Uldal AS
- Omsetning
- 282 mill
- +11 %
- Resultat
- 1,5 mill
- 7 års regnskap
- Ansatte
- 133
- −7 siden mars
Om Uldal AS
Uldal AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Birkenes, Agder. Selskapet er registrert i bransjen Produksjon av dører og vinduer i tre. Virksomheten ble stiftet i 1988 og har vært i drift i 38 år. Geir Egil Sandve er daglig leder, og Conrad Lehne Drangsland er styreleder. Selskapet er ett av 2 innen produksjon av dører og vinduer i tre i Birkenes, og ett av 147 i Norge. Det er eldre enn 79 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (82 %).
Aktivitet og formål
Drive trevarefabrikk og hva dermed står i for- bindelse, herunder å delta i andre selskaper.
AI-sammendrag
Som heleid datterselskap i Byggma ASA er aktøren godt plassert i en av de største produsentene av dører og vinduer i bransjen, med en omsetningsvekst på 11% til 282 mill. kr og 133 ansatte. Lønnsomheten henger imidlertid etter: resultatet på bare 1 mill. kr gir en driftsmargin under bransjesnittet, og en egenkapitalandel på rundt 30% er også svakere enn hos sammenlignbare selskaper. Konsernforankringen demper risikoen, men veksten må omsettes til bedre marginer for å styrke finansiell robusthet.
API og MCPGET /company/947895788
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/947895788" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "947895788",
"name": "ULDAL AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "16.250",
"nace_desc": "Produksjon av dører og vinduer i tre",
"employees": 133,
"address": { "municipality": "BIRKENES", "county": "AGDER", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "947895788" })Spør AI-assistenten
Gi meg en kort oversikt over Uldal AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Uldal AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Uldal AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +11 % fra 2024 · +23,1 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 281,71 mill kr | 4,69 mill kr | 1,46 mill kr | 107,52 mill kr | 31,79 mill kr | 75,73 mill kr |
| 2024 | 253,70 mill kr | −9,09 mill kr | −9,10 mill kr | 133,86 mill kr | 32,74 mill kr | 101,11 mill kr |
| 2023 | 279,86 mill kr | 4,46 mill kr | 1,36 mill kr | 126,05 mill kr | 33,93 mill kr | 92,12 mill kr |
| 2022 | 291,20 mill kr | 17,43 mill kr | 13,01 mill kr | 136,73 mill kr | 34,88 mill kr | 101,85 mill kr |
| 2021 | 228,94 mill kr | 9,93 mill kr | 7,34 mill kr | 121,50 mill kr | 34,58 mill kr | 86,92 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at varekostnader er den største kostnadsposten, med om lag 45 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 30 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
- Til gode hos konsernselskaper
- 46 mill kr (43 % av balansen)
- Gjeld til konsernselskaper
- 45 mill kr (41 % av balansen)
- Avgitt konsernbidrag
- 2,4 mill kr
API og MCPGET /company/947895788/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/947895788/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "947895788",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 281707956,
"operating_profit": 4685030,
"net_profit": 1460302,
"equity": 31792429,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 253698803,
"operating_profit": -9088519,
"net_profit": -9096612,
"equity": 32743031,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "947895788" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Uldal AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Uldal AS fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Uldal AS de siste årene.
Roller og styre11
Daglig leder
1Sist endret 20.09.2021Styre
9Sist endret 03.07.2025Revisor
1Sist endret 12.07.2004API og MCPGET /company/947895788/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/947895788/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "947895788",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "947895788" })Spør AI-assistenten
Hvem er daglig leder og styreleder i Uldal AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Uldal AS?
Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har Uldal AS?
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Byggma ASA | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 1 048 000 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/947895788/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/947895788/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "947895788",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "BYGGMA ASA", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "947895788" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av Uldal AS eier Byggma ASA, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Uldal AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Uldal AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
- 74,2 %Investor AS
- 14,3 %Sørlands-Vekst AS
- 1 %Teg Invest AS
- 0,8 %Leif Magne Thu
- 0,8 %Beeline AS
- 0,7 %Narmont AS
- 0,5 %Gunnar Bernhard Brandsberg
- 0,4 %Øystein Akselsen
- 0,4 %Tf Holdings AS
- 0,3 %Jomaho AS
Andre selskaper eid av Byggma ASA
7 selskaperAPI og MCPGET /company/947895788/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/947895788/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "947895788",
"chain": [
{ "org_no": "958862520", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "979165285", "owner_pct": 74.21, … },
{ "org_no": "947895788", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "947895788" })Spør AI-assistenten
Hvor mange ledd er det i eierkjeden over Uldal AS?
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Uldal AS?
