Nordmoen Sikkerhetshjem AS
- Omsetning
- 12,7 mill
- −4,3 %
- Resultat
- 44 635
- −95,5 %
- Ansatte
- 39
- +2 siden mars
Om Nordmoen Sikkerhetshjem AS
Nordmoen Sikkerhetshjem AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Midtre Gauldal, Trøndelag. Selskapet er registrert i bransjen Andre helsetjenester ellers. Virksomheten ble stiftet i 2015 og har vært i drift i 11 år. Arnstein Moen er daglig leder. I 2025 hadde Nordmoen Sikkerhetshjem AS en omsetning på 12,66 mill kr, en nedgang på 4 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 44 635 kr. Egenkapitalen var 4,44 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Arnstein Moen med 50 % av aksjene. Selskapet er ett av 8 innen andre helsetjenester ellers i Midtre Gauldal, og ett av 8 188 i Norge. Det er eldre enn 70 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet og formål
Rehabilitering og tilrettelegging for særskilte brukere. Botiltak hvor overnatting/botilbud inngår i rehabiliteringen. Tjenester innen jord- og skogbruk. Dessuten ved aksjeeie eller på annen måte gjøre seg interessert i annen virksomhet.
API og MCPGET /company/914884896
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/914884896" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "914884896",
"name": "NORDMOEN SIKKERHETSHJEM AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "86.993",
"nace_desc": "Andre helsetjenester ellers",
"employees": 39,
"address": { "municipality": "MIDTRE GAULDAL", "county": "TRØNDELAG", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "914884896" })Spør AI-assistenten
Gi meg en kort oversikt over Nordmoen Sikkerhetshjem AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Nordmoen Sikkerhetshjem AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Nordmoen Sikkerhetshjem AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −4,3 % fra 2024 · +4 005,5 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 12,66 mill kr | −29 548 kr | 44 635 kr | 6,42 mill kr | 4,44 mill kr | 1,98 mill kr |
| 2024 | 13,23 mill kr | 1,21 mill kr | 981 417 kr | 6,41 mill kr | 4,40 mill kr | 2,01 mill kr |
| 2023 | 10,98 mill kr | 319 229 kr | 273 048 kr | 5,14 mill kr | 3,41 mill kr | 1,73 mill kr |
| 2022 | 12,79 mill kr | 3,95 mill kr | 3,09 mill kr | 5,39 mill kr | 3,14 mill kr | 2,25 mill kr |
| 2021 | 308 448 kr | 108 410 kr | 81 582 kr | 101 833 kr | 47 743 kr | 54 090 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er lønnskostnader, som utgjør om lag 87 prosent av driftsinntektene.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 65 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/914884896/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/914884896/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "914884896",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 12663354,
"operating_profit": -29548,
"net_profit": 44635,
"equity": 4439891,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 13229308,
"operating_profit": 1205055,
"net_profit": 981417,
"equity": 4395256,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "914884896" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Nordmoen Sikkerhetshjem AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Nordmoen Sikkerhetshjem AS i 2025?
Hvor mye falt omsetningen til Nordmoen Sikkerhetshjem AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Roller og styre6
Daglig leder
1Sist endret 09.11.2022Styre
3Sist endret 16.06.2026Regnskapsfører
1Sist endret 30.01.2015Revisor
1Sist endret 30.08.2022API og MCPGET /company/914884896/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/914884896/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "914884896",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "914884896" })Spør AI-assistenten
Hvilket revisjonsselskap reviderer Nordmoen Sikkerhetshjem AS?
Hvem er regnskapsfører for Nordmoen Sikkerhetshjem AS?
List alle roller i Nordmoen Sikkerhetshjem AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Arnstein Moen | Person | Ordinære aksjer | 50,0 % | 15 |
| Olav Langli | Person | Ordinære aksjer | 50,0 % | 15 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/914884896/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/914884896/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "914884896",
"shareholders": [
…
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "914884896" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Nordmoen Sikkerhetshjem AS, og hvor store eierandeler har de?
