- Omsetning
- 73,5 mill
- +1 %
- Resultat
- 10,5 mill
- +53,9 %
- Ansatte
- 26
- +1 siden mars
Om Imc Diving AS
Imc Diving AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Bergen, Vestland. Selskapet er registrert i bransjen Annen spesialisert bygge- og anleggsvirksomhet ikke nevnt annet sted. Virksomheten ble stiftet i 1982 og har vært i drift i 44 år. Jørn Oksnes er daglig leder, og Håkon Helmersen er styreleder. Selskapet er ett av 139 innen annen spesialisert bygge- og anleggsvirksomhet ikke nevnt annet sted i Bergen, og ett av 3 541 i Norge. Det er eldre enn 99 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet og formål
Konstruksjon, inspeksjon, og vedlikehold av, for- uten konsulent- og entreprenørvirksomhet hva angår anlegg og flytende installasjoner on- og offshore, med tillegg av utleie- og utviklingsvirksomhet og hva dermed står i forbindelse.
AI-sammendrag
Rask vekst frem til nå er avløst av bare 1% omsetningsvekst i 2025, men en driftsmargin blant topp 25% i bransjen viser at IMC Diving holder på lønnsomheten. Som heleid datterselskap av Submara Holding er selskapet en del av en større offshore-satsing, mens en egenkapitalandel under snittet (14M kr EK mot 55M kr gjeld) tilsier at konsernstøtte er viktig for finansiell stabilitet.
API og MCPGET /company/932624036
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/932624036" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "932624036",
"name": "IMC DIVING AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "43.990",
"nace_desc": "Annen spesialisert bygge- og anleggsvirksomhet ikke nevnt annet sted",
"employees": 26,
"address": { "municipality": "BERGEN", "county": "VESTLAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "932624036" })Spør AI-assistenten
Er Imc Diving AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Imc Diving AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Imc Diving AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +1 % fra 2024 · +29,2 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 73,47 mill kr | 11,99 mill kr | 10,51 mill kr | 68,39 mill kr | 13,79 mill kr | 54,60 mill kr |
| 2024 | 72,77 mill kr | 7,81 mill kr | 6,83 mill kr | 55,13 mill kr | 19,91 mill kr | 35,21 mill kr |
| 2023 | 64,40 mill kr | 9,84 mill kr | 8,19 mill kr | 44,22 mill kr | 26,79 mill kr | 17,42 mill kr |
| 2022 | 65,65 mill kr | 7,02 mill kr | 5,48 mill kr | 37,28 mill kr | 28,56 mill kr | 8,72 mill kr |
| 2021 | 56,86 mill kr | 3,25 mill kr | 2,50 mill kr | 36,63 mill kr | 23,96 mill kr | 12,67 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at lønnskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 39 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet har mer til gode hos andre konsernselskaper enn det skylder dem.
- Til gode hos konsernselskaper
- 50 mill kr (73 % av balansen)
- Gjeld til konsernselskaper
- 45 mill kr (66 % av balansen)
- Avgitt konsernbidrag
- 17 mill kr
API og MCPGET /company/932624036/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/932624036/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "932624036",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 73474221,
"operating_profit": 11993963,
"net_profit": 10506320,
"equity": 13787290,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 72768604,
"operating_profit": 7806957,
"net_profit": 6825583,
"equity": 19913254,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "932624036" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Imc Diving AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Imc Diving AS fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Imc Diving AS de siste årene.
Roller og styre5
Daglig leder
1Sist endret 02.08.2011Styre
2Sist endret 16.07.2024Regnskapsfører
1Sist endret 02.12.2025Revisor
1Sist endret 07.09.2023API og MCPGET /company/932624036/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/932624036/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "932624036",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "932624036" })Spør AI-assistenten
Hvem er regnskapsfører for Imc Diving AS?
List alle roller i Imc Diving AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Imc Diving AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 3 ute
- Submara Holding AS100 %
- Fyllingen Maskin AShadde 90 %
- Jørn Oksneshadde 5,7 %
- Imc Diving AShadde 4,4 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Submara Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 371 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/932624036/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/932624036/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "932624036",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "SUBMARA HOLDING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "932624036" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av Imc Diving AS eier Submara Holding AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Imc Diving AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Imc Diving AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Vis 13 flere eiere ↓Vis færre ↑
Viser de 25 største av 46 beregnede eiere.
Sporet stopper ved utenlandske eiere — utenlandske aksjonærregistre er ikke offentlig tilgjengelige.
