Slemdalsveien 70 AS
Org.nr 930280631
Om Slemdalsveien 70 AS
Slemdalsveien 70 AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 1972 og har vært i drift i 54 år. Edgar Haugen er styrets leder. I 2025 hadde Slemdalsveien 70 AS en omsetning på 23,97 mill kr, en økning på 10 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 3,20 mill kr. Egenkapitalen var 9,31 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Ragde Eiendom AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 12 595 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Oslo, og ett av 76 571 i Norge. Det er eldre enn 97 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).
Aktivitet
Utleie av fast eiendom.
Formål
Investering i fast eiendom, herunder utleie, drift kjøp og salg, samt investering i aksjer og andre verdipapirer, herunder aktiv deltagelse i andre selskaper. I tillegg kommer annen nærliggende virksomhet.
API og MCPGET /company/930280631
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930280631" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930280631",
"name": "SLEMDALSVEIEN 70 AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.200",
"nace_desc": "Utleie av egen eller leid fast eiendom",
"employees": null,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "930280631" })Spør AI-assistenten
Hvilken bransje er Slemdalsveien 70 AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Slemdalsveien 70 AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Oslo holder Slemdalsveien 70 AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 23,97 mill kr | 11,55 mill kr | 3,20 mill kr | 121,98 mill kr | 9,31 mill kr | 112,67 mill kr |
| 2024 | 21,76 mill kr | 9,32 mill kr | 2,01 mill kr | 125,88 mill kr | 9,79 mill kr | 116,10 mill kr |
| 2023 | 22,38 mill kr | 6,30 mill kr | −535 164 kr | 147,72 mill kr | 10,37 mill kr | 137,35 mill kr |
| 2022 | 21,75 mill kr | 8,19 mill kr | 3,52 mill kr | 160,28 mill kr | 10,91 mill kr | 149,37 mill kr |
| 2021 | 20,23 mill kr | 9,26 mill kr | 5,20 mill kr | 146,67 mill kr | 17,59 mill kr | 129,08 mill kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at andre driftskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 41 prosent av driftsinntektene. Regnskapet inneholder konsernbidrag.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/930280631/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930280631/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930280631",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 23971071,
"operating_profit": 11550853,
"net_profit": 3204252,
"equity": 9314283,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 21757375,
"operating_profit": 9320111,
"net_profit": 2011421,
"equity": 9786145,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "930280631" })Spør AI-assistenten
Hvor mye vokste omsetningen til Slemdalsveien 70 AS fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Slemdalsveien 70 AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Slemdalsveien 70 AS per år.
Roller og styre3
Styre
2Sist endret 04.09.2026Revisor
1Sist endret 27.10.2025API og MCPGET /company/930280631/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930280631/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930280631",
"roles": [
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Styremedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "930280631" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Slemdalsveien 70 AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Slemdalsveien 70 AS?
List alle roller i Slemdalsveien 70 AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Ragde Eiendom AS100 %
- AS Erling Storm Holdinghadde 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Ragde Eiendom AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100.0 % | 17 010 |
1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/930280631/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930280631/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930280631",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "RAGDE EIENDOM AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "930280631" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av Slemdalsveien 70 AS eier Ragde Eiendom AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Slemdalsveien 70 AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Slemdalsveien 70 AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Ragde Eiendom AS
182 selskaperAPI og MCPGET /company/930280631/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930280631/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930280631",
"chain": [
{ "org_no": "974227037", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "930280631", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "930280631" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Slemdalsveien 70 AS helt til toppen av eierkjeden?
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Slemdalsveien 70 AS?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Slemdalsveien 70 AS | BEDR | Utleie av egen eller leid fast eiendom | Oslo | − |
Kunngjøringer50
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 4.9.2026 | Styre ↗ |
| 25.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.10.2025 | Forretningsadresse ↗ |
| 27.10.2025 | Revisor ↗ |
| 17.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 12.12.2024 | Redegjørelse finansiell bistand erverv av aksjer ↗ |
| 12.12.2024 | Vedtektsfestet formål ↗ |
| 12.12.2024 | Vedtektsdato ↗ |
| 12.12.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 12.12.2024 | Signatur ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/930280631/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930280631/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930280631",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-09-04", "type": "Styre", … },
{ "dato": "2026-07-25", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "930280631" })Spør AI-assistenten
Når ble styret i Slemdalsveien 70 AS sist endret?
Hva er de siste kunngjøringene for Slemdalsveien 70 AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Slemdalsveien 70 AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+Carl Fredrik Pihl(Styremedlem)−Thor Wiig(Styremedlem)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 41,3 % av driftsinntektene — 22,1 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 48,2 % | 42,3 % |
| Resultatmargin | 13,4 % | 17,1 % |
| Egenkapitalandel | 7,6 % | 37,0 % |
| Likviditetsgrad | 0,17 | 1,76 |
| Gjeldsgrad | 12,10 | 1,06 |
| Egenkapitalrentabilitet | 34,4 % | 5,7 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +10,2 % | +2,4 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 41,3 % | 19,2 % |
| Avskrivninger | 10,5 % | 14,8 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/930280631/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930280631/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930280631",
"nace_code": "68.200",
"industry_count": 64583,
"revenue": { "value": 23971071, "percentile": 0.9741 },
"operating_margin": { "value": 0.4819, "percentile": 0.5615 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "930280631" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Slemdalsveien 70 AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Slemdalsveien 70 AS blant de største selskapene innen utleie av egen eller leid fast eiendom?
Hvor solid er Slemdalsveien 70 AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Investeringer
SLEMDALSVEIEN 70 AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Nd 17 Utvikling AS | Oslo | 1.1 % | 2021 | 2024 | Slettet |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+388 til på samme adresse →Ofte spurt om Slemdalsveien 70 AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Slemdalsveien 70 AS?
Det er registrert 76 571 selskaper i Norge innen utleie av egen eller leid fast eiendom, hvorav 12 595 i Oslo.
Er Slemdalsveien 70 AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 1972, som er lenger enn 97 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 114 andre selskaper i bransjen etablert.
Hva er statusen til Slemdalsveien 70 AS?
Slemdalsveien 70 AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvilken bransje tilhører Slemdalsveien 70 AS?
Slemdalsveien 70 AS driver innen utleie av egen eller leid fast eiendom, med NACE-kode 68.200 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Utleie av fast eiendom.
Hvilke eiere står bak Slemdalsveien 70 AS?
Største aksjonær i Slemdalsveien 70 AS er Ragde Eiendom AS med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hva er omsetningen til Slemdalsveien 70 AS?
Slemdalsveien 70 AS hadde i 2025 en omsetning på 23,97 mill kr og et overskudd på 3,20 mill kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hva er aksjekapitalen i Slemdalsveien 70 AS?
Slemdalsveien 70 AS har en registrert aksjekapital på 1,70 mill kr.
Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Slemdalsveien 70 AS?
Slemdalsveien 70 AS er vurdert til A – Meget solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.
Er Slemdalsveien 70 AS registrert i MVA-registeret?
Slemdalsveien 70 AS er registrert i MVA-registeret (siden 2001) og beregner dermed merverdiavgift på omsetningen sin.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.