Kollen Malerpartner AS
Org.nr 930337099
Om Kollen Malerpartner AS
Kollen Malerpartner AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Ullensaker, Akershus. Selskapet er registrert i bransjen Maler- og glassarbeid. Virksomheten ble stiftet i 2022 og har vært i drift i 4 år. Brahim Xhema er daglig leder, og Brahim Xhema er styreleder. I 2025 hadde Kollen Malerpartner AS en omsetning på 6,74 mill kr, en økning på 164 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 51,05K kr. Egenkapitalen var 103,56K kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Brahim Xhema med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 51 innen maler- og glassarbeid i Ullensaker, og ett av 4 967 i Norge. Det ble etablert samme år som 366 andre selskaper i bransjen.
Aktivitet
Malerarbeid. Sparkling.
Formål
Utføre alt innenfor malerarbeider.
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 6,74 mill kr | −38,76K kr | −51,05K kr | 1,18 mill kr | 103,56K kr | 1,08 mill kr |
| 2024 | 2,56 mill kr | −17,14K kr | −21,95K kr | 738,12K kr | 154,60K kr | 583,52K kr |
| 2023 | 1,67 mill kr | 191,32K kr | 137,36K kr | 561,68K kr | 176,56K kr | 385,13K kr |
| 2022 | 52,80K kr | 20,50K kr | 14,77K kr | 125,55K kr | 39,20K kr | 86,35K kr |
| 2021 | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at varekostnader er den største kostnadsposten, med om lag 81 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 13 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 24 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Roller og styre3
Daglig leder
1Sist endret 30.11.2022Styre
1Sist endret 30.11.2022Regnskapsfører
1Sist endret 04.12.2024Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Brahim Xhema | Person | Ordinære aksjer | 100.0 % | 30 000 |
1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Kollen Malerpartner AS | BEDR | Maler- og glassarbeid | Ullensaker | − |
Kunngjøringer7
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 29.4.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.7.2025 | Forretningsadresse ↗ |
| 22.4.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.4.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 13.4.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.11.2022 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 80,7 % av driftsinntektene — 53,8 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -0,6 % | 3,9 % |
| Resultatmargin | -0,8 % | 3,0 % |
| Egenkapitalandel | 8,8 % | 34,2 % |
| Likviditetsgrad | 0,95 | 1,41 |
| Gjeldsgrad | 10,40 | 1,22 |
| Egenkapitalrentabilitet | -49,3 % | 18,5 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +163,6 % | +0,0 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 80,7 % | 26,9 % |
| Lønnskostnad | 13,4 % | 48,6 % |
| Annen driftskostnad | 5,6 % | 14,7 % |
| Avskrivninger | 0,9 % | 1,4 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Lignende selskaper
AIOgså i Ullensaker
1 000+ til i Ullensaker →Godt å vite om Kollen Malerpartner AS
Hvor stor er bransjen Kollen Malerpartner AS tilhører?
Kollen Malerpartner AS er ett av 51 selskaper innen maler- og glassarbeid i Ullensaker, og ett av 4 967 på landsbasis.
Hvor lenge har Kollen Malerpartner AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Kollen Malerpartner AS ble etablert i 2022 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 32 % av selskapene i bransjen.
Hva er statusen til Kollen Malerpartner AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Kollen Malerpartner AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Kollen Malerpartner AS?
Brahim Xhema er registrert som daglig leder i Kollen Malerpartner AS.
Hvem eier Kollen Malerpartner AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Brahim Xhema største eier i Kollen Malerpartner AS med 100 % av aksjene.
Hva omsatte Kollen Malerpartner AS for i 2025?
I 2025 omsatte Kollen Malerpartner AS for 6,74 mill kr, opp 164 % fra 2024. Årsresultatet ble et underskudd på 51,05K kr.
Hvor lønnsom er driften i Kollen Malerpartner AS?
Driftsresultatet for 2025 var −38,76K kr (driftsmargin −0,6 %). Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Hvor stor aksjekapital har Kollen Malerpartner AS?
Den registrerte aksjekapitalen i Kollen Malerpartner AS er 30,00K kr (30 000 aksjer), ifølge Enhetsregisteret.
Hvilket org.nr har Kollen Malerpartner AS?
Kollen Malerpartner AS har org.nr 930 337 099 og er registrert som Aksjeselskap i Brønnøysundregistrene.
Alle kommuner i Akershus
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.