Gen2 Jelsa AS
- Omsetning
- 17,8 mill
- +7 563,1 %
- Resultat
- 17,6 mill
- 6 års regnskap
Om Gen2 Jelsa AS
Gen2 Jelsa AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Horten, Vestfold. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2014 og har vært i drift i 12 år. Jan Fredrik Råknes er styrets leder. Selskapet er ett av 261 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Horten, og ett av 76 522 i Norge. Det ble etablert samme år som 2 147 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).
Aktivitet
Investere i, utvikle, eie og drifte eiendom og produksjonsanlegg for hydrogen, samt rådgivning og investeringer knyttet til aktiviteter som bidrar til å skape sirkulærøkonomi rundt disse aktivitetene. Og alt som derved står i forbindelse.
Formål
Å investere i, utvikle, eie og drifte eiendom og produksjonsanlegg for hydrogen, samt rådgivning og investeringer knyttet til aktiviteter som bidrar til å skape sirkulærøkonomi rundt disse aktivitetene. Og alt som derved står i forbindelse.
AI-sammendrag
En eksplosiv omsetningsvekst på over 7500% til 18 millioner kroner i 2024 signaliserer at selskapet har gått fra oppstartsfase til operativ drift, trolig knyttet til hydrogen- og sirkulærøkonomiprosjekter under morselskapet Gen2 Energy. Driftsmargin i topp 10% er imponerende, men en egenkapitalandel under bransjesnitt kombinert med gjeld som overstiger eiendelene gir en sårbar finansiell struktur. Det heleid eierskapet fra Gen2 Energy gjør selskapet tett integrert i konsernets hydrogenstrategi, noe som gir retning men også konsentrert risiko.
API og MCPGET /company/914388244
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/914388244" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "914388244",
"name": "GEN2 JELSA AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.200",
"nace_desc": "Utleie av egen eller leid fast eiendom",
"employees": null,
"address": { "municipality": "HORTEN", "county": "VESTFOLD", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "914388244" })Spør AI-assistenten
Er Gen2 Jelsa AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Gen2 Jelsa AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Gen2 Jelsa AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Omsetning 2020–2024 · +7 563,1 % fra 2023 · +2 173,8 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 17,82 mill kr | 17,67 mill kr | 17,64 mill kr | 24,55 mill kr | 5,83 mill kr | 18,72 mill kr |
| 2023 | 232 500 kr | −355 423 kr | −430 405 kr | 9,06 mill kr | 3,64 mill kr | 5,42 mill kr |
| 2022 | 0 kr | −587 338 kr | −459 090 kr | 4,62 mill kr | 4,07 mill kr | 551 025 kr |
| 2021 | 438 575 kr | −58 407 kr | −63 867 kr | 4,74 mill kr | 4,53 mill kr | 207 374 kr |
| 2020 | 783 548 kr | 318 319 kr | 159 726 kr | 8,99 mill kr | 4,59 mill kr | 4,40 mill kr |
Balanse
2024Hva årsregnskapet forteller
AIVed utgangen av 2024 utgjorde bankinnskudd og kontanter om lag 100 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.
Mellomværende med konsernselskaper (2024)
Selskapet finansieres delvis av andre selskaper i konsernet.
- Gjeld til konsernselskaper
- 20 mill kr (81 % av balansen)
- Avgitt konsernbidrag
- 16 mill kr
API og MCPGET /company/914388244/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/914388244/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "914388244",
"years": [
{
"year": 2024,
"revenue": 17816671,
"operating_profit": 17668929,
"net_profit": 17638630,
"equity": 5830143,
…
},
{
"year": 2023,
"revenue": 232500,
"operating_profit": -355423,
"net_profit": -430405,
"equity": 3638203,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "914388244" })Spør AI-assistenten
Hvor mye vokste omsetningen til Gen2 Jelsa AS fra 2023 til 2024?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Gen2 Jelsa AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Gen2 Jelsa AS per år.
