Hopp til innhold
Nyttsokfirma i Claude og ChatGPTLes mer →
Aktivt selskap
Aksjeselskap

Helsebygg Steffensrud AS

Org.nr 932191571
Omsetning
7,7 mill
+2,4 %
Resultat
6,3 mill
+7,5 %
Mer

Om Helsebygg Steffensrud AS

Helsebygg Steffensrud AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 1982 og har vært i drift i 44 år. Erik Hammer er daglig leder, og Erik Botnevik er styreleder. I 2025 hadde Helsebygg Steffensrud AS en omsetning på 7,73 mill kr, en økning på 2 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 6,31 mill kr. Egenkapitalen var 14,06 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Velfra AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 12 574 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Oslo, og ett av 76 523 i Norge. Det er eldre enn 96 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).

Aktivitet og formål

Å investere i fast eiendom eller selskaper som eier fast eiendom, og alt som dermed står i forbindelse.

API og MCPGET /company/932191571

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/932191571" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "932191571",
  "name": "HELSEBYGG STEFFENSRUD AS",
  "org_form": "AS",
  "nace_code": "68.200",
  "nace_desc": "Utleie av egen eller leid fast eiendom",
  "employees": null,
  "address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
  …
}

MCP

lookup_company({ "org_no": "932191571" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor i Oslo holder Helsebygg Steffensrud AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
  • Er Helsebygg Steffensrud AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
  • Hva driver Helsebygg Steffensrud AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Kom i gang med API og MCP →

Økonomi

Omsetning 2021–2025 · +2,4 % fra 2024 · +20 % over 4 år

ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
20257,73 mill kr7,29 mill kr6,31 mill kr21,77 mill kr14,06 mill kr7,71 mill kr
20247,55 mill kr6,67 mill kr5,87 mill kr21,22 mill kr13,76 mill kr7,46 mill kr
20237,21 mill kr5,67 mill kr4,91 mill kr20,59 mill kr13,69 mill kr6,90 mill kr
20226,77 mill kr5,28 mill kr4,44 mill kr20,31 mill kr14,17 mill kr6,14 mill kr
20216,44 mill kr1,08 mill kr1,02 mill kr16,50 mill kr14,52 mill kr1,98 mill kr

Balanse

2025
Eiendeler21,77 mill kr
Anleggsmidler52 %11,31 mill krOmløpsmidler48 %10,46 mill kr
Egenkapital og gjeld21,77 mill kr
Innskutt egenkapital37 %8,00 mill krOpptjent egenkapital28 %6,06 mill krKortsiktig gjeld35 %7,71 mill kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader441 892 kr
Finansinntekter796 410 kr
Netto finans796 410 kr
Ordinært resultat før skatt8,09 mill kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

Mellomværende med konsernselskaper (2025)

Selskapet har mer til gode hos andre konsernselskaper enn det skylder dem.

Til gode hos konsernselskaper
19 mill kr (85 % av balansen)
Gjeld til konsernselskaper
7,7 mill kr (35 % av balansen)
Renteinntekt fra konsernselskaper
780 000 kr
Se pengene internt i konsernet →
API og MCPGET /company/932191571/financials

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/932191571/financials" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "932191571",
  "years": [
    {
      "year": 2025,
      "revenue": 7730660,
      "operating_profit": 7288768,
      "net_profit": 6306438,
      "equity": 14055174,
      …
    },
    {
      "year": 2024,
      "revenue": 7553008,
      "operating_profit": 6668075,
      "net_profit": 5866368,
      "equity": 13762208,
      …
    },
    …
  ]
}

MCP

get_company_financials({ "org_no": "932191571" })

Spør AI-assistenten

  • Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Helsebygg Steffensrud AS per år.
  • Hvordan har omsetningen til Helsebygg Steffensrud AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
  • Hva var driftsmarginen til Helsebygg Steffensrud AS i 2025?

Roller og styre10

Daglig leder

1Sist endret 04.07.2024
Erik Hammer(f. 1972)
Daglig lederSignatur

Styre

6Sist endret 06.03.2026
Erik Botnevik(f. 1976)
Styrets lederSignatur
StyremedlemSignatur
StyremedlemSignatur
StyremedlemSignatur
StyremedlemSignatur

Regnskapsfører

1Sist endret 21.10.2026
Regnskapsfører
repr. MALLING & CO FORVALTNING ASGodkjent regnskapsforetakVis regnskapsfører-profil →Tiltrådte oktober 2026

Revisor

1Sist endret 06.10.2017
Revisor
repr. SLM REVISJON ASGodkjent revisjonsforetakVis revisor-profil →

Forretningsfører

1Sist endret 21.10.2026
Forretningsfører
repr. MALLING & CO FORVALTNING AS
API og MCPGET /company/932191571/roles

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/932191571/roles" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "932191571",
  "roles": [
    { "role_type": "Daglig leder", … },
    { "role_type": "Forretningsfører", … },
    { "role_type": "Regnskapsfører", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_roles({ "org_no": "932191571" })

Spør AI-assistenten

  • Hvem sitter i styret i Helsebygg Steffensrud AS?
  • Hvem er daglig leder og styreleder i Helsebygg Steffensrud AS?
  • Hvilket revisjonsselskap reviderer Helsebygg Steffensrud AS?

Aksjonærer og eierstruktur

Eierendringer

Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.

