Hopp til innhold
Nyttsokfirma i Claude og ChatGPTLes mer →
Aktivt selskap
Aksjeselskap
Sentralt godkjent

Submara Sør- Øst AS

Org.nr 929027256www.lwd.no
Omsetning
27,8 mill
+14,5 %
Resultat
4,6 mill
+136,2 %
Ansatte
18
+3 siden mars

Om Submara Sør- Øst AS

Submara Sør- Øst AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Bamble, Telemark. Selskapet er registrert i bransjen Bygging av vann- og kloakkanlegg. Virksomheten ble stiftet i 1980 og har vært i drift i 46 år. Mats Håvard Lundsett er daglig leder, og Håkon Helmersen er styreleder. I 2025 hadde Submara Sør- Øst AS en omsetning på 27,83 mill kr, en økning på 14 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 4,65 mill kr. Egenkapitalen var 3,17 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Submara Holding AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 5 innen bygging av vann- og kloakkanlegg i Bamble, og ett av 422 i Norge. Det er eldre enn 98 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (55 %).

Aktivitet

Selskapets formål er å drive dykker- og entreprenør-, og annen virksomhet som naturlig hører inn under dette, samt delta i andre selskaper.

Formål

Dykker-, entreprenør-, og annen virksomhet som naturlig hører inn under dette, samt delta i andre selskaper.

API og MCPGET /company/929027256

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/929027256" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "929027256",
  "name": "SUBMARA SØR- ØST AS",
  "org_form": "AS",
  "nace_code": "42.210",
  "nace_desc": "Bygging av vann- og kloakkanlegg",
  "employees": 18,
  "address": { "municipality": "BAMBLE", "county": "TELEMARK", … },
  …
}

MCP

lookup_company({ "org_no": "929027256" })

Spør AI-assistenten

  • Hva driver Submara Sør- Øst AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
  • Gi meg en kort oversikt over Submara Sør- Øst AS: bransje, adresse og antall ansatte.
  • Hvilken bransje er Submara Sør- Øst AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Kom i gang med API og MCP →

Økonomi

Omsetning 2021–2025 · +14,5 % fra 2024 · +57,3 % over 4 år

ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
202527,83 mill kr4,89 mill kr4,65 mill kr15,58 mill kr3,17 mill kr12,40 mill kr
202424,31 mill kr2,35 mill kr1,97 mill kr17,84 mill kr7,00 mill kr10,84 mill kr
202328,81 mill kr4,91 mill kr4,03 mill kr20,24 mill kr10,03 mill kr10,21 mill kr
202223,82 mill kr2,41 mill kr2,27 mill kr24,30 mill kr7,20 mill kr17,10 mill kr
202117,69 mill kr2,64 mill kr2,01 mill kr12,84 mill kr6,48 mill kr6,37 mill kr

Balanse

2025
Eiendeler15,58 mill kr
Anleggsmidler16 %2,54 mill krOmløpsmidler84 %13,03 mill kr
Egenkapital og gjeld15,58 mill kr
Innskutt egenkapital13 %2,00 mill krOpptjent egenkapital8 %1,17 mill krKortsiktig gjeld80 %12,40 mill kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader22,94 mill kr
Finansinntekter1,07 mill kr
Finanskostnader4 201 kr
Netto finans1,07 mill kr
Ordinært resultat før skatt5,96 mill kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

I 2025 var lønnskostnader den største kostnadsposten, med om lag 30 prosent av driftsinntektene. Det ble avsatt utbytte tilsvarende om lag halvparten av årsresultatet.

Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 33 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 47 prosent av eiendelene.

Mellomværende med konsernselskaper (2025)

Avgitt konsernbidrag
6,1 mill kr
Se pengene internt i konsernet →
API og MCPGET /company/929027256/financials

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/929027256/financials" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "929027256",
  "years": [
    {
      "year": 2025,
      "revenue": 27830688,
      "operating_profit": 4886233,
      "net_profit": 4645748,
      "equity": 3173449,
      …
    },
    {
      "year": 2024,
      "revenue": 24313625,
      "operating_profit": 2345041,
      "net_profit": 1966866,
      "equity": 6997658,
      …
    },
    …
  ]
}

MCP

get_company_financials({ "org_no": "929027256" })

Spør AI-assistenten

  • Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Submara Sør- Øst AS de siste årene.
  • Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Submara Sør- Øst AS per år.
  • Hvordan har omsetningen til Submara Sør- Øst AS utviklet seg fra 2021 til 2025?

