Gen2 Nesbruket Holding AS
- Omsetning
- 0
- 2025
- Resultat
- −8 309
- 5 års regnskap
Om Gen2 Nesbruket Holding AS
Gen2 Nesbruket Holding AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Horten, Vestfold. Selskapet er registrert i bransjen Annen teknisk konsulentvirksomhet. Virksomheten ble stiftet i 2022 og har vært i drift i 4 år. Jan Fredrik Råknes er styrets leder. I 2025 hadde Gen2 Nesbruket Holding AS en omsetning på 0 kr. Selskapet endte året med et underskudd på 8 309 kr. Egenkapitalen var 20 547 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Gen2 Energy AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 94 innen annen teknisk konsulentvirksomhet i Horten, og ett av 18 750 i Norge. Det ble etablert samme år som 1 122 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (51 %).
Aktivitet
Å investere i, utvikle, eie og drifte eiendom og produksjonsanlegg for hydrogen, samt rådgivning og investeringer knyttet til aktiviteter som bidrar til å skape sirkulærøkonomi rundt disse aktivitetene. Og alt som derved står i forbindelse.
Formål
Investere i, utvikle, eie og drifte eiendom, produksjonsanlegg for hydrogen og selskaper som eier hydrogenprosjekter, samt rådgivning og investeringer knyttet til aktiviteter som bidrar til å skape sirkulærøkonomi rundt disse aktivitetene. Og alt som derved står i forbindelse.
API og MCPGET /company/928973492
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/928973492" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "928973492",
"name": "GEN2 NESBRUKET HOLDING AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "71.129",
"nace_desc": "Annen teknisk konsulentvirksomhet",
"employees": null,
"address": { "municipality": "HORTEN", "county": "VESTFOLD", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "928973492" })Spør AI-assistenten
Når ble Gen2 Nesbruket Holding AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Horten holder Gen2 Nesbruket Holding AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Gen2 Nesbruket Holding AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2021–2025
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 0 kr | −5 166 kr | −8 309 kr | 45 600 kr | 20 547 kr | 25 053 kr |
| 2024 | 0 kr | −5 137 kr | −4 007 kr | 49 943 kr | 28 856 kr | 21 087 kr |
| 2023 | 0 kr | −2 780 kr | −2 780 kr | 38 000 kr | 30 850 kr | 7 150 kr |
| 2022 | 0 kr | −6 370 kr | −6 370 kr | 39 200 kr | 33 630 kr | 5 570 kr |
| 2021 | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIVed utgangen av 2025 utgjorde bankinnskudd og kontanter om lag 12 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
- Gjeld til konsernselskaper
- 25 000 kr (55 % av balansen)
API og MCPGET /company/928973492/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/928973492/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "928973492",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 0, "operating_profit": -5166, "net_profit": -8309, "equity": 20547, … },
{ "year": 2024, "revenue": 0, "operating_profit": -5137, "net_profit": -4007, "equity": 28856, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "928973492" })Spør AI-assistenten
Hvor stort underskudd hadde Gen2 Nesbruket Holding AS i 2025, og hvor mye egenkapital er igjen?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Gen2 Nesbruket Holding AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Gen2 Nesbruket Holding AS per år.
Roller og styre2
Styre
2Sist endret 23.03.2022API og MCPGET /company/928973492/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/928973492/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "928973492",
"roles": [
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Styremedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "928973492" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Gen2 Nesbruket Holding AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Gen2 Nesbruket Holding AS?
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Gen2 Energy AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 1 000 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/928973492/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/928973492/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "928973492",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "GEN2 ENERGY AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "928973492" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av Gen2 Nesbruket Holding AS eier Gen2 Energy AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Gen2 Nesbruket Holding AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Gen2 Nesbruket Holding AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Vis 13 flere eiere ↓Vis færre ↑
Viser de 25 største av 58 beregnede eiere.
Andre selskaper eid av Gen2 Energy AS
4 selskaperDatterselskaper av Gen2 Nesbruket Holding AS
1 selskaperAPI og MCPGET /company/928973492/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/928973492/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "928973492",
"chain": [
{ "org_no": "922713146", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "928973492", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 1,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "928973492" })Spør AI-assistenten
Hvilke datterselskaper har Gen2 Nesbruket Holding AS, og hvor mye eier det i hvert av dem?
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Gen2 Nesbruket Holding AS?
Hvem eier Gen2 Nesbruket Holding AS helt til toppen av eierkjeden?
Kunngjøringer10
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 25.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 21.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.11.2024 | Vedtektsfestet formål ↗ |
| 15.11.2024 | Vedtektsdato ↗ |
| 15.11.2024 | Foretaksnavn ↗ |
| 27.5.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 18.12.2023 | Vedtektsdato ↗ |
| 27.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.3.2022 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/928973492/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/928973492/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "928973492",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-25", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-07-21", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "928973492" })Spør AI-assistenten
Når ble Gen2 Nesbruket Holding AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Gen2 Nesbruket Holding AS sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Gen2 Nesbruket Holding AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 45,1 % | 54,7 % |
| Gjeldsgrad | 1,22 | 0,47 |
| Egenkapitalrentabilitet | -40,4 % | 8,8 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/928973492/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/928973492/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "928973492",
"nace_code": "71.129",
"industry_count": 9231,
"revenue": { "value": 0, "percentile": 0.0027 },
"operating_margin": null,
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "928973492" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Gen2 Nesbruket Holding AS blant de 9231 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Gen2 Nesbruket Holding AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Gen2 Nesbruket Holding AS blant de største selskapene innen annen teknisk konsulentvirksomhet?
Investeringer
GEN2 NESBRUKET HOLDING AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Gen2 Nesbruket AS | Horten | 100,0 % | 2024 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+25 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Spørsmål og svar om Gen2 Nesbruket Holding AS
Hvor stor er bransjen Gen2 Nesbruket Holding AS tilhører?
Gen2 Nesbruket Holding AS er ett av 94 selskaper innen annen teknisk konsulentvirksomhet i Horten, og ett av 18 750 på landsbasis.
Hvor lenge har Gen2 Nesbruket Holding AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Gen2 Nesbruket Holding AS ble etablert i 2022 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 36 % av selskapene i bransjen.
Er Gen2 Nesbruket Holding AS et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Gen2 Nesbruket Holding AS i Brønnøysundregistrene.
Hva betyr organisasjonsformen AS?
Organisasjonsformen til Gen2 Nesbruket Holding AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem er styreleder i Gen2 Nesbruket Holding AS?
Styrets leder i Gen2 Nesbruket Holding AS er Jan Fredrik Råknes. Styret har totalt 2 registrerte medlemmer.
Hvem eier Gen2 Nesbruket Holding AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Gen2 Energy AS største eier i Gen2 Nesbruket Holding AS med 100 % av aksjene.
Eier Gen2 Nesbruket Holding AS andre selskaper?
Gjennom eierposter på over 50 % kontrollerer Gen2 Nesbruket Holding AS 1 selskap, deriblant Gen2 Nesbruket AS.
Går Gen2 Nesbruket Holding AS med overskudd?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 0 kr. Egenkapitalen var 20 547 kr ved årsslutt.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Vestfold
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.