Leangen Næring AS
- Omsetning
- 22,9 mill
- +29,9 %
- Resultat
- −11,8 mill
- 5 års regnskap
Om Leangen Næring AS
Leangen Næring AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Trondheim, Trøndelag. Selskapet er registrert i bransjen Oppføring av bygninger. Virksomheten ble stiftet i 2021 og har vært i drift i 5 år. Ivar Johannes Koteng er styrets leder. Selskapet er ett av 484 innen oppføring av bygninger i Trondheim, og ett av 24 639 i Norge. Det ble etablert samme år som 1 443 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (51 %).
Aktivitet og formål
Oppføring av nybygg, utleie og drift av fast eiendom og alt hva hermed står i forbindelse, samt gjennom aksjetegning eller på annen måte delta i annen virksomhet. Selskapet skal i tillegg kunne tilby konsulentbistand, bygge- og entreprenørvirksomhet tilknyttet næringslokalene som leies ut av selskapet.
AI-sammendrag
Heleid av Koteng-systemet befinner selskapet seg i en tidlig, kapitalintensiv fase der en eiendomsportefølje på 450 millioner kroner finansieres med kun 51 millioner i egenkapital — en gjeldsgrad som er klart under bransjens snitt og som eksponerer selskapet for renterisiko. Omsetningsveksten på 30 % til 23 millioner viser at prosjektaktiviteten tiltar, men et nettounderskudd på 12 millioner kroner indikerer at eiendommene ennå ikke genererer positiv avkastning. Det konsentrerte eierskapet og den lave bemanningen tyder på at dette er et rendyrket prosjekt- og holdingselskap der verdiskapingen er tenkt realisert på lengre sikt gjennom verdiutvikling i eiendomsmassen.
API og MCPGET /company/927947668
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927947668" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927947668",
"name": "LEANGEN NÆRING AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "41.000",
"nace_desc": "Oppføring av bygninger",
"employees": null,
"address": { "municipality": "TRONDHEIM", "county": "TRØNDELAG", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "927947668" })Spør AI-assistenten
Hvor i Trondheim holder Leangen Næring AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Leangen Næring AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Leangen Næring AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +29,9 % fra 2024
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 22,87 mill kr | 7,55 mill kr | −11,83 mill kr | 449,55 mill kr | 50,82 mill kr | 398,73 mill kr |
| 2024 | 17,61 mill kr | 5,61 mill kr | −9,75 mill kr | 424,70 mill kr | 51,41 mill kr | 373,29 mill kr |
| 2023 | 6,00 mill kr | −6 926 kr | −8,71 mill kr | 393,61 mill kr | 57,75 mill kr | 335,85 mill kr |
| 2022 | 55 660 kr | −140 423 kr | −751 750 kr | 176,76 mill kr | 58,76 mill kr | 118,00 mill kr |
| 2021 | 0 kr | −70 951 kr | −57 844 kr | 4,35 mill kr | −33 414 kr | 4,39 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er avskrivninger, som utgjør om lag 43 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet finansieres delvis av andre selskaper i konsernet.
- Til gode hos konsernselskaper
- 20 mill kr (4 % av balansen)
- Gjeld til konsernselskaper
- 390 mill kr (87 % av balansen)
- Rentekostnad til konsernselskaper
- 23 mill kr
API og MCPGET /company/927947668/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927947668/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927947668",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 22874398,
"operating_profit": 7553077,
"net_profit": -11831642,
"equity": 50819887,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 17610584,
"operating_profit": 5610766,
"net_profit": -9746810,
"equity": 51407976,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "927947668" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Leangen Næring AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Leangen Næring AS fra 2024 til 2025?
Hvor stort underskudd hadde Leangen Næring AS i 2025, og hvor mye egenkapital er igjen?
Roller og styre3
Styre
2Sist endret 18.10.2021Revisor
1Sist endret 18.10.2021API og MCPGET /company/927947668/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927947668/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927947668",
"roles": [
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Styremedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "927947668" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Leangen Næring AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Leangen Næring AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Leangen Næring AS?
