Vandalai AS
- Omsetning
- 706 500
- −75 %
- Resultat
- −5,4 mill
- 5 års regnskap
Om Vandalai AS
Vandalai AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Porsgrunn, Telemark. Selskapet er registrert i bransjen Forskning og eksperimentell utvikling innenfor naturvitenskap og teknikk. Virksomheten ble stiftet i 2021 og har vært i drift i 5 år. Marius Armann Nilo er daglig leder, og Marius Armann Nilo er styreleder. I 2025 hadde Vandalai AS en omsetning på 706 500 kr, en nedgang på 75 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 5,36 mill kr. Egenkapitalen var −1,16 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Magna Holding AS med 43,6 % av aksjene. Selskapet er ett av 18 innen forskning og eksperimentell utvikling innenfor naturvitenskap og teknikk i Porsgrunn, og ett av 1 850 i Norge. Det ble etablert samme år som 156 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (66 %).
Aktivitet
Utvikler og kommersialiserer teknologi for vann og partikkel separasjon samt online tilstandsovervåkning av smøreolje. Forskning, utvikling, produksjon og salg av bærekraftige løsninger til industrien. Utvikling og salg av produkter relatert til olje, gass og petroleumsindustrien.
Formål
Utvikling og salg av produkter relatert til olje, gass og petroleums industrien.
API og MCPGET /company/927703076
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927703076" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927703076",
"name": "VANDALAI AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "72.100",
"nace_desc": "Forskning og eksperimentell utvikling innenfor naturvitenskap og teknikk",
"employees": null,
"address": { "municipality": "PORSGRUNN", "county": "TELEMARK", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "927703076" })Spør AI-assistenten
Gi meg en kort oversikt over Vandalai AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Vandalai AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Vandalai AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −75 % fra 2024 · +606,5 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 706 500 kr | −5,36 mill kr | −5,36 mill kr | 3,80 mill kr | −1,16 mill kr | 4,97 mill kr |
| 2024 | 2,83 mill kr | −2,36 mill kr | −2,36 mill kr | 4,45 mill kr | 3,07 mill kr | 1,38 mill kr |
| 2023 | 600 000 kr | −563 859 kr | −572 719 kr | 735 759 kr | 502 570 kr | 233 189 kr |
| 2022 | 0 kr | −42 808 kr | −37 790 kr | 36 514 kr | −24 711 kr | 61 225 kr |
| 2021 | 100 000 kr | −20 763 kr | −16 921 kr | 93 923 kr | 13 079 kr | 80 844 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025-regnskapet er lønnskostnader den største kostnadsposten, og posten oversteg driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 10 prosent av eiendelene. Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
- Gjeld til konsernselskaper
- 11 000 kr
API og MCPGET /company/927703076/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927703076/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927703076",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 706500,
"operating_profit": -5361488,
"net_profit": -5361718,
"equity": -1163843,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 2826000,
"operating_profit": -2355230,
"net_profit": -2358358,
"equity": 3072762,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "927703076" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Vandalai AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Vandalai AS i 2025?
Hvor mye falt omsetningen til Vandalai AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Roller og styre3
Daglig leder
1Sist endret 13.07.2026Styre
1Sist endret 21.06.2022Regnskapsfører
1Sist endret 26.01.2022API og MCPGET /company/927703076/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927703076/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927703076",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "927703076" })Spør AI-assistenten
Hvem er daglig leder og styreleder i Vandalai AS?
Hvem er regnskapsfører for Vandalai AS?