Roller og styre5

Daglig leder

1Sist endret 26.02.2020
Daglig lederSignatur

Styre

2Sist endret 19.09.2025
Styrets lederSignatur
StyremedlemSignatur

Regnskapsfører

1Sist endret 31.03.2025
Regnskapsfører
repr. ECIT FORRETNINGSPARTNER ASGodkjent regnskapsforetakVis regnskapsfører-profil →

Revisor

1Sist endret 19.09.2025
Revisor
repr. FORVIS MAZARS ASGodkjent revisjonsforetakVis revisor-profil →

Fullmakt

(ikke i roller)
Nina Birgitte Sørensen Lundsett
Signatur
API og MCPGET /company/929027256/roles

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/929027256/roles" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "929027256",
  "roles": [
    { "role_type": "Daglig leder", … },
    { "role_type": "Regnskapsfører", … },
    { "role_type": "Revisor", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_roles({ "org_no": "929027256" })

Spør AI-assistenten

  • Hvem er daglig leder og styreleder i Submara Sør- Øst AS?
  • Hvilket revisjonsselskap reviderer Submara Sør- Øst AS?
  • Hvem er regnskapsfører for Submara Sør- Øst AS?

Aksjonærer og eierstruktur

Eierendringer

Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.

1 nye · 3 ute

Inn (1)
Ut (3)
AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Submara Holding ASSelskapOrdinære aksjer100,0 %500

1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

API og MCPGET /company/929027256/shareholders

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/929027256/shareholders" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "929027256",
  "shareholders": [
    { "shareholder_name": "SUBMARA HOLDING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
  ],
  "total": 1
}

MCP

get_company_shareholders({ "org_no": "929027256" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor mange aksjonærer har Submara Sør- Øst AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
  • Hvem eier Submara Sør- Øst AS, og hvor store eierandeler har de?
  • Hvor stor andel av Submara Sør- Øst AS eier Submara Holding AS, og hvem eier resten?

Reelle eiere

Beregnet fra aksjonærregisteret 2025

Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.

Longship Fund II General Partner LiUtenlandsk · Guernsey
51,4 %
Vis 13 flere eiere ↓
Aleksander Joachimsen Røed
0,2 %
Andreas Bjøntegaard Carstensen
0,2 %
Bendik Ernst Øverland Schøning
0,2 %

Viser de 25 største av 46 beregnede eiere.

Sporet stopper ved utenlandske eiere — utenlandske aksjonærregistre er ikke offentlig tilgjengelige.

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Submara Sør- Øst ASBEDRBygging av vann- og kloakkanleggBamble18

Kunngjøringer50

Kilde: Brønnøysundregistrene

API og MCPGET /company/929027256/kunngjoeringer

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/929027256/kunngjoeringer" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "929027256",
  "kunngjoeringer": [
    { "dato": "2026-09-21", "type": "Vedtektsdato", … },
    { "dato": "2026-09-21", "type": "Foretaksnavn", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "929027256" })

Spør AI-assistenten

  • Når ble Submara Sør- Øst AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
  • Når leverte Submara Sør- Øst AS sist godkjent årsregnskap?
  • Når ble styret i Submara Sør- Øst AS sist endret?

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Selskapsopplysninger oppdatert
    Ansatte:17→18
  2. Endring i roller og styre
    +ECIT FORRETNINGSPARTNER AS(Regnskapsfører)−SPAREBANK 1 SØR-NORGE FORRETNINGSPARTNER AS(Regnskapsfører)
  3. Selskapsopplysninger oppdatert
    Navn:LUNDSETT & WALLE DYKKERSERVICE AS→SUBMARA SØR- ØST AS
  4. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  5. Selskapsopplysninger oppdatert
    Ansatte:15→17