Er Nordmoen Sikkerhetshjem AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Nordmoen Sikkerhetshjem AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Nordmoen Sikkerhetshjem AS | BEDR | Andre helsetjenester ellers | Midtre Gauldal | 39 |
Kunngjøringer23
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 22.10.2026 | Fusjonsbeslutning ↗ |
| 16.6.2026 | Styre ↗ |
| 20.4.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 12.3.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.5.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.5.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 9.11.2022 | Signatur ↗ |
| 9.11.2022 | Daglig leder ↗ |
| 30.8.2022 | Revisor ↗ |
| 28.5.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/914884896/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/914884896/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "914884896",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-10-22", "type": "Fusjonsbeslutning", … },
{ "dato": "2026-06-16", "type": "Styre", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "914884896" })Spør AI-assistenten
Når leverte Nordmoen Sikkerhetshjem AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Nordmoen Sikkerhetshjem AS sist endret?
Hvilke fusjoner har Nordmoen Sikkerhetshjem AS vært involvert i?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:40→39
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:39→40
- Endring i roller og styre−Nils Moen(Styrets leder)
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:38→39
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 86,5 % av driftsinntektene — 47,9 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -0,2 % | 2,9 % |
| Resultatmargin | 0,4 % | 2,3 % |
| Egenkapitalandel | 69,1 % | 37,4 % |
| Likviditetsgrad | 2,16 | 1,38 |
| Gjeldsgrad | 0,45 | 0,79 |
| Egenkapitalrentabilitet | 1,0 % | 11,1 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -4,3 % | +2,6 % |
| Omsetning per ansatt | 324 701,385 kr | 963 855,833 kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 1,1 % | 22,6 % |
| Lønnskostnad | 86,5 % | 38,6 % |
| Annen driftskostnad | 9,6 % | 24,4 % |
| Avskrivninger | 3,0 % | 1,2 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/914884896/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/914884896/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "914884896",
"nace_code": "86.993",
"industry_count": 1441,
"revenue": { "value": 12663354, "percentile": 0.963 },
"operating_margin": { "value": -0.0023, "percentile": 0.381 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "914884896" })Spør AI-assistenten
Er Nordmoen Sikkerhetshjem AS blant de største selskapene innen andre helsetjenester ellers?
Hvor solid er Nordmoen Sikkerhetshjem AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Nordmoen Sikkerhetshjem AS på i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Spørsmål og svar om Nordmoen Sikkerhetshjem AS
Hvor stor er bransjen Nordmoen Sikkerhetshjem AS tilhører?
Nordmoen Sikkerhetshjem AS er ett av 8 selskaper innen andre helsetjenester ellers i Midtre Gauldal, og ett av 8 188 på landsbasis.
Hvor lenge har Nordmoen Sikkerhetshjem AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Nordmoen Sikkerhetshjem AS ble etablert i 2015 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 70 % av selskapene i bransjen.
Hva er statusen til Nordmoen Sikkerhetshjem AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Nordmoen Sikkerhetshjem AS i Brønnøysundregistrene.
Hvilken selskapsform har Nordmoen Sikkerhetshjem AS?
Organisasjonsformen til Nordmoen Sikkerhetshjem AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem leder Nordmoen Sikkerhetshjem AS?
Arnstein Moen er registrert som daglig leder i Nordmoen Sikkerhetshjem AS.
Hvem er største aksjonær i Nordmoen Sikkerhetshjem AS?
Største aksjonær i Nordmoen Sikkerhetshjem AS er Arnstein Moen med 50 % av aksjene, fulgt av Olav Langli (50 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Går Nordmoen Sikkerhetshjem AS med overskudd?
Nordmoen Sikkerhetshjem AS hadde i 2025 en omsetning på 12,66 mill kr og et overskudd på 44 635 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor mye egenkapital har Nordmoen Sikkerhetshjem AS?
Ved utgangen av 2025 hadde Nordmoen Sikkerhetshjem AS en egenkapital på 4,44 mill kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 69,1 %.
Hvor solid er økonomien i Nordmoen Sikkerhetshjem AS?
Basert på regnskapstallene for 2025 har Nordmoen Sikkerhetshjem AS økonomisk helse-vurderingen A (Meget solid) på sokfirma.no sin skala fra A til E.
Hvor holder Nordmoen Sikkerhetshjem AS til?
Nordmoen Sikkerhetshjem AS holder til i c/o Arnstein Moen Synnerdalsveien 428, 7298, BUDALEN, i Midtre Gauldal kommune i Trøndelag.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Trøndelag
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.