1 nye · 1 ute

Inn (1)
Ut (1)
AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Velfra ASSelskapB-aksjer100,0 %39 998
Velfra ASSelskapA-aksjer0,0 %2

2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

API og MCPGET /company/932191571/shareholders

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/932191571/shareholders" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "932191571",
  "shareholders": [
    { "shareholder_name": "VELFRA AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … },
    { "shareholder_name": "VELFRA AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 0.01, "year": 2025, … }
  ],
  "total": 2
}

MCP

get_company_shareholders({ "org_no": "932191571" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor mange aksjonærer har Helsebygg Steffensrud AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
  • Hvem eier Helsebygg Steffensrud AS, og hvor store eierandeler har de?
  • Hvor stor andel av Helsebygg Steffensrud AS eier Velfra AS, og hvem eier resten?

Reelle eiere

Beregnet fra aksjonærregisteret 2025

Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.

Infranode I AbUtenlandsk · Sverige
60,0 %
Dif Cif Finance B.vUtenlandsk · Nederland
40,0 %

Sporet stopper ved utenlandske eiere — utenlandske aksjonærregistre er ikke offentlig tilgjengelige.

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Helsebygg Steffensrud ASBEDRUtleie av egen eller leid fast eiendomVestre Toten−

Kunngjøringer74

Kilde: Brønnøysundregistrene

API og MCPGET /company/932191571/kunngjoeringer

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/932191571/kunngjoeringer" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "932191571",
  "kunngjoeringer": [
    { "dato": "2026-10-21", "type": "Forretningsadresse", … },
    { "dato": "2026-06-15", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "932191571" })

Spør AI-assistenten

  • Når ble Helsebygg Steffensrud AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
  • Når leverte Helsebygg Steffensrud AS sist godkjent årsregnskap?
  • Når ble styret i Helsebygg Steffensrud AS sist endret?

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Endring i roller og styre
    +MALLING & CO FORVALTNING AS(Forretningsfører)+MALLING & CO FORVALTNING AS(Regnskapsfører)−NEWSEC PROPERTY ASSET MANAGEMENT AS(Regnskapsfører)
  2. Selskapsopplysninger oppdatert
    Adresse:c/o Newsec PAM AS Munkedamsveien 45A→c/o Malling & Co Forvaltning AS Dronning Mauds gate 15
  3. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  4. Endring i roller og styre
  5. Selskapsopplysninger oppdatert

Bransjesammenligning

Annen driftskostnad utgjør 1,8 % av driftsinntektene — 17,4 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Driftsmargin94,3 %42,3 %
Resultatmargin81,6 %17,1 %
Egenkapitalandel64,6 %37,0 %
Likviditetsgrad1,361,76
Gjeldsgrad0,551,06
Egenkapitalrentabilitet44,9 %5,7 %
Omsetningsvekst (siste år)+2,4 %+2,4 %
Andel av driftsinntekter2025Bransjemedian
Annen driftskostnad1,8 %19,2 %
Avskrivninger3,9 %14,8 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

API og MCPGET /company/932191571/benchmark

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/932191571/benchmark" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "932191571",
  "nace_code": "68.200",
  "industry_count": 64528,
  "revenue": { "value": 7730660, "percentile": 0.9113 },
  "operating_margin": { "value": 0.9428, "percentile": 0.9799 },
  …
}

MCP

get_company_benchmark({ "org_no": "932191571" })

Spør AI-assistenten

  • Hvordan er lønnsomheten til Helsebygg Steffensrud AS sammenlignet med andre i bransjen?
  • Er Helsebygg Steffensrud AS blant de største selskapene innen utleie av egen eller leid fast eiendom?
  • Hvor solid er Helsebygg Steffensrud AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?

Folk spør om Helsebygg Steffensrud AS

Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Helsebygg Steffensrud AS?

Det er registrert 76 523 selskaper i Norge innen utleie av egen eller leid fast eiendom, hvorav 12 574 i Oslo.

Er Helsebygg Steffensrud AS et etablert selskap?

Selskapet har eksistert siden 1982, som er lenger enn 96 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 200 andre selskaper i bransjen etablert.

Hva er statusen til Helsebygg Steffensrud AS?

Helsebygg Steffensrud AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.

Hva slags selskap er Helsebygg Steffensrud AS?

Helsebygg Steffensrud AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.

Hvem er daglig leder i Helsebygg Steffensrud AS?

Daglig leder i Helsebygg Steffensrud AS er Erik Hammer, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.

Hvem er største aksjonær i Helsebygg Steffensrud AS?

Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Velfra AS største eier i Helsebygg Steffensrud AS med 100 % av aksjene. Nest størst er Velfra AS med 0 %.

Er Helsebygg Steffensrud AS en del av et konsern?

Helsebygg Steffensrud AS inngår i et konsern. Nærmeste morselskap er Velfra AS, som eier 100 % av selskapet.

Hvordan går det økonomisk med Helsebygg Steffensrud AS?

Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 7,73 mill kr, opp 2 % fra 2024. Egenkapitalen var 14,06 mill kr ved årsslutt.

Hva er driftsresultatet til Helsebygg Steffensrud AS?

I 2025 hadde Helsebygg Steffensrud AS et driftsresultat på 7,29 mill kr, som tilsvarer en driftsmargin på 94,3 %.

Hva er organisasjonsnummeret til Helsebygg Steffensrud AS?

Helsebygg Steffensrud AS har org.nr 932 191 571 og er registrert som Aksjeselskap i Brønnøysundregistrene.

Bransjen der selskapet holder til

Andre interessante kommuner