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Koteng Jenssen Næring AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 3 604 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/927947668/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927947668/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927947668",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "KOTENG JENSSEN NÆRING AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 100,
"year": 2025,
…
}
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "927947668" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Leangen Næring AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Leangen Næring AS eier Koteng Jenssen Næring AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Leangen Næring AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Vis 7 flere eiere ↓Vis færre ↑
Andre selskaper eid av Koteng Jenssen Næring AS
4 selskaperAPI og MCPGET /company/927947668/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927947668/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927947668",
"chain": [
{ "org_no": "990439397", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "927947668", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "927947668" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Leangen Næring AS helt til toppen av eierkjeden?
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Leangen Næring AS?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Leangen Næring AS | BEDR | Oppføring av bygninger | Trondheim | − |
Kunngjøringer13
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 17.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.11.2025 | Gjennomføring av fusjon ↗ |
| 26.8.2025 | Fusjonsbeslutning ↗ |
| 3.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 28.10.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 4.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.11.2022 | Gjennomføring av fisjon ↗ |
| 29.11.2022 | Kapital ↗ |
| 29.11.2022 | Vedtektsdato ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/927947668/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927947668/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927947668",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-06-17", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-11-01", "type": "Gjennomføring av fusjon", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "927947668" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Leangen Næring AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Leangen Næring AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Leangen Næring AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i aksjekapital
Bransjesammenligning
Avskrivninger utgjør 42,6 % av driftsinntektene — 41,4 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 33,0 % | 2,9 % |
| Resultatmargin | -51,7 % | 2,0 % |
| Egenkapitalandel | 11,3 % | 29,7 % |
| Likviditetsgrad | 5,40 | 1,30 |
| Gjeldsgrad | 7,85 | 1,41 |
| Egenkapitalrentabilitet | -23,3 % | 11,1 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +29,9 % | +1,5 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 24,4 % | 11,6 % |
| Avskrivninger | 42,6 % | 1,2 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/927947668/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927947668/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927947668",
"nace_code": "41.000",
"industry_count": 12276,
"revenue": { "value": 22874398, "percentile": 0.8871 },
"operating_margin": { "value": 0.3302, "percentile": 0.9118 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "927947668" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Leangen Næring AS blant de 12276 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Leangen Næring AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Leangen Næring AS blant de største selskapene innen oppføring av bygninger?
Investeringer
LEANGEN NÆRING AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Travbaneveien 2 AS | Trondheim | 100,0 % | 2024 | 2024 | Slettet |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+71 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Folk spør om Leangen Næring AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Leangen Næring AS?
Det er registrert 24 639 selskaper i Norge innen oppføring av bygninger, hvorav 484 i Trondheim.
Er Leangen Næring AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2021, som er lenger enn 30 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 1 443 andre selskaper i bransjen etablert.
Går Leangen Næring AS bedre enn andre i bransjen?
Leangen Næring AS hadde en driftsmargin på 33 % i siste regnskapsår, mot en bransjemedian på 2,9 % for oppføring av bygninger.
Er Leangen Næring AS et aktivt selskap?
Leangen Næring AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva slags selskap er Leangen Næring AS?
Leangen Næring AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem sitter i styret i Leangen Næring AS?
Ivar Johannes Koteng er registrert som styreleder i Leangen Næring AS, i et styre med 2 medlemmer. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.
Hvem er største aksjonær i Leangen Næring AS?
Største aksjonær i Leangen Næring AS er Koteng Jenssen Næring AS med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hvordan går det økonomisk med Leangen Næring AS?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 22,87 mill kr, opp 30 % fra 2024. Egenkapitalen var 50,82 mill kr ved årsslutt.
Hva er aksjekapitalen i Leangen Næring AS?
Leangen Næring AS har en registrert aksjekapital på 360 400 kr, fordelt på 3 604 aksjer.
Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Leangen Næring AS?
Leangen Næring AS er vurdert til A – Meget solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Trøndelag
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.