Bjåen Maskin & Service AS
Org.nr 930686085
Om Bjåen Maskin & Service AS
Bjåen Maskin & Service AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Vinje, Telemark. Selskapet er registrert i bransjen Tjenester tilknyttet skogbruk. Virksomheten ble stiftet i 2022 og har vært i drift i 4 år. Såvi Bruleite Bjåen er daglig leder, og Såvi Bruleite Bjåen er styreleder. I 2024 hadde Bjåen Maskin & Service AS en omsetning på 178 825 kr. Selskapet endte året med et overskudd på 84 007 kr. Egenkapitalen var 114 008 kr ved utgangen av 2024. Største aksjonær er SåVI Bruleite Bjåen med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 11 innen tjenester tilknyttet skogbruk i Vinje, og ett av 2 333 i Norge. Det ble etablert samme år som 115 andre selskaper i bransjen.
Aktivitet og formål
Skogs- og anleggsentreprenør med egne og leigde maskiner, herunder avvirking og framkjøring av tømmer og skogsvirke og graving og massekjøring. Utleige av arbeidskraft, samt utleige av maskiner og utstyr. Reperasjon, service og vedlikehald på maskiner, utstyr og køyretøy. Investering i aksjar og andelar i andre selskap som har økonomisk formål og det som naturleg høyrer saman med dette.
Økonomi
Balanse
2024| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 178 825 kr | 107 701 kr | 84 007 kr | 153 538 kr | 114 008 kr | 39 531 kr |
| 2023 | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIVed utgangen av 2024 besto eiendelene i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 67 prosent av eiendelene. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Roller og styre3
Daglig leder
1Sist endret 20.01.2023Styre
1Sist endret 20.01.2023Regnskapsfører
1Sist endret 20.01.2023Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| SåVI Bruleite Bjåen | Person | Ordinære aksjer | 100.0 % | 300 |
1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2024
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Bjåen Maskin & Service AS | BEDR | Tjenester tilknyttet skogbruk | Vinje | − |
Kunngjøringer4
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 24.1.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 12.8.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 20.1.2023 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2024 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 74,3 % | 50,1 % |
| Likviditetsgrad | 3,08 | 1,80 |
| Gjeldsgrad | 0,35 | 0,68 |
| Egenkapitalrentabilitet | 73,7 % | 11,2 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Lignende selskaper
AIOgså i Vinje
1 000+ til i Vinje →Godt å vite om Bjåen Maskin & Service AS
Hvor stor er bransjen Bjåen Maskin & Service AS tilhører?
Bjåen Maskin & Service AS er ett av 11 selskaper innen tjenester tilknyttet skogbruk i Vinje, og ett av 2 333 på landsbasis.
Hvor lenge har Bjåen Maskin & Service AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Bjåen Maskin & Service AS ble etablert i 2022 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 32 % av selskapene i bransjen.
Hvilken status har Bjåen Maskin & Service AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Bjåen Maskin & Service AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Bjåen Maskin & Service AS?
Såvi Bruleite Bjåen er registrert som daglig leder i Bjåen Maskin & Service AS.
Hvem eier Bjåen Maskin & Service AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2024 er SåVI Bruleite Bjåen største eier i Bjåen Maskin & Service AS med 100 % av aksjene.
Hva omsatte Bjåen Maskin & Service AS for i 2024?
Bjåen Maskin & Service AS hadde i 2024 en omsetning på 178 825 kr og et overskudd på 84 007 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor mye egenkapital har Bjåen Maskin & Service AS?
Ved utgangen av 2024 hadde Bjåen Maskin & Service AS en egenkapital på 114 008 kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 74,3 %.
Er Bjåen Maskin & Service AS MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2024. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Hvilket org.nr har Bjåen Maskin & Service AS?
Organisasjonsnummeret til Bjåen Maskin & Service AS er 930 686 085. Selskapet er registrert som Aksjeselskap, med registreringsdato 20.01.2023.
Alle kommuner i Telemark
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.