Roller og styre3
Styre
2Sist endret 20.05.2021Revisor
1Sist endret 11.12.2025API og MCPGET /company/914388244/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/914388244/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "914388244",
"roles": [
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Varamedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "914388244" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Gen2 Jelsa AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Gen2 Jelsa AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Gen2 Jelsa AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Gen2 Energy AS100 %
- Ts Industri Invest AShadde 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Gen2 Energy AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 100 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/914388244/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/914388244/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "914388244",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "GEN2 ENERGY AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "914388244" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Gen2 Jelsa AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Gen2 Jelsa AS eier Gen2 Energy AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Gen2 Jelsa AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Vis 13 flere eiere ↓Vis færre ↑
Viser de 25 største av 58 beregnede eiere.
Andre selskaper eid av Gen2 Energy AS
4 selskaperAPI og MCPGET /company/914388244/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/914388244/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "914388244",
"chain": [
{ "org_no": "922713146", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "914388244", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "914388244" })Spør AI-assistenten
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Gen2 Jelsa AS?
Hvem eier Gen2 Jelsa AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Gen2 Jelsa AS | BEDR | Utleie av egen eller leid fast eiendom | Suldal | − |
Kunngjøringer24
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 11.12.2025 | Revisor ↗ |
| 6.10.2025 | Manglende roller ↗ |
| 30.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.8.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.8.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 27.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.8.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.8.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.5.2022 | Vedtektsfestet formål ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/914388244/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/914388244/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "914388244",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2025-12-11", "type": "Revisor", … },
{ "dato": "2025-10-06", "type": "Manglende roller", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "914388244" })Spør AI-assistenten
Når leverte Gen2 Jelsa AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Gen2 Jelsa AS sist endret?
Hva er de siste kunngjøringene for Gen2 Jelsa AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 0,8 % av driftsinntektene — 18,4 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2024 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 99,2 % | 42,3 % |
| Resultatmargin | 99,0 % | 17,1 % |
| Egenkapitalandel | 23,8 % | 37,0 % |
| Likviditetsgrad | 1,31 | 1,76 |
| Gjeldsgrad | 3,21 | 1,06 |
| Egenkapitalrentabilitet | 302,5 % | 5,7 % |
| Andel av driftsinntekter | 2024 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Lønnskostnad | 0,0 % | 5,9 % |
| Annen driftskostnad | 0,8 % | 19,2 % |
| Avskrivninger | 0,0 % | 14,8 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/914388244/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/914388244/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "914388244",
"nace_code": "68.200",
"industry_count": 64528,
"revenue": { "value": 17816671, "percentile": 0.9633 },
"operating_margin": { "value": 0.9917, "percentile": 0.9913 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "914388244" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Gen2 Jelsa AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Gen2 Jelsa AS på i bransjen?
Hvor ligger Gen2 Jelsa AS blant de 64528 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+24 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Godt å vite om Gen2 Jelsa AS
Hvor stor er bransjen Gen2 Jelsa AS tilhører?
Gen2 Jelsa AS er ett av 261 selskaper innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Horten, og ett av 76 522 på landsbasis.
Hvor lenge har Gen2 Jelsa AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Gen2 Jelsa AS ble etablert i 2014 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 46 % av selskapene i bransjen.
Hva er statusen til Gen2 Jelsa AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Gen2 Jelsa AS i Brønnøysundregistrene.
Hva driver Gen2 Jelsa AS med?
Gen2 Jelsa AS er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom (næringskode 68.200). Registrert aktivitet: Investere i, utvikle, eie og drifte eiendom og produksjonsanlegg for hydrogen, samt rådgivning og investeringer knyttet til aktiviteter som bidrar til å skape sirkulærøkonomi rundt disse aktivitetene.
Hva slags selskap er Gen2 Jelsa AS?
Organisasjonsformen til Gen2 Jelsa AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem er største aksjonær i Gen2 Jelsa AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Gen2 Energy AS største eier i Gen2 Jelsa AS med 100 % av aksjene.
Hva omsatte Gen2 Jelsa AS for i 2024?
Gen2 Jelsa AS hadde i 2024 en omsetning på 17,82 mill kr og et overskudd på 17,64 mill kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor holder Gen2 Jelsa AS til?
Gen2 Jelsa AS holder til i Raveien 205, 3184, BORRE, i Horten kommune i Vestfold.
Er Gen2 Jelsa AS MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2014. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Hvilket revisjonsselskap bruker Gen2 Jelsa AS?
I Enhetsregisteret er Gen2 Jelsa AS registrert med revisor Ernst & Young AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Vestfold
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.