Bransjesammenligning

Annen driftskostnad utgjør 23,7 % av driftsinntektene — 5,6 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Driftsmargin17,6 %3,3 %
Resultatmargin16,7 %2,2 %
Egenkapitalandel20,4 %44,1 %
Likviditetsgrad1,051,46
Gjeldsgrad3,910,83
Egenkapitalrentabilitet146,4 %5,2 %
Omsetningsvekst (siste år)+14,5 %-1,6 %
Omsetning per ansatt1,55 mill kr2,09 mill kr
Andel av driftsinntekter2025Bransjemedian
Varekostnad25,4 %27,5 %
Lønnskostnad29,5 %29,9 %
Annen driftskostnad23,7 %29,3 %
Avskrivninger3,9 %3,5 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

API og MCPGET /company/929027256/benchmark

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/929027256/benchmark" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "929027256",
  "nace_code": "42.210",
  "industry_count": 242,
  "revenue": { "value": 27830688, "percentile": 0.8797 },
  "operating_margin": { "value": 0.1756, "percentile": 0.8368 },
  …
}

MCP

get_company_benchmark({ "org_no": "929027256" })

Spør AI-assistenten

  • Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Submara Sør- Øst AS på i bransjen?
  • Hvor ligger Submara Sør- Øst AS blant de 242 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
  • Hvordan er lønnsomheten til Submara Sør- Øst AS sammenlignet med andre i bransjen?

Godkjenninger og registre

Submara Sør- Øst AS har sentral godkjenning for byggevirksomhet fra Direktoratet for byggkvalitet innen 7 godkjenningsområder.

Gyldig til 7. mars 2028 · Godkjent lærebedrift
FunksjonGodkjenningsområdeTiltaksklasse
ProsjekterendeVannforsynings- og avløpsanlegg1
ProsjekterendeVeg, utearealer og landskapsutforming1
UtførendeInnmåling og utstikking av tiltak2
UtførendeLandskapsutforming1
UtførendePlasstøpte betongkonstruksjoner1
UtførendeVannforsynings- og avløpsanlegg3
UtførendeVeg- og grunnarbeider2
Se godkjenningsbevis hos DiBK ↗

Kilde: Direktoratet for byggkvalitet

Investeringer

SUBMARA SØR- ØST AS eier aksjer i 1 selskap

SelskapKommuneEierandelFørste årSiste årStatus
Isdammen 22 ASBamble100,0 %20222024Aktiv

Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.

Folk spør om Submara Sør- Øst AS

Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Submara Sør- Øst AS?

Det er registrert 422 selskaper i Norge innen bygging av vann- og kloakkanlegg, hvorav 5 i Bamble.

Er Submara Sør- Øst AS et etablert selskap?

Selskapet har eksistert siden 1980, som er lenger enn 98 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 2 andre selskaper i bransjen etablert.

Går Submara Sør- Øst AS bedre enn andre i bransjen?

Submara Sør- Øst AS hadde en driftsmargin på 17,6 % i siste regnskapsår, mot en bransjemedian på 3,3 % for bygging av vann- og kloakkanlegg.

Er Submara Sør- Øst AS et aktivt selskap?

Submara Sør- Øst AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.

Hvem er daglig leder i Submara Sør- Øst AS?

Daglig leder i Submara Sør- Øst AS er Mats Håvard Lundsett, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.

Hvem er største aksjonær i Submara Sør- Øst AS?

Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Submara Holding AS største eier i Submara Sør- Øst AS med 100 % av aksjene.

Er Submara Sør- Øst AS en del av et konsern?

Submara Sør- Øst AS inngår i et konsern. Nærmeste morselskap er Submara Holding AS, som eier 100 % av selskapet. Konsernspissen er Dive Topco AS.

Hvordan går det økonomisk med Submara Sør- Øst AS?

Submara Sør- Øst AS hadde i 2025 en omsetning på 27,83 mill kr og et overskudd på 4,65 mill kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.

Hva er driftsresultatet til Submara Sør- Øst AS?

I 2025 hadde Submara Sør- Øst AS et driftsresultat på 4,89 mill kr, som tilsvarer en driftsmargin på 17,6 %.

Hva er aksjekapitalen i Submara Sør- Øst AS?

Submara Sør- Øst AS har en registrert aksjekapital på 2,00 mill kr, fordelt på 500 aksjer.

Bransjen der selskapet holder til

Alle kommuner i Telemark