Nedre Lunde Tomt 4 AS
- Omsetning
- –
- 2025
- Resultat
- −14 681
- −100,6 %
Om Nedre Lunde Tomt 4 AS
Nedre Lunde Tomt 4 AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Porsgrunn, Telemark. Selskapet er registrert i bransjen Utvikling og salg av byggeprosjekter. Virksomheten ble stiftet i 2023 og har vært i drift i 3 år. Terje Kaasa Larsen er styrets leder. Selskapet endte året med et underskudd på 14 681 kr. Egenkapitalen var 3,90 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Nedre Lunde Utbygging AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 148 innen utvikling og salg av byggeprosjekter i Porsgrunn, og ett av 14 382 i Norge. Det ble etablert samme år som 782 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (97 %).
Aktivitet
Utvikling av byggeprosjekter for salg eller utleie, totalentreprenør.
Formål
Eie, drift og utvikling av fast eiendom, eie aksjer i andre selskap, investere i aksjer og andre verdipapirer, samt annen virksomhet som står i naturlig tilknytning til dette.
API og MCPGET /company/931805517
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/931805517" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "931805517",
"name": "NEDRE LUNDE TOMT 4 AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.120",
"nace_desc": "Utvikling og salg av byggeprosjekter",
"employees": null,
"address": { "municipality": "PORSGRUNN", "county": "TELEMARK", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "931805517" })Spør AI-assistenten
Er Nedre Lunde Tomt 4 AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Nedre Lunde Tomt 4 AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Nedre Lunde Tomt 4 AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Omsetning 2023–2025
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | – | – | −14 681 kr | 6,18 mill kr | 3,90 mill kr | 2,28 mill kr |
| 2024 | 4,13 mill kr | 3,16 mill kr | 2,46 mill kr | 6,18 mill kr | 3,92 mill kr | 2,27 mill kr |
| 2023 | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 3,02 mill kr | 1,45 mill kr | 1,57 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIGjelden var i hovedsak langsiktig i 2025. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet finansieres delvis av andre selskaper i konsernet.
- Gjeld til konsernselskaper
- 2,3 mill kr (36 % av balansen)
API og MCPGET /company/931805517/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/931805517/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "931805517",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": null, "operating_profit": null, "net_profit": -14681, "equity": 3903307, … },
{
"year": 2024,
"revenue": 4133328,
"operating_profit": 3160249,
"net_profit": 2464994,
"equity": 3917988,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "931805517" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Nedre Lunde Tomt 4 AS utviklet seg fra 2023 til 2025?
Hvor stort underskudd hadde Nedre Lunde Tomt 4 AS i 2025, og hvor mye egenkapital er igjen?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Nedre Lunde Tomt 4 AS de siste årene.
Roller og styre4
Styre
3Sist endret 10.10.2024Regnskapsfører
1Sist endret 02.02.2024API og MCPGET /company/931805517/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/931805517/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "931805517",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Styremedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "931805517" })Spør AI-assistenten
Hvem er regnskapsfører for Nedre Lunde Tomt 4 AS?
List alle roller i Nedre Lunde Tomt 4 AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Nedre Lunde Tomt 4 AS?
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Nedre Lunde Utbygging AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 30 000 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/931805517/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/931805517/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "931805517",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "NEDRE LUNDE UTBYGGING AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 100,
"year": 2025,
…
}
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "931805517" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Nedre Lunde Tomt 4 AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Nedre Lunde Tomt 4 AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Nedre Lunde Tomt 4 AS eier Nedre Lunde Utbygging AS, og hvem eier resten?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
- 29,4 %Hospitality Invest AS
- 14,2 %Klevenstern AS
- 14,2 %Mecca Invest AS
- 4,8 %Avanza Bank Ab· Sverige
- 4,5 %Pioneer Property Group ASA
- 4 %Nordnet Bank Ab· Sverige
- 2,1 %Hi Capital AS
- 1,6 %Danske Bank A/s· Danmark
- 1,5 %Nordnet Livsforsikring AS
- 0,7 %Østlandske Pensjonistboliger AS
Vis 13 flere eiere ↓Vis færre ↑
Viser de 25 største av 28 beregnede eiere.
Andre selskaper eid av Nedre Lunde Utbygging AS
2 selskaperAPI og MCPGET /company/931805517/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/931805517/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "931805517",
"chain": [
{ "org_no": "924000007", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "923797343", "owner_pct": 66.67, … },
{ "org_no": "931805517", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "931805517" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Nedre Lunde Tomt 4 AS helt til toppen av eierkjeden?
Hvor mange ledd er det i eierkjeden over Nedre Lunde Tomt 4 AS?
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Nedre Lunde Tomt 4 AS?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Nedre Lunde Tomt 4 AS | BEDR | Utvikling og salg av byggeprosjekter | Porsgrunn | − |
Kunngjøringer9
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 2.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 10.10.2024 | Styre ↗ |
| 11.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 21.11.2023 | Styre ↗ |
| 25.10.2023 | Styre ↗ |
| 31.7.2023 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
| 31.7.2023 | Gjennomføring av fisjon ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/931805517/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/931805517/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "931805517",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-02", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-07-30", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "931805517" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Nedre Lunde Tomt 4 AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Nedre Lunde Tomt 4 AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Nedre Lunde Tomt 4 AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 23,5 % av driftsinntektene — 59,2 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 63,1 % | 20,6 % |
| Gjeldsgrad | 0,58 | 1,18 |
| Egenkapitalrentabilitet | -0,4 % | -0,3 % |
| Andel av driftsinntekter | 2024 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 23,5 % | 82,7 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/931805517/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/931805517/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "931805517",
"nace_code": "68.120",
"industry_count": 13694,
"revenue": null,
"operating_margin": null,
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "931805517" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Nedre Lunde Tomt 4 AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvor ligger Nedre Lunde Tomt 4 AS blant de 13694 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Nedre Lunde Tomt 4 AS sammenlignet med andre i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+643 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Spørsmål og svar om Nedre Lunde Tomt 4 AS
Hvor stor er bransjen Nedre Lunde Tomt 4 AS tilhører?
Nedre Lunde Tomt 4 AS er ett av 148 selskaper innen utvikling og salg av byggeprosjekter i Porsgrunn, og ett av 14 382 på landsbasis.
Hvor lenge har Nedre Lunde Tomt 4 AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Nedre Lunde Tomt 4 AS ble etablert i 2023 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 14 % av selskapene i bransjen.
Er Nedre Lunde Tomt 4 AS et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Nedre Lunde Tomt 4 AS i Brønnøysundregistrene.
Hvilken selskapsform har Nedre Lunde Tomt 4 AS?
Organisasjonsformen til Nedre Lunde Tomt 4 AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem eier Nedre Lunde Tomt 4 AS?
Nedre Lunde Tomt 4 AS eies i hovedsak av Nedre Lunde Utbygging AS (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hvor stor aksjekapital har Nedre Lunde Tomt 4 AS?
Den registrerte aksjekapitalen i Nedre Lunde Tomt 4 AS er 123 000 kr (30 000 aksjer), ifølge Enhetsregisteret.
Hvor solid er økonomien i Nedre Lunde Tomt 4 AS?
Basert på regnskapstallene for 2025 har Nedre Lunde Tomt 4 AS økonomisk helse-vurderingen A (Meget solid) på sokfirma.no sin skala fra A til E.
Hvilken regnskapsfører bruker Nedre Lunde Tomt 4 AS?
I Enhetsregisteret er Nedre Lunde Tomt 4 AS registrert med regnskapsfører Grenland Boligbyggelag.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Telemark
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.