- Omsetning
- 76,3 mill
- −35,8 %
- Resultat
- 2,4 mill
- +369,6 %
- Ansatte
- 22
- +6 siden mars
Om Gauldal Betong AS
Gauldal Betong AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Midtre Gauldal, Trøndelag. Selskapet er registrert i bransjen Annen spesialisert bygge- og anleggsvirksomhet ikke nevnt annet sted. Virksomheten ble stiftet i 2017 og har vært i drift i 9 år. Håvard Vingelen er daglig leder, og Håvard Vingelen er styreleder. I 2025 hadde Gauldal Betong AS en omsetning på 76,33 mill kr, en nedgang på 36 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 2,38 mill kr. Egenkapitalen var 1,63 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Gauldal Betong Holding AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 11 innen annen spesialisert bygge- og anleggsvirksomhet ikke nevnt annet sted i Midtre Gauldal, og ett av 3 540 i Norge. Det ble etablert samme år som 107 andre selskaper i bransjen.
Aktivitet og formål
Bygg og anleggsvirksomhet og det som hører herunder.
API og MCPGET /company/918500464
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918500464" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918500464",
"name": "GAULDAL BETONG AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "43.990",
"nace_desc": "Annen spesialisert bygge- og anleggsvirksomhet ikke nevnt annet sted",
"employees": 22,
"address": { "municipality": "MIDTRE GAULDAL", "county": "TRØNDELAG", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "918500464" })Spør AI-assistenten
Gi meg en kort oversikt over Gauldal Betong AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Gauldal Betong AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Gauldal Betong AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −35,8 % fra 2024 · +100,3 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 76,33 mill kr | 2,76 mill kr | 2,38 mill kr | 41,31 mill kr | 1,63 mill kr | 39,68 mill kr |
| 2024 | 118,84 mill kr | 678 818 kr | 507 406 kr | 52,94 mill kr | 18,44 mill kr | 34,51 mill kr |
| 2023 | 89,51 mill kr | −483 259 kr | −1,18 mill kr | 45,76 mill kr | 21,63 mill kr | 24,13 mill kr |
| 2022 | 53,62 mill kr | 4,40 mill kr | 3,43 mill kr | 30,95 mill kr | 22,81 mill kr | 8,14 mill kr |
| 2021 | 38,11 mill kr | 6,33 mill kr | 4,94 mill kr | 27,28 mill kr | 19,38 mill kr | 7,90 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var varekostnader den største kostnadsposten, med om lag 42 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 26 prosent av driftsinntektene. Det ble avsatt utbytte som oversteg årsresultatet.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 31 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 34 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet har mer til gode hos andre konsernselskaper enn det skylder dem.
- Til gode hos konsernselskaper
- 13 mill kr (31 % av balansen)
API og MCPGET /company/918500464/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918500464/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918500464",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 76327937,
"operating_profit": 2764843,
"net_profit": 2382689,
"equity": 1630000,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 118837401,
"operating_profit": 678818,
"net_profit": 507406,
"equity": 18438176,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "918500464" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Gauldal Betong AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Gauldal Betong AS per år.
Hvordan har omsetningen til Gauldal Betong AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre5
Daglig leder
1Sist endret 14.02.2017Styre
2Sist endret 14.02.2017Regnskapsfører
1Sist endret 08.01.2025Revisor
1Sist endret 03.12.2020API og MCPGET /company/918500464/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918500464/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918500464",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "918500464" })Spør AI-assistenten
Hvem er daglig leder og styreleder i Gauldal Betong AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Gauldal Betong AS?
Hvem er regnskapsfører for Gauldal Betong AS?
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Gauldal Betong Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 30 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/918500464/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918500464/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918500464",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "GAULDAL BETONG HOLDING AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 100,
"year": 2025,
…
}
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "918500464" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Gauldal Betong AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Gauldal Betong AS eier Gauldal Betong Holding AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Gauldal Betong AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Gauldal Betong Holding AS
3 selskaperAPI og MCPGET /company/918500464/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918500464/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918500464",
"chain": [
{ "org_no": "817863302", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "918500464", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "918500464" })Spør AI-assistenten
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Gauldal Betong AS?
