Menzies Aviation (oslo) AS
- Omsetning
- 604 mill
- +27,8 %
- Resultat
- −5,0 mill
- 7 års regnskap
- Ansatte
- 634
- +58 siden mars
Om Menzies Aviation (oslo) AS
Menzies Aviation (oslo) AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Ullensaker, Akershus. Selskapet er registrert i bransjen Andre tjenester tilknyttet lufttransport. Virksomheten ble stiftet i 2006 og har vært i drift i 20 år. Miguel Einar Gomez Sjunnesson er daglig leder, og Miguel Einar Gomez Sjunnesson er styreleder. Selskapet er ett av 14 innen andre tjenester tilknyttet lufttransport i Ullensaker, og ett av 215 i Norge. Det er eldre enn 75 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet
Salg av lufthavnrelaterte tjenester til flyselskap, herunder alle de tjenester som er relatert til ekspedering av et fly, besetning, passasjerer, bagasje og frakt i forbindelse med ankomst til, opphold på og avgang fra en flyplass, samt alt som hermed er forbundet, herunder investeringer og deltakelse i andre selskap.
Formål
Salg av lufthavnrelaterte tjenester til flyselskap, herunder alle de tjenester som er relatert til ekspedering av et luftfartøy, besetning, passasjerer, bagasje og frakt i forbindelse med ankomst til, opphold på og avgang fra en flyplass, samt alt som hermed er forbundet, herunder investeringer og deltakelse i andre selskap.
AI-sammendrag
Omsetningsveksten på 28% til 604 mill. kr plasserer aktøren blant de største i bransjen, men lønnsomheten henger etter: et underskudd på 5 mill. kr og en egenkapital på bare 2 mill. kr gir minimal buffer mot svingninger. Full eierskap hos det utenlandske morselskapet Menzies Aviation Limited antyder at konsernet kan tilføre kapital ved behov, men den tynne egenkapitalandelen og en tung, personalintensiv drift med 634 ansatte gjør marginene sårbare for tap av kontrakter med flyselskap.
API og MCPGET /company/989757113
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989757113" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989757113",
"name": "MENZIES AVIATION (OSLO) AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "52.230",
"nace_desc": "Andre tjenester tilknyttet lufttransport",
"employees": 634,
"address": { "municipality": "ULLENSAKER", "county": "AKERSHUS", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "989757113" })Spør AI-assistenten
Hva driver Menzies Aviation (oslo) AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Menzies Aviation (oslo) AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Menzies Aviation (oslo) AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +27,8 % fra 2024 · +153,9 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 603,81 mill kr | −5,08 mill kr | −5,01 mill kr | 168,06 mill kr | 1,68 mill kr | 166,38 mill kr |
| 2024 | 472,58 mill kr | −7,06 mill kr | −8,05 mill kr | 171,57 mill kr | 6,69 mill kr | 164,88 mill kr |
| 2023 | 493,46 mill kr | −15,35 mill kr | −17,82 mill kr | 172,96 mill kr | 14,74 mill kr | 158,22 mill kr |
| 2022 | 508,46 mill kr | 9,70 mill kr | 8,55 mill kr | 190,99 mill kr | 32,56 mill kr | 158,44 mill kr |
| 2021 | 237,79 mill kr | −14,98 mill kr | −18,22 mill kr | 164,92 mill kr | 24,01 mill kr | 140,91 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er lønnskostnader, som utgjør om lag 71 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 46 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.
API og MCPGET /company/989757113/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989757113/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989757113",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 603811047,
"operating_profit": -5083630,
"net_profit": -5013744,
"equity": 1680237,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 472584000,
"operating_profit": -7059531,
"net_profit": -8047510,
"equity": 6693990,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "989757113" })Spør AI-assistenten
Hvor stort underskudd hadde Menzies Aviation (oslo) AS i 2025, og hvor mye egenkapital er igjen?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Menzies Aviation (oslo) AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Menzies Aviation (oslo) AS per år.
Roller og styre6
Daglig leder
1Sist endret 15.08.2016Styre
3Sist endret 02.06.2025Regnskapsfører
1Sist endret 17.12.2013Revisor
1Sist endret 05.10.2026API og MCPGET /company/989757113/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989757113/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989757113",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "989757113" })Spør AI-assistenten
Hvilket revisjonsselskap reviderer Menzies Aviation (oslo) AS?
Hvem er regnskapsfører for Menzies Aviation (oslo) AS?
Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har Menzies Aviation (oslo) AS?
