Ranheimsvegen 129 AS
- Omsetning
- 2,7 mill
- +1,3 %
- Resultat
- 954 639
- +7,8 %
Om Ranheimsvegen 129 AS
Ranheimsvegen 129 AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Trondheim, Trøndelag. Selskapet er registrert i bransjen Oppføring av bygninger. Virksomheten ble stiftet i 2012 og har vært i drift i 14 år. Ivar Johannes Koteng er daglig leder, og Anton Jenssen er styreleder. I 2025 hadde Ranheimsvegen 129 AS en omsetning på 2,65 mill kr, en økning på 1 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 954 639 kr. Egenkapitalen var 2,12 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Koteng Jenssen Næring AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 484 innen oppføring av bygninger i Trondheim, og ett av 24 636 i Norge. Det er eldre enn 66 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (51 %).
Aktivitet og formål
Oppføring av nybygg, utleie og drift av fast eiendom og alt hva hermed står i forbindelse, samt gjennom aksjetegning eller på annen måte delta i annen virksomhet.
API og MCPGET /company/998604656
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/998604656" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "998604656",
"name": "RANHEIMSVEGEN 129 AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "41.000",
"nace_desc": "Oppføring av bygninger",
"employees": null,
"address": { "municipality": "TRONDHEIM", "county": "TRØNDELAG", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "998604656" })Spør AI-assistenten
Når ble Ranheimsvegen 129 AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Trondheim holder Ranheimsvegen 129 AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Ranheimsvegen 129 AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +1,3 % fra 2024 · +19,8 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2,65 mill kr | 1,97 mill kr | 954 639 kr | 16,21 mill kr | 2,12 mill kr | 14,09 mill kr |
| 2024 | 2,62 mill kr | 1,91 mill kr | 885 259 kr | 15,47 mill kr | 2,11 mill kr | 13,36 mill kr |
| 2023 | 2,45 mill kr | 1,62 mill kr | 712 891 kr | 16,14 mill kr | 2,08 mill kr | 14,06 mill kr |
| 2022 | 2,30 mill kr | 1,74 mill kr | 991 171 kr | 15,69 mill kr | 2,04 mill kr | 13,65 mill kr |
| 2021 | 2,21 mill kr | 1,69 mill kr | 1,15 mill kr | 16,44 mill kr | 2,00 mill kr | 14,44 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIVed utgangen av 2025 besto eiendelene i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet finansieres delvis av andre selskaper i konsernet.
- Gjeld til konsernselskaper
- 14 mill kr (85 % av balansen)
- Rentekostnad til konsernselskaper
- 740 000 kr
- Avgitt konsernbidrag
- 940 000 kr
API og MCPGET /company/998604656/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/998604656/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "998604656",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 2651224,
"operating_profit": 1967825,
"net_profit": 954639,
"equity": 2124972,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 2617119,
"operating_profit": 1912041,
"net_profit": 885259,
"equity": 2106530,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "998604656" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Ranheimsvegen 129 AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Ranheimsvegen 129 AS per år.
Hvordan har omsetningen til Ranheimsvegen 129 AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre5
Daglig leder
1Sist endret 10.07.2012Styre
3Sist endret 10.07.2012Revisor
1Sist endret 26.09.2012API og MCPGET /company/998604656/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/998604656/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "998604656",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "998604656" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Ranheimsvegen 129 AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Ranheimsvegen 129 AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Ranheimsvegen 129 AS?
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Koteng Jenssen Næring AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 2 000 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/998604656/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/998604656/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "998604656",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "KOTENG JENSSEN NÆRING AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 100,
"year": 2025,
…
}
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "998604656" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Ranheimsvegen 129 AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Ranheimsvegen 129 AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Ranheimsvegen 129 AS eier Koteng Jenssen Næring AS, og hvem eier resten?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Vis 7 flere eiere ↓Vis færre ↑
Andre selskaper eid av Koteng Jenssen Næring AS
4 selskaperAPI og MCPGET /company/998604656/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/998604656/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "998604656",
"chain": [
{ "org_no": "990439397", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "998604656", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "998604656" })Spør AI-assistenten
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Ranheimsvegen 129 AS?
