T L Fjellsprengning AS
Org.nr 924331461
Om T L Fjellsprengning AS
T L Fjellsprengning AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Fauske, Nordland. Selskapet er registrert i bransjen Grunnarbeid. Virksomheten ble stiftet i 2019 og har vært i drift i 7 år. Thor Lauransen er daglig leder, og Thor Lauransen er styreleder. Selskapet er ett av 26 innen grunnarbeid i Fauske, og ett av 12 740 i Norge. Det ble etablert samme år som 570 andre selskaper i bransjen.
Aktivitet og formål
Fjellboring og sprengning, fjellsikring og annet anleggsarbeid. Selskapet skal også drive med kjøp, salg og utleie av utstyr.
AI-sammendrag
Til tross for et omsetningsfall på 58% i 2025 leverer fjellsprengningsselskapet fra Fauske fortsatt positivt resultat og har over snittet driftsmargin og EK-andel sammenlignet med bransjen. Som heleid datterselskap av Lauransen Holding og med kun 6 ansatte er virksomheten svært konsentrert rundt eier Thor Lauransen, noe som gir fleksibilitet men også sårbarhet ved bortfall av nøkkelperson eller enkeltoppdrag.
API og MCPGET /company/924331461
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/924331461" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "924331461",
"name": "T L FJELLSPRENGNING AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "43.120",
"nace_desc": "Grunnarbeid",
"employees": 6,
"address": { "municipality": "FAUSKE", "county": "NORDLAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "924331461" })Spør AI-assistenten
Er T L Fjellsprengning AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver T L Fjellsprengning AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over T L Fjellsprengning AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 9,02 mill kr | 452 416 kr | 361 238 kr | 5,74 mill kr | 4,02 mill kr | 1,72 mill kr |
| 2024 | 21,32 mill kr | 2,88 mill kr | 2,32 mill kr | 5,40 mill kr | 3,66 mill kr | 1,74 mill kr |
| 2023 | 14,50 mill kr | 1,19 mill kr | 935 007 kr | 6,20 mill kr | 4,02 mill kr | 2,18 mill kr |
| 2022 | 8,47 mill kr | −126 713 kr | −156 107 kr | 6,53 mill kr | 3,13 mill kr | 3,41 mill kr |
| 2021 | 7,24 mill kr | −168 285 kr | −33 969 kr | 9,86 mill kr | 3,02 mill kr | 6,83 mill kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er andre driftskostnader, som utgjør om lag 43 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 27 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 20 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 56 prosent av eiendelene. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/924331461/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/924331461/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "924331461",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 9021333,
"operating_profit": 452416,
"net_profit": 361238,
"equity": 4022999,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 21318819,
"operating_profit": 2880592,
"net_profit": 2320952,
"equity": 3661761,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "924331461" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til T L Fjellsprengning AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til T L Fjellsprengning AS i 2025?
Hvor mye falt omsetningen til T L Fjellsprengning AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Roller og styre4
Daglig leder
1Sist endret 03.01.2020Styre
1Sist endret 03.01.2020Regnskapsfører
1Sist endret 23.01.2024Revisor
1Sist endret 03.01.2020API og MCPGET /company/924331461/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/924331461/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "924331461",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "924331461" })Spør AI-assistenten
Hvem er regnskapsfører for T L Fjellsprengning AS?
List alle roller i T L Fjellsprengning AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i T L Fjellsprengning AS?
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Lauransen Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100.0 % | 30 |
1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/924331461/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/924331461/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "924331461",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "LAURANSEN HOLDING AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 100,
"year": 2025,
…
}
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "924331461" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av T L Fjellsprengning AS eier Lauransen Holding AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har T L Fjellsprengning AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier T L Fjellsprengning AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Lauransen Holding AS
1 selskaperAPI og MCPGET /company/924331461/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/924331461/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "924331461",
"chain": [
{ "org_no": "898533212", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "924331461", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "924331461" })Spør AI-assistenten
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som T L Fjellsprengning AS?
Hvem eier T L Fjellsprengning AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| T L Fjellsprengning AS | BEDR | Grunnarbeid | Fauske | 6 |
Kunngjøringer11
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 19.5.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 21.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 18.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.8.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 22.1.2021 | Vedtektsdato ↗ |
| 22.1.2021 | Foretaksnavn ↗ |
| 24.11.2020 | Gjennomføring av fusjon ↗ |
| 1.7.2020 | Fusjonsbeslutning ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/924331461/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/924331461/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "924331461",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-05-19", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-06-21", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "924331461" })Spør AI-assistenten
Når leverte T L Fjellsprengning AS sist godkjent årsregnskap?
Hvilke fusjoner har T L Fjellsprengning AS vært involvert i?
Hva er de siste kunngjøringene for T L Fjellsprengning AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:7→6
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:6→7
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 42,6 % av driftsinntektene — 9,0 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 5,0 % | 4,0 % |
| Resultatmargin | 4,0 % | 2,8 % |
| Egenkapitalandel | 70,0 % | 41,9 % |
| Likviditetsgrad | 2,72 | 1,55 |
| Gjeldsgrad | 0,43 | 0,96 |
| Egenkapitalrentabilitet | 9,0 % | 8,6 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -57,7 % | +2,3 % |
| Omsetning per ansatt | 1,50 mill kr | 1,69 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 21,8 % | 25,7 % |
| Lønnskostnad | 27,4 % | 27,4 % |
| Annen driftskostnad | 42,6 % | 33,6 % |
| Avskrivninger | 3,1 % | 3,4 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/924331461/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/924331461/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "924331461",
"nace_code": "43.120",
"industry_count": 5804,
"revenue": { "value": 9021333, "percentile": 0.7629 },
"operating_margin": { "value": 0.0501, "percentile": 0.5339 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "924331461" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er T L Fjellsprengning AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til T L Fjellsprengning AS på i bransjen?
Hvor ligger T L Fjellsprengning AS blant de 5804 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Godt å vite om T L Fjellsprengning AS
Hvor stor er bransjen T L Fjellsprengning AS tilhører?
T L Fjellsprengning AS er ett av 26 selskaper innen grunnarbeid i Fauske, og ett av 12 740 på landsbasis.
Hvor lenge har T L Fjellsprengning AS eksistert sammenlignet med bransjen?
T L Fjellsprengning AS ble etablert i 2019 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 42 % av selskapene i bransjen.
Hvilken status har T L Fjellsprengning AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for T L Fjellsprengning AS i Brønnøysundregistrene.
Hva driver T L Fjellsprengning AS med?
T L Fjellsprengning AS er registrert i bransjen Grunnarbeid (næringskode 43.120). Registrert aktivitet: Fjellboring og sprengning, fjellsikring og annet anleggsarbeid.
Hvem leder T L Fjellsprengning AS?
Thor Lauransen er registrert som daglig leder i T L Fjellsprengning AS.
Hvem er største aksjonær i T L Fjellsprengning AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Lauransen Holding AS største eier i T L Fjellsprengning AS med 100 % av aksjene.
Hvem er morselskapet til T L Fjellsprengning AS?
Selskapet er datterselskap av Lauransen Holding AS (100 % eierandel).
Hva omsatte T L Fjellsprengning AS for i 2025?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 9,02 mill kr, ned 58 % fra 2024. Egenkapitalen var 4,02 mill kr ved årsslutt.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Nordland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.