Hvem er daglig leder og styreleder i Nybrua Vertshus AS?
List alle roller i Nybrua Vertshus AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Nybrua Vertshus AS?
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Hong Gu | Person | Ordinære aksjer | 100,0 % | 30 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/934013123/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/934013123/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "934013123",
"shareholders": [
…
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "934013123" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Nybrua Vertshus AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Nybrua Vertshus AS, og hvor store eierandeler har de?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Nybrua Vertshus AS | BEDR | Drift av restauranter | Modum | − |
Kunngjøringer3
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 10.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 8.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.9.2024 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/934013123/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/934013123/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "934013123",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-06-10", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2026-06-08", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "934013123" })Spør AI-assistenten
Når leverte Nybrua Vertshus AS sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Nybrua Vertshus AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Nybrua Vertshus AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:6→-
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 21,8 % av driftsinntektene — 17,6 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 18,1 % | 1,5 % |
| Resultatmargin | 14,4 % | 1,1 % |
| Egenkapitalandel | 14,3 % | 13,6 % |
| Likviditetsgrad | 0,99 | 0,95 |
| Gjeldsgrad | 5,97 | 1,86 |
| Egenkapitalrentabilitet | 433,6 % | 20,9 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 36,9 % | 31,3 % |
| Lønnskostnad | 21,8 % | 39,4 % |
| Annen driftskostnad | 22,7 % | 23,7 % |
| Avskrivninger | 0,4 % | 1,3 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/934013123/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/934013123/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "934013123",
"nace_code": "56.110",
"industry_count": 7999,
"revenue": { "value": 2683348, "percentile": 0.4182 },
"operating_margin": { "value": 0.181, "percentile": 0.9123 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "934013123" })Spør AI-assistenten
Er Nybrua Vertshus AS blant de største selskapene innen drift av restauranter?
Hvor solid er Nybrua Vertshus AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Nybrua Vertshus AS på i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså i Modum
1 000+ til i Modum →Vis 5 tilVis færre
Ofte spurt om Nybrua Vertshus AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Nybrua Vertshus AS?
Det er registrert 11 258 selskaper i Norge innen drift av restauranter, hvorav 19 i Modum.
Er Nybrua Vertshus AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2024, som er lenger enn 20 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 962 andre selskaper i bransjen etablert.
Hva er statusen til Nybrua Vertshus AS?
Nybrua Vertshus AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i Nybrua Vertshus AS?
Daglig leder i Nybrua Vertshus AS er Hong Gu, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvilke eiere står bak Nybrua Vertshus AS?
Største aksjonær i Nybrua Vertshus AS er Hong Gu med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hva er omsetningen til Nybrua Vertshus AS?
Nybrua Vertshus AS hadde i 2025 en omsetning på 2,68 mill kr og et overskudd på 387 683 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Er Nybrua Vertshus AS registrert i MVA-registeret?
Nybrua Vertshus AS er registrert i MVA-registeret (siden 2024) og beregner dermed merverdiavgift på omsetningen sin.
Har Nybrua Vertshus AS revisor?
Nybrua Vertshus AS har fravalgt revisjon (registrert 03.09.2024). Aksjeloven lar mindre aksjeselskaper velge bort revisor når de er under tersklene for omsetning, balansesum og ansatte.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Buskerud
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.