Hvem eier Ranheimsvegen 129 AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Ranheimsvegen 129 AS | BEDR | Oppføring av bygninger | Trondheim | − |
Kunngjøringer23
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 17.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.10.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 25.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 17.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 18.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 16.12.2021 | Vedtektsdato ↗ |
| 16.12.2021 | Foretaksnavn ↗ |
| 17.6.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.7.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/998604656/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/998604656/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "998604656",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-06-17", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-06-03", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "998604656" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Ranheimsvegen 129 AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Ranheimsvegen 129 AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Ranheimsvegen 129 AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Avskrivninger utgjør 12,8 % av driftsinntektene — 11,6 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 74,2 % | 2,9 % |
| Resultatmargin | 36,0 % | 2,0 % |
| Egenkapitalandel | 13,1 % | 29,7 % |
| Likviditetsgrad | 1,12 | 1,30 |
| Gjeldsgrad | 6,63 | 1,41 |
| Egenkapitalrentabilitet | 44,9 % | 11,1 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +1,3 % | +1,5 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 13,0 % | 11,7 % |
| Avskrivninger | 12,8 % | 1,2 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/998604656/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/998604656/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "998604656",
"nace_code": "41.000",
"industry_count": 12271,
"revenue": { "value": 2651224, "percentile": 0.5683 },
"operating_margin": { "value": 0.7422, "percentile": 0.9786 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "998604656" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Ranheimsvegen 129 AS på i bransjen?
Hvor ligger Ranheimsvegen 129 AS blant de 12271 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Ranheimsvegen 129 AS sammenlignet med andre i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+71 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Spørsmål og svar om Ranheimsvegen 129 AS
Hvor stor er bransjen Ranheimsvegen 129 AS tilhører?
Ranheimsvegen 129 AS er ett av 484 selskaper innen oppføring av bygninger i Trondheim, og ett av 24 636 på landsbasis.
Hvor lenge har Ranheimsvegen 129 AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Ranheimsvegen 129 AS ble etablert i 2012 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 66 % av selskapene i bransjen.
Hvordan er lønnsomheten til Ranheimsvegen 129 AS sammenlignet med bransjen?
Medianen for oppføring av bygninger er en driftsmargin på 2,9 %. Ranheimsvegen 129 AS lå på 74,2 % i siste tilgjengelige regnskap.
Hva er statusen til Ranheimsvegen 129 AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Ranheimsvegen 129 AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Ranheimsvegen 129 AS?
Ivar Johannes Koteng er registrert som daglig leder i Ranheimsvegen 129 AS.
Hvem er styreleder i Ranheimsvegen 129 AS?
Styrets leder i Ranheimsvegen 129 AS er Anton Jenssen. Styret har totalt 2 registrerte medlemmer.
Hvem eier Ranheimsvegen 129 AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Koteng Jenssen Næring AS største eier i Ranheimsvegen 129 AS med 100 % av aksjene.
Går Ranheimsvegen 129 AS med overskudd?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 2,65 mill kr, opp 1 % fra 2024. Egenkapitalen var 2,12 mill kr ved årsslutt.
Hvor mye egenkapital har Ranheimsvegen 129 AS?
Ved utgangen av 2025 hadde Ranheimsvegen 129 AS en egenkapital på 2,12 mill kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 13,1 %.
Hvilket org.nr har Ranheimsvegen 129 AS?
Ranheimsvegen 129 AS har organisasjonsnummer 998 604 656. Organisasjonsnummeret er et unikt nisifret nummer fra Brønnøysundregistrene som identifiserer virksomheten i alle offentlige registre.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Trøndelag
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.