Vireon Norge AS
Org.nr 933566129
Om Vireon Norge AS
Vireon Norge AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Ålesund, Møre Og Romsdal. Selskapet er registrert i bransjen Annen teknisk konsulentvirksomhet. Virksomheten ble stiftet i 2024 og har vært i drift i 2 år. Per Øyvind Voie er daglig leder, og Jens Einar Opstad Berge er styreleder. I 2025 hadde Vireon Norge AS en omsetning på 0 kr. Selskapet endte året med et underskudd på 51,76K kr. Egenkapitalen var −48,58K kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Vireon AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 188 innen annen teknisk konsulentvirksomhet i Ålesund, og ett av 18 405 i Norge. Det ble etablert samme år som 1 322 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (51 %).
Aktivitet
Utvikle, eie og drive infrastruktur for levering av hydrogen.
Formål
Utvikle, eie og drive infrastruktur for levering av hydrogen til kunder og annen virksomhet som står i forhold til dette.
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 0 kr | −43,58K kr | −51,76K kr | 100,01K kr | −48,58K kr | 148,59K kr |
| 2024 | 0 kr | −21,04K kr | −21,04K kr | 12,16K kr | 3 180 kr | 8 984 kr |
| 2023 | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIBankinnskudd og kontanter utgjorde om lag 100 prosent av eiendelene ved utgangen av 2025, og kontantbeholdningen økte fra året før. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
Roller og styre4
Daglig leder
1Sist endret 11.12.2024Styre
2Sist endret 06.06.2024Regnskapsfører
1Sist endret 18.12.2025Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Vireon AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100.0 % | 30 |
1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
- 34,6 %Hexagon Composites ASA
- 21,4 %Clearstream Banking S.a.· Luxemburg
- 13,8 %Sumitomo Mitsui Trust Bank (u.s.a)· USA
- 3,8 %Worthington Industries Int S.a.r.l· Luxemburg
- 2,4 %Flakk Composites AS
- 2,3 %Mp Pensjon PK
- 1,6 %The Bank Of New York Mellon SA/nv· Belgia
- 1,1 %Deutsche Bank Aktiengesellschaft· Tyskland
- 0,9 %Nordnet Bank Ab· Sverige
- 0,9 %Danske Bank A/s NUF
Vis 13 flere eiere ↓Vis færre ↑
Viser de 25 største av 64 beregnede eiere.
Sporet stopper ved utenlandske eiere — utenlandske aksjonærregistre er ikke offentlig tilgjengelige.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Vireon Norge AS | BEDR | Annen teknisk konsulentvirksomhet | Ålesund | − |
Kunngjøringer5
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 30.5.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.6.2025 | Forretningsadresse ↗ |
| 8.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.12.2024 | Daglig leder ↗ |
| 6.6.2024 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | -48,6 % | 54,5 % |
| Likviditetsgrad | 9,40 | 1,78 |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+9 til på samme adresse →Folk spør om Vireon Norge AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Vireon Norge AS?
Det er registrert 18 405 selskaper i Norge innen annen teknisk konsulentvirksomhet, hvorav 188 i Ålesund.
Er Vireon Norge AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2024, som er lenger enn 19 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 1 322 andre selskaper i bransjen etablert.
Hvilken status har Vireon Norge AS i Enhetsregisteret?
Vireon Norge AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva slags selskap er Vireon Norge AS?
Vireon Norge AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem er daglig leder i Vireon Norge AS?
Daglig leder i Vireon Norge AS er Per Øyvind Voie, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem eier Vireon Norge AS?
Vireon Norge AS eies i hovedsak av Vireon AS (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Er Vireon Norge AS en del av et konsern?
Vireon Norge AS inngår i et konsern. Nærmeste morselskap er Vireon AS, som eier 100 % av selskapet.
Hvordan går det økonomisk med Vireon Norge AS?
I 2025 omsatte Vireon Norge AS for 0 kr. Årsresultatet ble et underskudd på 51,76K kr.
Alle kommuner i Møre Og Romsdal
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.