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Menzies Aviation Limited | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 100 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/989757113/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989757113/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989757113",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "MENZIES AVIATION LIMITED",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 100,
"year": 2025,
…
}
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "989757113" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av Menzies Aviation (oslo) AS eier Menzies Aviation Limited, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Menzies Aviation (oslo) AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Menzies Aviation (oslo) AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Sporet stopper ved utenlandske eiere — utenlandske aksjonærregistre er ikke offentlig tilgjengelige.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Menzies Aviation (oslo) AS | BEDR | Andre tjenester tilknyttet lufttransport | Ullensaker | 634 |
Kunngjøringer59
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 5.10.2026 | Revisor ↗ |
| 20.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 10.7.2026 | Revisor ↗ |
| 10.7.2026 | Kapital ↗ |
| 10.7.2026 | Vedtektsdato ↗ |
| 7.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.6.2025 | Styre ↗ |
| 14.10.2024 | Styre ↗ |
| 9.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.3.2024 | Styre ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/989757113/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989757113/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989757113",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-10-05", "type": "Revisor", … },
{ "dato": "2026-07-20", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "989757113" })Spør AI-assistenten
Når leverte Menzies Aviation (oslo) AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Menzies Aviation (oslo) AS sist endret?
Har Menzies Aviation (oslo) AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:671→634
- Endring i roller og styre+CEDRA NORGE AS(Revisor)−CEDRA NORGE BOREALIS AS(Revisor)
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:673→671
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:677→673
- Endring i roller og styre+CEDRA NORGE BOREALIS AS(Revisor)−TC NEWCO NORWAY IV AS(Revisor)
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 70,6 % av driftsinntektene — 24,0 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -0,8 % | 4,6 % |
| Resultatmargin | -0,8 % | 3,2 % |
| Egenkapitalandel | 1,0 % | 34,4 % |
| Likviditetsgrad | 0,79 | 1,17 |
| Gjeldsgrad | 99,02 | 1,00 |
| Egenkapitalrentabilitet | -298,4 % | 5,7 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +27,8 % | +9,3 % |
| Omsetning per ansatt | 952 383,355 kr | 1,66 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Lønnskostnad | 70,6 % | 46,6 % |
| Annen driftskostnad | 29,5 % | 22,0 % |
| Avskrivninger | 0,7 % | 1,5 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/989757113/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989757113/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989757113",
"nace_code": "52.230",
"industry_count": 93,
"revenue": { "value": 603811047, "percentile": 0.9457 },
"operating_margin": { "value": -0.0084, "percentile": 0.3099 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "989757113" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Menzies Aviation (oslo) AS på i bransjen?
Hvor ligger Menzies Aviation (oslo) AS blant de 93 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Menzies Aviation (oslo) AS sammenlignet med andre i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså i Ullensaker
1 000+ til i Ullensaker →Vis 5 tilVis færre
Ofte spurt om Menzies Aviation (oslo) AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Menzies Aviation (oslo) AS?
Det er registrert 215 selskaper i Norge innen andre tjenester tilknyttet lufttransport, hvorav 14 i Ullensaker.
Er Menzies Aviation (oslo) AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2006, som er lenger enn 75 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 2 andre selskaper i bransjen etablert.
Går Menzies Aviation (oslo) AS bedre enn andre i bransjen?
Menzies Aviation (oslo) AS hadde en driftsmargin på −0,8 % i siste regnskapsår, mot en bransjemedian på 4,6 % for andre tjenester tilknyttet lufttransport.
Hvem er daglig leder i Menzies Aviation (oslo) AS?
Daglig leder i Menzies Aviation (oslo) AS er Miguel Einar Gomez Sjunnesson, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem eier Menzies Aviation (oslo) AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Menzies Aviation Limited største eier i Menzies Aviation (oslo) AS med 100 % av aksjene.
Hva er omsetningen til Menzies Aviation (oslo) AS?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 603,81 mill kr, opp 28 % fra 2024. Egenkapitalen var 1,68 mill kr ved årsslutt.
Hvor ligger Menzies Aviation (oslo) AS?
Forretningsadressen til Menzies Aviation (oslo) AS er Sigrid Undsets plass Terminalen, 2060, GARDERMOEN i Ullensaker kommune.
Hvem er revisor for Menzies Aviation (oslo) AS?
Menzies Aviation (oslo) AS bruker Azets Insight AS som regnskapsfører og Cedra Norge AS som revisor, ifølge Enhetsregisteret.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Akershus
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.