Tavan Invest AS
- Omsetning
- 0
- 2025
- Resultat
- 528 083
- +27,3 %
Om Tavan Invest AS
Tavan Invest AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Trondheim, Trøndelag. Selskapet er registrert i bransjen Drift av restauranter. Virksomheten ble stiftet i 2022 og har vært i drift i 4 år. Tavan Amina Sharif er styrets leder. I 2025 hadde Tavan Invest AS en omsetning på 0 kr. Selskapet endte året med et overskudd på 528 083 kr. Egenkapitalen var 2,06 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Tavan Amina Sharif med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 454 innen drift av restauranter i Trondheim, og ett av 11 257 i Norge. Det ble etablert samme år som 692 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (77 %).
Aktivitet
Holdingselskap.
Formål
Investering i aksjer, andeler, annen investeringsaktivitet og konsulentvirksomhet.
API og MCPGET /company/930520454
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930520454" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930520454",
"name": "TAVAN INVEST AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "56.110",
"nace_desc": "Drift av restauranter",
"employees": null,
"address": { "municipality": "TRONDHEIM", "county": "TRØNDELAG", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "930520454" })Spør AI-assistenten
Hvor i Trondheim holder Tavan Invest AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Tavan Invest AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Tavan Invest AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Økonomi
Omsetning 2021–2025
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 0 kr | −8 644 kr | 528 083 kr | 3,10 mill kr | 2,06 mill kr | 1,04 mill kr |
| 2024 | 0 kr | −7 417 kr | 414 692 kr | 2,92 mill kr | 2,18 mill kr | 737 602 kr |
| 2023 | 0 kr | −17 084 kr | 1,19 mill kr | 3,12 mill kr | 2,12 mill kr | 1,00 mill kr |
| 2022 | 0 kr | 0 kr | 1,60 mill kr | 3,48 mill kr | 1,63 mill kr | 1,85 mill kr |
| 2021 | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIFor 2025 ble det avsatt utbytte som oversteg årsresultatet.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
- Til gode hos konsernselskaper
- 1,2 mill kr (40 % av balansen)
- Gjeld til konsernselskaper
- 380 000 kr (12 % av balansen)
API og MCPGET /company/930520454/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930520454/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930520454",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 0, "operating_profit": -8644, "net_profit": 528083, "equity": 2058083, … },
{ "year": 2024, "revenue": 0, "operating_profit": -7417, "net_profit": 414692, "equity": 2180000, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "930520454" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Tavan Invest AS i 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Tavan Invest AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Tavan Invest AS per år.
Roller og styre2
Styre
1Sist endret 21.12.2022Regnskapsfører
1Sist endret 21.12.2022API og MCPGET /company/930520454/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930520454/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930520454",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "930520454" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Tavan Invest AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Tavan Invest AS?
Hvem er regnskapsfører for Tavan Invest AS?
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Tavan Amina Sharif | Person | Ordinære aksjer | 100,0 % | 30 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/930520454/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930520454/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930520454",
"shareholders": [
…
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "930520454" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Tavan Invest AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Tavan Invest AS, og hvor store eierandeler har de?
Datterselskaper av Tavan Invest AS
2 selskaperAPI og MCPGET /company/930520454/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930520454/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930520454",
"chain": [
{ "org_no": "930520454", "owner_pct": null, … }
],
"subsidiaries_total": 2,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "930520454" })Spør AI-assistenten
Hvilke datterselskaper har Tavan Invest AS, og hvor mye eier det i hvert av dem?
Kunngjøringer5
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 21.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 31.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 28.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 21.12.2022 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/930520454/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930520454/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930520454",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-21", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-07-31", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "930520454" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Tavan Invest AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Tavan Invest AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Tavan Invest AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 66,5 % | 13,7 % |
| Likviditetsgrad | 0,95 | 0,95 |
| Gjeldsgrad | 0,50 | 1,86 |
| Egenkapitalrentabilitet | 25,7 % | 20,9 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/930520454/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930520454/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930520454",
"nace_code": "56.110",
"industry_count": 7995,
"revenue": { "value": 0, "percentile": 0.001 },
"operating_margin": null,
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "930520454" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Tavan Invest AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Tavan Invest AS blant de største selskapene innen drift av restauranter?
Hvor solid er Tavan Invest AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Investeringer
TAVAN INVEST AS eier aksjer i 2 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Sabrura Bakklandet AS | Trondheim | 100,0 % | 2022 | 2025 | Aktiv |
| Sabrura Melhus AS | Melhus | 100,0 % | 2024 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså i Trondheim
1 000+ til i Trondheim →Vis 5 tilVis færre
Folk spør om Tavan Invest AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Tavan Invest AS?
Det er registrert 11 257 selskaper i Norge innen drift av restauranter, hvorav 454 i Trondheim.
Er Tavan Invest AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2022, som er lenger enn 33 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 692 andre selskaper i bransjen etablert.
Hvilken status har Tavan Invest AS i Enhetsregisteret?
Tavan Invest AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem eier Tavan Invest AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Tavan Amina Sharif største eier i Tavan Invest AS med 100 % av aksjene.
Hvordan går det økonomisk med Tavan Invest AS?
Tavan Invest AS hadde i 2025 en omsetning på 0 kr og et overskudd på 528 083 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hva er driftsresultatet til Tavan Invest AS?
I 2025 hadde Tavan Invest AS et driftsresultat på −8 644 kr.
Hvor ligger Tavan Invest AS?
Forretningsadressen til Tavan Invest AS er c/o Tavan Amina Sharif Kongsvegen 26C, 7082, KATTEM i Trondheim kommune.
Hva er organisasjonsnummeret til Tavan Invest AS?
Tavan Invest AS har organisasjonsnummer 930 520 454. Organisasjonsnummeret er et unikt nisifret nummer fra Brønnøysundregistrene som identifiserer virksomheten i alle offentlige registre.
Hvem fører regnskapet til Tavan Invest AS?
Ast Regnskap AS er registrert som regnskapsfører for Tavan Invest AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Trøndelag
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.