Hvem eier Uldal AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Uldal AS | BEDR | Produksjon av dører og vinduer i tre | Birkenes | 133 |
Kunngjøringer71
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 15.8.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.7.2025 | Styre ↗ |
| 30.11.2024 | Styre ↗ |
| 29.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 21.7.2022 | Styre ↗ |
| 5.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.1.2022 | Styre ↗ |
| 20.9.2021 | Daglig leder ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/947895788/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/947895788/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "947895788",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-08-15", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-07-03", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "947895788" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Uldal AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Uldal AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Uldal AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:140→133
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:148→140
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:142→148
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:140→142
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 22,9 % av driftsinntektene — 6,6 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 1,7 % | 2,5 % |
| Resultatmargin | 0,5 % | 2,3 % |
| Egenkapitalandel | 29,6 % | 49,6 % |
| Likviditetsgrad | 1,08 | 1,86 |
| Gjeldsgrad | 2,38 | 0,86 |
| Egenkapitalrentabilitet | 4,6 % | 5,6 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +11,0 % | +5,2 % |
| Omsetning per ansatt | 2,12 mill kr | 1,69 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 45,3 % | 43,8 % |
| Lønnskostnad | 30,1 % | 34,6 % |
| Annen driftskostnad | 22,9 % | 16,3 % |
| Avskrivninger | 1,8 % | 1,9 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/947895788/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/947895788/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "947895788",
"nace_code": "16.250",
"industry_count": 121,
"revenue": { "value": 281707956, "percentile": 0.9583 },
"operating_margin": { "value": 0.0166, "percentile": 0.4216 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "947895788" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Uldal AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Uldal AS på i bransjen?
Hvor ligger Uldal AS blant de 121 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Offentlig støtte
Uldal AS er registrert med 1 tildeling fra Innovasjon Norge (1,13 mill kr) og 7 SkatteFUNN-søknader, 3 godkjent.
| Dato | Kategori | Underkategori | Beløp | Type |
|---|---|---|---|---|
| 8.10.2013 | Innovasjonstilskudd | Bioøkonomiordningen | 1,13 mill kr | Tilskudd |
Kilde: Innovasjon Norge
API og MCPGET /company/947895788/grants
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/947895788/grants" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "947895788",
"innovasjon_norge": [
{
"virkemiddelkategori": "Innovasjonstilskudd",
"innvilget_belop": 1125000,
"innvilget_dato": "2013-10-08",
…
}
],
"forskningsradet": [],
"skattefunn": [
{
"prosjekttittel": "Utvikling av digitalt styringsverktøy",
"godkjent": true,
"innsendt_dato": "2019-09-01",
…
},
…
]
}MCP
get_company_grants({ "org_no": "947895788" })Spør AI-assistenten
Oppsummer all offentlig støtte til Uldal AS per år.
Hvilken offentlig støtte har Uldal AS fått?
Hvor mye har Uldal AS fått fra Innovasjon Norge, og til hva?
Immaterielle rettigheter
Uldal AS har 1 varemerke registrert eller søkt hos Patentstyret.
| Tittel | Søknadsnr. | Reg.nr. | Status | Utløp |
|---|---|---|---|---|
| Uldal ↗ | 201605978 | 288981 | Registrert | 18.5.2036 |
Kilde: Patentstyret
Investeringer
ULDAL AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Rogaland Tresenter AS | Stavanger | 1,0 % | 2020 | 2022 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Spørsmål og svar om Uldal AS
Hvor stor er bransjen Uldal AS tilhører?
Uldal AS er ett av 2 selskaper innen produksjon av dører og vinduer i tre i Birkenes, og ett av 147 på landsbasis.
Hvor lenge har Uldal AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Uldal AS ble etablert i 1988 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 79 % av selskapene.
Hvem leder Uldal AS?
Geir Egil Sandve er registrert som daglig leder i Uldal AS.
Hvilke eiere står bak Uldal AS?
Største aksjonær i Uldal AS er Byggma ASA med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hvem er morselskapet til Uldal AS?
Selskapet er datterselskap av Byggma ASA (100 % eierandel). Øverste morselskap i konsernet er Investor AS.
Går Uldal AS med overskudd?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 281,71 mill kr, opp 11 % fra 2024. Egenkapitalen var 31,79 mill kr ved årsslutt.
Hvor solid er økonomien i Uldal AS?
Basert på regnskapstallene for 2025 har Uldal AS økonomisk helse-vurderingen B (Solid) på sokfirma.no sin skala fra A til E.
Har Uldal AS mottatt offentlig støtte?
Uldal AS er registrert med 1 tildeling fra Innovasjon Norge (til sammen 1,13 mill kr) og 3 godkjente SkatteFUNN-søknader.
Hvilket revisjonsselskap bruker Uldal AS?
I Enhetsregisteret er Uldal AS registrert med revisor Pricewaterhousecoopers AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Agder
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.