- Omsetning
- 72,9 mill
- +43,9 %
- Resultat
- 3,5 mill
- +70,1 %
- Ansatte
- 33
- +1 siden mars
Om Valldal Høvleri AS
Valldal Høvleri AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Fjord, Møre Og Romsdal. Selskapet er registrert i bransjen Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass. Virksomheten ble stiftet i 1975 og har vært i drift i 51 år. Odd Rune Heggen er daglig leder, og Odd Rune Heggen er styreleder. I 2025 hadde Valldal Høvleri AS en omsetning på 72,87 mill kr, en økning på 44 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 3,45 mill kr. Egenkapitalen var 42,45 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Odd Rune Heggen med 21 % av aksjene. Selskapet er ett av 2 innen detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass i Fjord, og ett av 1 657 i Norge. Det er eldre enn 97 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (80 %).
Aktivitet
Å drive omsetning av trelast,sagbruk, leigehøv- ling, hytteprodusjon og tilgrensa verksemder.
Formål
Drive omsetjing av trelast, kapitalvarer, hus/hytter og anna fast eigedom, samt drive byggvarebutikk, entreprenørvirksomheit og investering i tilgrensa verksemder.
API og MCPGET /company/917058628
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917058628" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917058628",
"name": "VALLDAL HØVLERI AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "47.520",
"nace_desc": "Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass",
"employees": 33,
"address": { "municipality": "FJORD", "county": "MØRE OG ROMSDAL", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "917058628" })Spør AI-assistenten
Hvilken bransje er Valldal Høvleri AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Valldal Høvleri AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Fjord holder Valldal Høvleri AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +43,9 % fra 2024 · +68,8 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 72,87 mill kr | 4,71 mill kr | 3,45 mill kr | 50,92 mill kr | 42,45 mill kr | 8,47 mill kr |
| 2024 | 50,62 mill kr | 3,58 mill kr | 2,03 mill kr | 55,02 mill kr | 39,51 mill kr | 15,52 mill kr |
| 2023 | 36,94 mill kr | −136 770 kr | 34 344 kr | 45,03 mill kr | 37,97 mill kr | 7,05 mill kr |
| 2022 | 47,28 mill kr | 4,67 mill kr | – | 45,33 mill kr | 38,40 mill kr | 6,92 mill kr |
| 2021 | 43,18 mill kr | 3,32 mill kr | 3,52 mill kr | 40,03 mill kr | 34,77 mill kr | 5,27 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er lønnskostnader, som utgjør om lag 24 prosent av driftsinntektene. Det ble avsatt utbytte tilsvarende en mindre del av årsresultatet.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 33 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/917058628/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917058628/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917058628",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 72869805,
"operating_profit": 4714047,
"net_profit": 3453113,
"equity": 42452862,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 50623881,
"operating_profit": 3579144,
"net_profit": 2029929,
"equity": 39508149,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "917058628" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Valldal Høvleri AS per år.
Hvordan har omsetningen til Valldal Høvleri AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Valldal Høvleri AS i 2025?
Roller og styre5
Daglig leder
1Sist endret 18.06.1997Styre
3Sist endret 15.07.2024Revisor
1Sist endret 15.07.2024API og MCPGET /company/917058628/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917058628/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917058628",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "917058628" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Valldal Høvleri AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Valldal Høvleri AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Valldal Høvleri AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 ute · 3 endret eierandel
- Mons Heggenhadde 4,8 %
- Odd Rune Heggen19,4 % → 21 %
- Ingebrigt Elling Heggen4,8 % → 6,5 %
- Laila Marie Heggen Lyse4,8 % → 6,5 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Odd Rune Heggen | Person | Ordinære aksjer | 21,0 % | 13 |
| Knut Palmar Gjerde | Person | Ordinære aksjer | 17,7 % | 11 |
| Geir Arne Sylte | Person | Ordinære aksjer | 11,3 % | 7 |
| Halvard Omenås | Person | Ordinære aksjer | 11,3 % | 7 |
| Cato Magnus Heggen | Person | Ordinære aksjer | 8,1 % | 5 |
| Leif Erling Heggen | Person | Ordinære aksjer | 8,1 % | 5 |
| Ingebrigt Elling Heggen | Person | Ordinære aksjer | 6,5 % | 4 |
| Laila Marie Heggen Lyse | Person | Ordinære aksjer | 6,5 % | 4 |
| Geir Håkon Myklebust | Person | Ordinære aksjer | 3,2 % | 2 |
| Håkon Myklebust | Person | Ordinære aksjer | 3,2 % | 2 |
11 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/917058628/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917058628/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917058628",
"shareholders": [
…
],
"total": 11
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "917058628" })Spør AI-assistenten
Hvem er de fem største aksjonærene i Valldal Høvleri AS?