List alle roller i Vandalai AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
2 endret eierandel
- Magna Holding AS45,6 % → 43,6 %
- Engel Capital AS18 % → 19,2 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Magna Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 43,6 % | 16 907 |
| Engel Capital AS | Selskap | Ordinære aksjer | 19,2 % | 7 435 |
| Todco AS | Selskap | Ordinære aksjer | 8,4 % | 3 240 |
| Friber AS | Selskap | Ordinære aksjer | 4,5 % | 1 725 |
| Stokke Eiendom I AS | Selskap | Ordinære aksjer | 4,3 % | 1 665 |
| Pg Flow Solutions AS | Selskap | Ordinære aksjer | 3,9 % | 1 500 |
| Halvard Skyrud | Person | Ordinære aksjer | 2,4 % | 926 |
| Diligence AS | Selskap | Ordinære aksjer | 2,3 % | 888 |
| Petter Norli | Person | Ordinære aksjer | 1,9 % | 750 |
| Va Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 1,9 % | 750 |
23 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/927703076/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927703076/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927703076",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "MAGNA HOLDING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 43.61, "year": 2025, … },
{ "shareholder_name": "ENGEL CAPITAL AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 19.18, "year": 2025, … },
…
],
"total": 23
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "927703076" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Vandalai AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Vandalai AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Vandalai AS eier Magna Holding AS, og hvem eier resten?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Vis 13 flere eiere ↓Vis færre ↑
Viser de 25 største av 29 beregnede eiere.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Vandalai AS | BEDR | Forskning og eksperimentell utvikling innenfor naturvitenskap og teknikk | Porsgrunn | − |
Kunngjøringer21
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 31.10.2026 | Kapital ↗ |
| 31.10.2026 | Vedtektsdato ↗ |
| 13.7.2026 | Daglig leder ↗ |
| 4.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.1.2025 | Vedtektsdato ↗ |
| 23.1.2025 | Foretaksnavn ↗ |
| 26.8.2024 | Kapital ↗ |
| 26.8.2024 | Vedtektsdato ↗ |
| 13.5.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/927703076/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927703076/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927703076",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-10-31", "type": "Kapital", … },
{ "dato": "2026-10-31", "type": "Vedtektsdato", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "927703076" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Vandalai AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Vandalai AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Vandalai AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i aksjekapital
- Endring i roller og styre+Marius Armann Nilo(Daglig leder)−Ulrik Otto Engelschiøn(Daglig leder)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Offentlig støtte registrertInnovasjon Norge:Oppstartstilskudd(1 999 617 kr)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | -30,6 % | 50,1 % |
| Likviditetsgrad | 0,08 | 1,53 |
| Omsetningsvekst (siste år) | -75,0 % | -2,3 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/927703076/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927703076/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927703076",
"nace_code": "72.100",
"industry_count": 1247,
"revenue": { "value": 706500, "percentile": 0.6516 },
"operating_margin": { "value": -7.5888, "percentile": 0.0934 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "927703076" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Vandalai AS på i bransjen?
Hvor ligger Vandalai AS blant de 1247 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Vandalai AS sammenlignet med andre i bransjen?
Offentlig støtte
Vandalai AS er registrert med 6 tildelinger fra Innovasjon Norge (8,26 mill kr) og 1 SkatteFUNN-søknad, 1 godkjent.
| Dato | Kategori | Underkategori | Beløp | Type |
|---|---|---|---|---|
| 16.12.2025 | Innovasjonstilskudd | Mentortjenesten | 31 500 kr | Tilskudd |
| 16.12.2025 | Oppstartstilskudd | Landsdekkende etablerertilskudd | 2,00 mill kr | Tilskudd |
| 16.12.2025 | Risikolån og garantier | Landsdekkende risikolån | 2,00 mill kr | Lån |
| 24.5.2024 | Innovasjonstilskudd | Miljøteknologi | 3,53 mill kr | Tilskudd |
| 13.12.2022 | Oppstartstilskudd | Landsdekkende etablerertilskudd | 600 000 kr | Tilskudd |
| 7.10.2021 | Oppstartstilskudd | Landsdekkende etablerertilskudd | 100 000 kr | Tilskudd |
Kilde: Innovasjon Norge
API og MCPGET /company/927703076/grants
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927703076/grants" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927703076",
"innovasjon_norge": [
{
"virkemiddelkategori": "Innovasjonstilskudd",
"innvilget_belop": 31500,
"innvilget_dato": "2025-12-16",
…
},
…
],
"forskningsradet": [],
"skattefunn": [
{
"prosjekttittel": "Modellgrunnlag for energieffektiv hydroseparering",
"godkjent": true,
"innsendt_dato": "2024-08-29",
…
}
]
}MCP
get_company_grants({ "org_no": "927703076" })Spør AI-assistenten
Oppsummer all offentlig støtte til Vandalai AS per år.
Hvilken offentlig støtte har Vandalai AS fått?
Hvor mye har Vandalai AS fått fra Innovasjon Norge, og til hva?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+26 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Spørsmål og svar om Vandalai AS
Hvor stor er bransjen Vandalai AS tilhører?
Vandalai AS er ett av 18 selskaper innen forskning og eksperimentell utvikling innenfor naturvitenskap og teknikk i Porsgrunn, og ett av 1 850 på landsbasis.
Hvor lenge har Vandalai AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Vandalai AS ble etablert i 2021 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 30 % av selskapene i bransjen.
Hvilken status har Vandalai AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Vandalai AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Vandalai AS?
Marius Armann Nilo er registrert som daglig leder i Vandalai AS.
Hvem er største aksjonær i Vandalai AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Magna Holding AS største eier i Vandalai AS med 43,6 % av aksjene. Nest størst er Engel Capital AS med 19,2 %.
Går Vandalai AS med overskudd?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 706 500 kr, ned 75 % fra 2024. Egenkapitalen var −1,16 mill kr ved årsslutt.
Hvilket org.nr har Vandalai AS?
Organisasjonsnummeret til Vandalai AS er 927 703 076. Selskapet er registrert som Aksjeselskap, med registreringsdato 14.09.2021.
Hvilken regnskapsfører bruker Vandalai AS?
I Enhetsregisteret er Vandalai AS registrert med regnskapsfører One Accounting AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Telemark
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.