Hopp til innhold
Nyttsokfirma i Claude og ChatGPTLes mer →
Aktivt selskap
Aksjeselskap

Sentrumsgården Næring AS

Org.nr 927175576
Omsetning
994 672
+10,3 %
Resultat
−2,0 mill
5 års regnskap
Mer

Om Sentrumsgården Næring AS

Sentrumsgården Næring AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Trondheim, Trøndelag. Selskapet er registrert i bransjen Utvikling og salg av byggeprosjekter. Virksomheten ble stiftet i 2021 og har vært i drift i 5 år. Helge Gåsø er styrets leder. I 2025 hadde Sentrumsgården Næring AS en omsetning på 994 672 kr, en økning på 10 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 2,02 mill kr. Egenkapitalen var −4,52 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Saltnessand Utbygging AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 564 innen utvikling og salg av byggeprosjekter i Trondheim, og ett av 14 380 i Norge. Det ble etablert samme år som 1 224 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (97 %).

Aktivitet

Utvikling, utleie og utbygging av eiendommer og andre produkter/tjenester som naturlig hører sammen med dette.

Formål

Forestå utvikling, utleie og utbygging av eiendommer og andre produkter/tjenester som naturlig hører sammen med dette.

API og MCPGET /company/927175576

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/927175576" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "927175576",
  "name": "SENTRUMSGÅRDEN NÆRING AS",
  "org_form": "AS",
  "nace_code": "68.120",
  "nace_desc": "Utvikling og salg av byggeprosjekter",
  "employees": null,
  "address": { "municipality": "TRONDHEIM", "county": "TRØNDELAG", … },
  …
}

MCP

lookup_company({ "org_no": "927175576" })

Spør AI-assistenten

  • Når ble Sentrumsgården Næring AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
  • Hvor i Trondheim holder Sentrumsgården Næring AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
  • Er Sentrumsgården Næring AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Kom i gang med API og MCP →

Økonomi

Omsetning 2021–2025 · +10,3 % fra 2024 · −84,2 % over 4 år

ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
2025994 672 kr−44 312 kr−2,02 mill kr20,01 mill kr−4,52 mill kr24,54 mill kr
2024901 899 kr−440 022 kr−1,33 mill kr22,21 mill kr−2,50 mill kr24,71 mill kr
2023725 376 kr−64 035 kr−669 874 kr25,87 mill kr−1,17 mill kr27,04 mill kr
20220 kr−375 kr251 kr21,73 mill kr−1,30 mill kr23,02 mill kr
20216,29 mill kr−1,70 mill kr−1,33 mill kr12,21 mill kr−1,30 mill kr13,50 mill kr

Balanse

2025
Eiendeler20,01 mill kr
Anleggsmidler90 %18,04 mill krOmløpsmidler10 %1,97 mill kr
Egenkapital og gjeld20,01 mill kr
Innskutt egenkapital4 %820 920 krOpptjent egenkapital-27 %−5,34 mill krLangsiktig gjeld122 %24,45 mill krKortsiktig gjeld0 %83 983 kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader1,04 mill kr
Finansinntekter4 094 kr
Finanskostnader1,27 mill kr
Netto finans−1,26 mill kr
Ordinært resultat før skatt−1,31 mill kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

I 2025 var avskrivninger den største kostnadsposten, med om lag 75 prosent av driftsinntektene.

Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.

Mellomværende med konsernselskaper (2025)

Selskapet finansieres delvis av andre selskaper i konsernet.

Gjeld til konsernselskaper
2,2 mill kr (11 % av balansen)
Se pengene internt i konsernet →
API og MCPGET /company/927175576/financials

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/927175576/financials" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "927175576",
  "years": [
    {
      "year": 2025,
      "revenue": 994672,
      "operating_profit": -44312,
      "net_profit": -2022713,
      "equity": -4523858,
      …
    },
    {
      "year": 2024,
      "revenue": 901899,
      "operating_profit": -440022,
      "net_profit": -1326442,
      "equity": -2501145,
      …
    },
    …
  ]
}

MCP

get_company_financials({ "org_no": "927175576" })

Spør AI-assistenten

  • Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Sentrumsgården Næring AS de siste årene.
  • Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Sentrumsgården Næring AS per år.
  • Hvordan har omsetningen til Sentrumsgården Næring AS utviklet seg fra 2021 til 2025?