Er Valldal Høvleri AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Valldal Høvleri AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Valldal Høvleri AS | BEDR | Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass | Fjord | 33 |
Kunngjøringer46
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 13.8.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 10.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.7.2024 | Revisor ↗ |
| 15.7.2024 | Styre ↗ |
| 27.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 16.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.6.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.5.2021 | Styre ↗ |
| 8.8.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/917058628/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917058628/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917058628",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-08-13", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-06-10", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "917058628" })Spør AI-assistenten
Når ble styret i Valldal Høvleri AS sist endret?
Hva er de siste kunngjøringene for Valldal Høvleri AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Valldal Høvleri AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:34→33
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:32→34
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:31→32
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:32→31
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 20,2 % av driftsinntektene — 42,7 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 6,5 % | 2,1 % |
| Resultatmargin | 4,7 % | 1,7 % |
| Egenkapitalandel | 83,4 % | 44,6 % |
| Likviditetsgrad | 4,40 | 1,97 |
| Gjeldsgrad | 0,20 | 0,85 |
| Egenkapitalrentabilitet | 8,1 % | 6,0 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +43,9 % | +3,9 % |
| Omsetning per ansatt | 2,21 mill kr | 2,04 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 20,2 % | 62,9 % |
| Lønnskostnad | 24,5 % | 18,8 % |
| Annen driftskostnad | 6,0 % | 14,3 % |
| Avskrivninger | 3,0 % | 0,8 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/917058628/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917058628/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917058628",
"nace_code": "47.520",
"industry_count": 1286,
"revenue": { "value": 72869805, "percentile": 0.9679 },
"operating_margin": { "value": 0.0647, "percentile": 0.7143 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "917058628" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Valldal Høvleri AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Valldal Høvleri AS blant de største selskapene innen detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass?
Hvor solid er Valldal Høvleri AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Godkjenninger og registre
Valldal Høvleri AS har sentral godkjenning for byggevirksomhet fra Direktoratet for byggkvalitet innen 5 godkjenningsområder.
| Funksjon | Godkjenningsområde | Tiltaksklasse |
|---|---|---|
| Ansvarlig søker | (for alle typer tiltak) | 1 |
| Prosjekterende | Arkitektur | 1 |
| Prosjekterende | Konstruksjonssikkerhet | 1 |
| Utførende | Plasstøpte betongkonstruksjoner | 1 |
| Utførende | Tømrerarbeid og montering av trekonstruksjoner | 1 |
Kilde: Direktoratet for byggkvalitet
Investeringer
VALLDAL HØVLERI AS eier aksjer i 3 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Fjordfast AS | Fjord | 6,4 % | 2024 | 2025 | Aktiv |
| Byggtorget Mg Holding AS | Vadsø | 2,1 % | 2016 | 2025 | Aktiv |
| Arena Overøye AS | Fjord | 0,1 % | 2019 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså i Fjord
+735 til i Fjord →Vis 5 tilVis færre
Ofte spurt om Valldal Høvleri AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Valldal Høvleri AS?
Det er registrert 1 657 selskaper i Norge innen detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass, hvorav 2 i Fjord.
Er Valldal Høvleri AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 1975, som er lenger enn 97 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 1 annet selskap i bransjen etablert.
Er Valldal Høvleri AS et aktivt selskap?
Valldal Høvleri AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvilken bransje tilhører Valldal Høvleri AS?
Valldal Høvleri AS driver innen detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass, med NACE-kode 47.520 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Å drive omsetning av trelast,sagbruk, leigehøv- ling, hytteprodusjon og tilgrensa verksemder.
Hvem er daglig leder i Valldal Høvleri AS?
Daglig leder i Valldal Høvleri AS er Odd Rune Heggen, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvilke eiere står bak Valldal Høvleri AS?
Største aksjonær i Valldal Høvleri AS er Odd Rune Heggen med 21 % av aksjene, fulgt av Knut Palmar Gjerde (17,7 %) og Geir Arne Sylte (11,3 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hva er omsetningen til Valldal Høvleri AS?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 72,87 mill kr, opp 44 % fra 2024. Egenkapitalen var 42,45 mill kr ved årsslutt.
Hvor solid er balansen til Valldal Høvleri AS?
Egenkapitalen i Valldal Høvleri AS var 42,45 mill kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 83,4 % av totalkapitalen.
Hva er organisasjonsnummeret til Valldal Høvleri AS?
Valldal Høvleri AS har org.nr 917 058 628 og er registrert som Aksjeselskap i Brønnøysundregistrene.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Møre Og Romsdal
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.