Hvem eier Gauldal Betong AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Ga B AS | BEDR | Annen spesialisert bygge- og anleggsvirksomhet ikke nevnt annet sted | Midtre Gauldal | 22 |
Kunngjøringer18
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 30.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 31.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.8.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 21.9.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.5.2021 | Forretningsadresse ↗ |
| 15.4.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.12.2020 | Revisor ↗ |
| 5.5.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 17.2.2020 | Meldepliktig avtale ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/918500464/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918500464/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918500464",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-06-30", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-07-31", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "918500464" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Gauldal Betong AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Gauldal Betong AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Gauldal Betong AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:21→22
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:22→21
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:24→22
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:22→24
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 26,1 % av driftsinntektene — 11,3 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 3,6 % | 4,5 % |
| Resultatmargin | 3,1 % | 3,7 % |
| Egenkapitalandel | 3,9 % | 35,3 % |
| Likviditetsgrad | 1,06 | 1,34 |
| Gjeldsgrad | 24,35 | 1,18 |
| Egenkapitalrentabilitet | 146,2 % | 15,9 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -35,8 % | +4,9 % |
| Omsetning per ansatt | 3,47 mill kr | 1,48 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 41,9 % | 32,4 % |
| Lønnskostnad | 26,1 % | 37,4 % |
| Annen driftskostnad | 28,4 % | 18,5 % |
| Avskrivninger | 0,0 % | 1,7 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/918500464/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918500464/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918500464",
"nace_code": "43.990",
"industry_count": 1331,
"revenue": { "value": 76327937, "percentile": 0.9395 },
"operating_margin": { "value": 0.0362, "percentile": 0.4656 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "918500464" })Spør AI-assistenten
Er Gauldal Betong AS blant de største selskapene innen annen spesialisert bygge- og anleggsvirksomhet ikke nevnt annet sted?
Hvor solid er Gauldal Betong AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Gauldal Betong AS på i bransjen?
Godkjenninger og registre
Gauldal Betong AS har sentral godkjenning for byggevirksomhet fra Direktoratet for byggkvalitet innen 2 godkjenningsområder.
| Funksjon | Godkjenningsområde | Tiltaksklasse |
|---|---|---|
| Utførende | Montering av bærende metall- eller betongkonstruksjoner | 3 |
| Utførende | Plasstøpte betongkonstruksjoner | 3 |
Kilde: Direktoratet for byggkvalitet
Lignende selskaper
AIOgså i Midtre Gauldal
1 000+ til i Midtre Gauldal →Vis 5 tilVis færre
Spørsmål og svar om Gauldal Betong AS
Hvor stor er bransjen Gauldal Betong AS tilhører?
Gauldal Betong AS er ett av 11 selskaper innen annen spesialisert bygge- og anleggsvirksomhet ikke nevnt annet sted i Midtre Gauldal, og ett av 3 540 på landsbasis.
Hvor lenge har Gauldal Betong AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Gauldal Betong AS ble etablert i 2017 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 49 % av selskapene i bransjen.
Hva er statusen til Gauldal Betong AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Gauldal Betong AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Gauldal Betong AS?
Håvard Vingelen er registrert som daglig leder i Gauldal Betong AS.
Hvem er største aksjonær i Gauldal Betong AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Gauldal Betong Holding AS største eier i Gauldal Betong AS med 100 % av aksjene.
Går Gauldal Betong AS med overskudd?
Gauldal Betong AS hadde i 2025 en omsetning på 76,33 mill kr og et overskudd på 2,38 mill kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor stor aksjekapital har Gauldal Betong AS?
Den registrerte aksjekapitalen i Gauldal Betong AS er 30 000 kr (30 aksjer), ifølge Enhetsregisteret.
Hvor solid er økonomien i Gauldal Betong AS?
Basert på regnskapstallene for 2025 har Gauldal Betong AS økonomisk helse-vurderingen B (Solid) på sokfirma.no sin skala fra A til E.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Trøndelag
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.