Valldal Fjord Lodge AS
Org.nr 927002442
Om Valldal Fjord Lodge AS
Valldal Fjord Lodge AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Fjord, Møre Og Romsdal. Selskapet er registrert i bransjen Drift av hoteller. Virksomheten ble stiftet i 2021 og har vært i drift i 5 år. Tom Erling Bahus er daglig leder, og Tom Erling Bahus er styreleder. I 2025 hadde Valldal Fjord Lodge AS en omsetning på 4,02 mill kr, en økning på 9 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 58 845 kr. Egenkapitalen var −144 387 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Bauge Og Bahus AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 4 innen drift av hoteller i Fjord, og ett av 1 795 i Norge. Det ble etablert samme år som 59 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (90 %).
Aktivitet og formål
Drift og utleige av gjestegård og hotellvirksomhet med overnatting og servering. Eigedomsutvikling, herunder kjøp, salg, utvikling og utleige av fast eigedom og det som naturleg høyrer saman med dette, samt investering i aksjar og andelar i andre selskap som har økonomisk formål.
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 4,02 mill kr | 466 107 kr | 58 845 kr | 7,00 mill kr | −144 387 kr | 7,14 mill kr |
| 2024 | 3,70 mill kr | 393 750 kr | 4 068 kr | 7,13 mill kr | −33 269 kr | 7,16 mill kr |
| 2023 | 3,53 mill kr | 501 618 kr | 103 042 kr | 7,36 mill kr | −37 337 kr | 7,40 mill kr |
| 2022 | 2,64 mill kr | 34 223 kr | −232 622 kr | 7,47 mill kr | −140 379 kr | 7,61 mill kr |
| 2021 | 1,80 mill kr | 92 814 kr | −7 757 kr | 6,21 mill kr | 92 243 kr | 6,12 mill kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er andre driftskostnader, som utgjør om lag 35 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 24 prosent av driftsinntektene. Regnskapet inneholder konsernbidrag.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 23 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
Roller og styre8
Daglig leder
1Sist endret 22.04.2021Styre
6Sist endret 19.08.2024Regnskapsfører
1Sist endret 22.04.2021Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Bauge Og Bahus AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100.0 % | 1 000 |
1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Bauge Og Bahus AS
1 selskaperUnderenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Valldal Fjord Lodge AS | BEDR | Drift av hoteller | Fjord | 7 |
Kunngjøringer10
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 7.2.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.1.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.8.2024 | Vedtektsdato ↗ |
| 19.8.2024 | Styre ↗ |
| 25.4.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.2.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 22.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 8.6.2021 | Vedtektsdato ↗ |
| 8.6.2021 | Foretaksnavn ↗ |
| 22.4.2021 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:9→7
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:6→9
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:-→6
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Avskrivninger utgjør 18,1 % av driftsinntektene — 16,1 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 11,6 % | 4,0 % |
| Resultatmargin | 1,5 % | 1,9 % |
| Egenkapitalandel | -2,1 % | 24,8 % |
| Likviditetsgrad | 4,38 | 1,11 |
| Omsetningsvekst (siste år) | +8,7 % | +4,8 % |
| Omsetning per ansatt | 574 792,857 kr | 756 922,484 kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 11,5 % | 15,3 % |
| Lønnskostnad | 23,5 % | 37,4 % |
| Annen driftskostnad | 35,2 % | 39,4 % |
| Avskrivninger | 18,1 % | 2,0 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Lignende selskaper
AIOgså i Fjord
+732 til i Fjord →Ofte spurt om Valldal Fjord Lodge AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Valldal Fjord Lodge AS?
Det er registrert 1 795 selskaper i Norge innen drift av hoteller, hvorav 4 i Fjord.
Er Valldal Fjord Lodge AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2021, som er lenger enn 20 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 59 andre selskaper i bransjen etablert.
Går Valldal Fjord Lodge AS bedre enn andre i bransjen?
Valldal Fjord Lodge AS hadde en driftsmargin på 11,6 % i siste regnskapsår, mot en bransjemedian på 4 % for drift av hoteller.
Hva er statusen til Valldal Fjord Lodge AS?
Valldal Fjord Lodge AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i Valldal Fjord Lodge AS?
Daglig leder i Valldal Fjord Lodge AS er Tom Erling Bahus, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem er største aksjonær i Valldal Fjord Lodge AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Bauge Og Bahus AS største eier i Valldal Fjord Lodge AS med 100 % av aksjene.
Hva er omsetningen til Valldal Fjord Lodge AS?
I 2025 omsatte Valldal Fjord Lodge AS for 4,02 mill kr, opp 9 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 58 845 kr.
Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Valldal Fjord Lodge AS?
Valldal Fjord Lodge AS er vurdert til A – Meget solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.
Hvor ligger Valldal Fjord Lodge AS?
Forretningsadressen til Valldal Fjord Lodge AS er Syltegata 33, 6210, VALLDAL i Fjord kommune.
Hvordan kommer jeg i kontakt med Valldal Fjord Lodge AS?
I Enhetsregisteret har Valldal Fjord Lodge AS registrert nettsiden fjellro.no. Telefonnummer er også registrert og vises på selskapssiden.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Møre Og Romsdal
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.