Andre selskaper eid av Submara Holding AS
11 selskaperAPI og MCPGET /company/932624036/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/932624036/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "932624036",
"chain": [
{ "org_no": "931124978", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "931124986", "owner_pct": 92.51, … },
{ "org_no": "831125012", "owner_pct": 100, … },
…
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "932624036" })Spør AI-assistenten
Hvor mange ledd er det i eierkjeden over Imc Diving AS?
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Imc Diving AS?
Hvem eier Imc Diving AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Imc Diving AS | BEDR | Annen spesialisert bygge- og anleggsvirksomhet ikke nevnt annet sted | Bergen | 26 |
Kunngjøringer60
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 21.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 7.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 16.7.2024 | Styre ↗ |
| 18.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 7.9.2023 | Redegjørelse finansiell bistand erverv av aksjer ↗ |
| 7.9.2023 | Vedtektsdato ↗ |
| 7.9.2023 | Revisor ↗ |
| 7.9.2023 | Styre ↗ |
| 17.8.2023 | Nedsettelse av kapital ↗ |
| 29.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/932624036/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/932624036/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "932624036",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-21", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-07-07", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "932624036" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Imc Diving AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Imc Diving AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Imc Diving AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:25→26
- Endring i roller og styre+ENORA AS(Regnskapsfører)−TOWER NEWCO AS(Regnskapsfører)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 20,9 % av driftsinntektene — 11,5 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 16,3 % | 4,6 % |
| Resultatmargin | 14,3 % | 3,7 % |
| Egenkapitalandel | 20,2 % | 35,3 % |
| Likviditetsgrad | 1,10 | 1,34 |
| Gjeldsgrad | 3,96 | 1,18 |
| Egenkapitalrentabilitet | 76,2 % | 15,9 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +1,0 % | +4,9 % |
| Omsetning per ansatt | 2,83 mill kr | 1,48 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 20,9 % | 32,4 % |
| Lønnskostnad | 39,0 % | 37,4 % |
| Annen driftskostnad | 20,3 % | 18,5 % |
| Avskrivninger | 3,4 % | 1,7 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/932624036/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/932624036/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "932624036",
"nace_code": "43.990",
"industry_count": 1331,
"revenue": { "value": 73474221, "percentile": 0.9357 },
"operating_margin": { "value": 0.1632, "percentile": 0.7739 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "932624036" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Imc Diving AS blant de 1331 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Imc Diving AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Imc Diving AS blant de største selskapene innen annen spesialisert bygge- og anleggsvirksomhet ikke nevnt annet sted?
Godkjenninger og registre
Imc Diving AS har sentral godkjenning for byggevirksomhet fra Direktoratet for byggkvalitet innen 1 godkjenningsområde.
| Funksjon | Godkjenningsområde | Tiltaksklasse |
|---|---|---|
| Utførende | Vannforsynings- og avløpsanlegg | 3 |
Kilde: Direktoratet for byggkvalitet
Investeringer
IMC DIVING AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Collaborare AS | Bergen | 0,2 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså i Bergen
1 000+ til i Bergen →Vis 5 tilVis færre
Godt å vite om Imc Diving AS
Hvor stor er bransjen Imc Diving AS tilhører?
Imc Diving AS er ett av 139 selskaper innen annen spesialisert bygge- og anleggsvirksomhet ikke nevnt annet sted i Bergen, og ett av 3 541 på landsbasis.
Hvor lenge har Imc Diving AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Imc Diving AS ble etablert i 1982 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 99 % av selskapene.
Er Imc Diving AS et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Imc Diving AS i Brønnøysundregistrene.
Hva gjør Imc Diving AS?
Imc Diving AS er registrert i bransjen Annen spesialisert bygge- og anleggsvirksomhet ikke nevnt annet sted (næringskode 43.990).
Hvem leder Imc Diving AS?
Jørn Oksnes er registrert som daglig leder i Imc Diving AS.
Hvem er styreleder i Imc Diving AS?
Styrets leder i Imc Diving AS er Håkon Helmersen. Styret har totalt 2 registrerte medlemmer.
Hvem er største aksjonær i Imc Diving AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Submara Holding AS største eier i Imc Diving AS med 100 % av aksjene.
Hva omsatte Imc Diving AS for i 2025?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 73,47 mill kr, opp 1 % fra 2024. Egenkapitalen var 13,79 mill kr ved årsslutt.
Er Imc Diving AS MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 1982. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Vestland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.