Roller og styre3

Styre

2Sist endret 09.11.2022
Helge Gåsø(f. 1961)
Styrets lederSignatur
StyremedlemSignatur

Revisor

1Sist endret 25.09.2024
Revisor
repr. E.K. REVISJON ASGodkjent revisjonsforetakVis revisor-profil →
API og MCPGET /company/927175576/roles

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/927175576/roles" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "927175576",
  "roles": [
    { "role_type": "Revisor", … },
    { "role_type": "Styrets leder", … },
    { "role_type": "Styremedlem", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_roles({ "org_no": "927175576" })

Spør AI-assistenten

  • List alle roller i Sentrumsgården Næring AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
  • Hvem sitter i styret i Sentrumsgården Næring AS?
  • Hvilket revisjonsselskap reviderer Sentrumsgården Næring AS?

Aksjonærer og eierstruktur

AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Saltnessand Utbygging ASSelskapOrdinære aksjer100,0 %30 000

1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

API og MCPGET /company/927175576/shareholders

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/927175576/shareholders" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "927175576",
  "shareholders": [
    {
      "shareholder_name": "SALTNESSAND UTBYGGING AS",
      "is_corporate": true,
      "ownership_pct": 100,
      "year": 2025,
      …
    }
  ],
  "total": 1
}

MCP

get_company_shareholders({ "org_no": "927175576" })

Spør AI-assistenten

  • Hvem eier Sentrumsgården Næring AS, og hvor store eierandeler har de?
  • Hvor stor andel av Sentrumsgården Næring AS eier Saltnessand Utbygging AS, og hvem eier resten?
  • Hvor mange aksjonærer har Sentrumsgården Næring AS, og hvor mange aksjer er utstedt?

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Sentrumsgården Næring ASBEDRUtvikling og salg av byggeprosjekterTrondheim−

Kunngjøringer11

Kilde: Brønnøysundregistrene

API og MCPGET /company/927175576/kunngjoeringer

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/927175576/kunngjoeringer" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "927175576",
  "kunngjoeringer": [
    { "dato": "2026-03-22", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    { "dato": "2025-06-03", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "927175576" })

Spør AI-assistenten

  • Når leverte Sentrumsgården Næring AS sist godkjent årsregnskap?
  • Når ble styret i Sentrumsgården Næring AS sist endret?
  • Hva er de siste kunngjøringene for Sentrumsgården Næring AS i Brønnøysundregistrene?

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Endring i roller og styre
  2. Selskapsopplysninger oppdatert
  3. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  4. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  5. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert

Bransjesammenligning

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Egenkapitalandel-22,6 %20,6 %
Likviditetsgrad23,462,04

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

API og MCPGET /company/927175576/benchmark

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/927175576/benchmark" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "927175576",
  "nace_code": "68.120",
  "industry_count": 13690,
  "revenue": { "value": 994672, "percentile": 0.7573 },
  "operating_margin": { "value": -0.0445, "percentile": 0.337 },
  …
}

MCP

get_company_benchmark({ "org_no": "927175576" })

Spør AI-assistenten

  • Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Sentrumsgården Næring AS på i bransjen?
  • Hvor ligger Sentrumsgården Næring AS blant de 13690 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
  • Hvordan er lønnsomheten til Sentrumsgården Næring AS sammenlignet med andre i bransjen?

Godt å vite om Sentrumsgården Næring AS

Hvor stor er bransjen Sentrumsgården Næring AS tilhører?

Sentrumsgården Næring AS er ett av 564 selskaper innen utvikling og salg av byggeprosjekter i Trondheim, og ett av 14 380 på landsbasis.

Hvor lenge har Sentrumsgården Næring AS eksistert sammenlignet med bransjen?

Sentrumsgården Næring AS ble etablert i 2021 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 27 % av selskapene i bransjen.

Hva er statusen til Sentrumsgården Næring AS?

Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Sentrumsgården Næring AS i Brønnøysundregistrene.

Hvilken selskapsform har Sentrumsgården Næring AS?

Organisasjonsformen til Sentrumsgården Næring AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.

Hvem eier Sentrumsgården Næring AS?

Sentrumsgården Næring AS eies i hovedsak av Saltnessand Utbygging AS (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.

Hva omsatte Sentrumsgården Næring AS for i 2025?

Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 994 672 kr, opp 10 % fra 2024. Egenkapitalen var −4,52 mill kr ved årsslutt.

Hvor lønnsom er driften i Sentrumsgården Næring AS?

Driftsresultatet for 2025 var −44 312 kr. Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.

Hvor solid er økonomien i Sentrumsgården Næring AS?

Basert på regnskapstallene for 2025 har Sentrumsgården Næring AS økonomisk helse-vurderingen A (Meget solid) på sokfirma.no sin skala fra A til E.

Er Sentrumsgården Næring AS MVA-registrert?

Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2023. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.

Bransjen der selskapet holder til

Alle kommuner i Trøndelag