Fjell & Tunnelteknikk AS
- Omsetning
- 507 585
- −55,5 %
- Resultat
- −102 830
- −145,6 %
Om Fjell & Tunnelteknikk AS
Fjell & Tunnelteknikk AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Birkenes, Agder. Selskapet er registrert i bransjen Grunnarbeid. Virksomheten ble stiftet i 2021 og har vært i drift i 5 år. Emil Johannes Jansen Gholamshahi er daglig leder, og Emil Johannes Jansen Gholamshahi er styreleder. I 2025 hadde Fjell & Tunnelteknikk AS en omsetning på 507 585 kr, en nedgang på 55 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 102 830 kr. Egenkapitalen var 353 453 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Emil Johannes Jansen Gholamshahi med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 43 innen grunnarbeid i Birkenes, og ett av 12 735 i Norge. Det ble etablert samme år som 688 andre selskaper i bransjen.
Aktivitet
Gravearbeider og mekanisk service og reparasjon, samt utleie av anleggsmaskiner.
Formål
Fjellboring - fjellsprengning og fjellsikring. Graving og mekanisk service og reparasjon og andre produkter/tjenester som naturlig hører til dette. Herunder salg og utleie av maskiner, brøyting, transport, salg av grus, pukk, jord o.l, grunnarbeider, sveising, skogstjenester, å delta i andre selskap med lignende virksomhet, og kjøp og salg av aksjer eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretak. Selskapet kan også drive med kjøp/drift av fast eiendom.
API og MCPGET /company/927261235
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927261235" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927261235",
"name": "FJELL & TUNNELTEKNIKK AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "43.120",
"nace_desc": "Grunnarbeid",
"employees": null,
"address": { "municipality": "BIRKENES", "county": "AGDER", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "927261235" })Spør AI-assistenten
Når ble Fjell & Tunnelteknikk AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Birkenes holder Fjell & Tunnelteknikk AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Fjell & Tunnelteknikk AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −55,5 % fra 2024 · +168,1 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 507 585 kr | −83 680 kr | −102 830 kr | 381 405 kr | 353 453 kr | 27 952 kr |
| 2024 | 1,14 mill kr | 323 684 kr | 225 423 kr | 820 302 kr | 456 283 kr | 364 019 kr |
| 2023 | 543 332 kr | 100 683 kr | 60 040 kr | 829 350 kr | 230 860 kr | 598 490 kr |
| 2022 | 580 747 kr | 207 871 kr | 151 231 kr | 526 467 kr | 170 820 kr | 355 646 kr |
| 2021 | 189 323 kr | 1 294 kr | −10 411 kr | 400 012 kr | 19 589 kr | 380 423 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var andre driftskostnader den største kostnadsposten, med om lag 63 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 13 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 27 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/927261235/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927261235/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927261235",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 507585,
"operating_profit": -83680,
"net_profit": -102830,
"equity": 353453,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 1139776,
"operating_profit": 323684,
"net_profit": 225423,
"equity": 456283,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "927261235" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Fjell & Tunnelteknikk AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Fjell & Tunnelteknikk AS i 2025?
Hvor mye falt omsetningen til Fjell & Tunnelteknikk AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Roller og styre3
Daglig leder
1Sist endret 14.06.2021Styre
1Sist endret 14.06.2021Regnskapsfører
1Sist endret 14.06.2021API og MCPGET /company/927261235/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927261235/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927261235",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "927261235" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Fjell & Tunnelteknikk AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Fjell & Tunnelteknikk AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Fjell & Tunnelteknikk AS?
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Emil Johannes Jansen Gholamshahi | Person | Ordinære aksjer | 100,0 % | 100 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/927261235/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927261235/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927261235",
"shareholders": [
…
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "927261235" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Fjell & Tunnelteknikk AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor mange aksjonærer har Fjell & Tunnelteknikk AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Fjell & Tunnelteknikk AS | BEDR | Grunnarbeid | Birkenes | − |
Kunngjøringer11
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 27.4.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.4.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.2.2026 | Forretningsadresse ↗ |
| 17.7.2025 | Vedtektsfestet formål ↗ |
| 17.7.2025 | Vedtektsdato ↗ |
| 17.7.2025 | Foretaksnavn ↗ |
| 5.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 22.5.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 7.5.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/927261235/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927261235/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927261235",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-04-27", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2026-04-27", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "927261235" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Fjell & Tunnelteknikk AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Fjell & Tunnelteknikk AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Fjell & Tunnelteknikk AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 92,7 % | 41,9 % |
| Likviditetsgrad | 3,86 | 1,55 |
| Gjeldsgrad | 0,08 | 0,96 |
| Egenkapitalrentabilitet | -29,1 % | 8,6 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/927261235/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927261235/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927261235",
"nace_code": "43.120",
"industry_count": 5797,
"revenue": { "value": 507585, "percentile": 0.3065 },
"operating_margin": { "value": -0.1649, "percentile": 0.1464 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "927261235" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Fjell & Tunnelteknikk AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Fjell & Tunnelteknikk AS blant de største selskapene innen grunnarbeid?
Hvor solid er Fjell & Tunnelteknikk AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Lignende selskaper
AIOgså i Birkenes
1 000+ til i Birkenes →Vis 5 tilVis færre
Godt å vite om Fjell & Tunnelteknikk AS
Hvor stor er bransjen Fjell & Tunnelteknikk AS tilhører?
Fjell & Tunnelteknikk AS er ett av 43 selskaper innen grunnarbeid i Birkenes, og ett av 12 735 på landsbasis.
Hvor lenge har Fjell & Tunnelteknikk AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Fjell & Tunnelteknikk AS ble etablert i 2021 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 34 % av selskapene i bransjen.
Hvilken status har Fjell & Tunnelteknikk AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Fjell & Tunnelteknikk AS i Brønnøysundregistrene.
Hvilken bransje tilhører Fjell & Tunnelteknikk AS?
Fjell & Tunnelteknikk AS er registrert i bransjen Grunnarbeid (næringskode 43.120). Registrert aktivitet: Gravearbeider og mekanisk service og reparasjon, samt utleie av anleggsmaskiner.
Hvem leder Fjell & Tunnelteknikk AS?
Emil Johannes Jansen Gholamshahi er registrert som daglig leder i Fjell & Tunnelteknikk AS.
Hvem eier Fjell & Tunnelteknikk AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Emil Johannes Jansen Gholamshahi største eier i Fjell & Tunnelteknikk AS med 100 % av aksjene.
Hva omsatte Fjell & Tunnelteknikk AS for i 2025?
I 2025 omsatte Fjell & Tunnelteknikk AS for 507 585 kr, ned 55 % fra 2024. Årsresultatet ble et underskudd på 102 830 kr.
Er Fjell & Tunnelteknikk AS MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2021. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Agder
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.