Immuvera Therapeutics AS
- Omsetning
- 3,4 mill
- +1 459,2 %
- Resultat
- −3,8 mill
- 5 års regnskap
Om Immuvera Therapeutics AS
Immuvera Therapeutics AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Annen teknisk konsulentvirksomhet. Virksomheten ble stiftet i 2020 og har vært i drift i 6 år. Jørund Sollid er daglig leder, og Marcus Sahlin Pettersen er styreleder. I 2025 hadde Immuvera Therapeutics AS en omsetning på 3,44 mill kr, en økning på 1459 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 3,83 mill kr. Egenkapitalen var 22,01 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Alv AS med 32 % av aksjene. Selskapet er ett av 2 218 innen annen teknisk konsulentvirksomhet i Oslo, og ett av 18 753 i Norge. Det ble etablert samme år som 1 172 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (51 %).
Aktivitet og formål
Selskapet skal utvikle produkter innenfor 'life science' og utføre konsulent, og forskningsoppdrag på vegne av kunder.
API og MCPGET /company/926109553
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/926109553" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "926109553",
"name": "IMMUVERA THERAPEUTICS AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "71.129",
"nace_desc": "Annen teknisk konsulentvirksomhet",
"employees": null,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "926109553" })Spør AI-assistenten
Hvilken bransje er Immuvera Therapeutics AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Immuvera Therapeutics AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Oslo holder Immuvera Therapeutics AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +1 459,2 % fra 2024 · +1 548,7 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 3,44 mill kr | −3,84 mill kr | −3,83 mill kr | 27,17 mill kr | 22,01 mill kr | 5,16 mill kr |
| 2024 | 220 410 kr | −5,91 mill kr | −5,92 mill kr | 20,56 mill kr | 15,82 mill kr | 4,74 mill kr |
| 2023 | 771 701 kr | −4,80 mill kr | −4,83 mill kr | 13,41 mill kr | 12,16 mill kr | 1,25 mill kr |
| 2022 | 100 000 kr | −6,09 mill kr | −6,09 mill kr | 7,31 mill kr | 4,22 mill kr | 3,09 mill kr |
| 2021 | 208 442 kr | −6,38 mill kr | −6,38 mill kr | 1,91 mill kr | −1,38 mill kr | 3,30 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at lønnskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 43 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 27 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet har mer til gode hos andre konsernselskaper enn det skylder dem.
- Til gode hos konsernselskaper
- 1,9 mill kr (7 % av balansen)
- Gjeld til konsernselskaper
- 21 000 kr
API og MCPGET /company/926109553/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/926109553/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "926109553",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 3436620,
"operating_profit": -3842679,
"net_profit": -3829553,
"equity": 22009626,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 220410,
"operating_profit": -5909101,
"net_profit": -5918424,
"equity": 15816725,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "926109553" })Spør AI-assistenten
Hvor stort underskudd hadde Immuvera Therapeutics AS i 2025, og hvor mye egenkapital er igjen?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Immuvera Therapeutics AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Immuvera Therapeutics AS per år.
Roller og styre7
Daglig leder
1Sist endret 13.03.2025Styre
4Sist endret 08.07.2026Regnskapsfører
1Sist endret 17.02.2022Revisor
1Sist endret 11.09.2026API og MCPGET /company/926109553/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/926109553/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "926109553",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "926109553" })Spør AI-assistenten
Hvem er daglig leder og styreleder i Immuvera Therapeutics AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Immuvera Therapeutics AS?
Hvem er regnskapsfører for Immuvera Therapeutics AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
129 nye · 9 ute · 4 endret eierandel
- Alle under 1 % eierandel
… og 9 flere
- Alv AS39,8 % → 32 %
- Ambrosia AS6,2 % → 3,9 %
- Gandalf AS4,9 % → 2,7 %
- Brak Invest AS0,4 % → 1,5 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Alv AS | Selskap | Ordinære aksjer | 32,0 % | 2 088 340 |
| Ester 4.14 AS | Selskap | Ordinære aksjer | 8,2 % | 536 200 |
| Nistadgruppen AS | Selskap | Ordinære aksjer | 4,8 % | 310 000 |
| Ambrosia AS | Selskap | Ordinære aksjer | 3,9 % | 253 300 |
| Gandalf AS | Selskap | Ordinære aksjer | 2,7 % | 177 271 |
| Polar Production AS | Selskap | Ordinære aksjer | 2,4 % | 157 000 |
| Eduard Emilian Grieg | Person | Ordinære aksjer | 1,8 % | 117 396 |
| Brak Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 1,5 % | 100 000 |
| Lars Buer | Person | Ordinære aksjer | 1,5 % | 100 000 |
| M3 Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 1,5 % | 100 000 |
1 057 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/926109553/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/926109553/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "926109553",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "ALV AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 31.98, "year": 2025, … },
{ "shareholder_name": "ESTER 4.14 AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 8.21, "year": 2025, … },
…
],
"total": 1057
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "926109553" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Immuvera Therapeutics AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Immuvera Therapeutics AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Immuvera Therapeutics AS eier Alv AS, og hvem eier resten?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
- 32 %Alv AS
- 8,2 %Ester 4.14 AS
- 4,8 %Nistadgruppen AS
- 3,9 %Ambrosia AS
- 2,7 %Gandalf AS
- 2,4 %Polar Production AS
- 1,8 %Eduard Emilian Grieg
- 1,5 %Brak Invest AS
- 1,5 %M3 Holding AS
- 1,5 %Lars Buer
Datterselskaper av Immuvera Therapeutics AS
1 selskaperAPI og MCPGET /company/926109553/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/926109553/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "926109553",
"chain": [
{ "org_no": "926109553", "owner_pct": null, … }
],
"subsidiaries_total": 1,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "926109553" })Spør AI-assistenten
Hvilke datterselskaper har Immuvera Therapeutics AS, og hvor mye eier det i hvert av dem?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Immuvera Therapeutics AS | BEDR | Annen teknisk konsulentvirksomhet | Oslo | − |
Kunngjøringer50
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 11.9.2026 | Fullmakt kapitalforhøyelse ↗ |
| 11.9.2026 | Revisor ↗ |
| 5.8.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 8.7.2026 | Styre ↗ |
| 24.3.2026 | Kapital ↗ |
| 24.3.2026 | Vedtektsdato ↗ |
| 3.11.2025 | Forretningsadresse ↗ |
| 26.9.2025 | Forretningsadresse ↗ |
| 23.9.2025 | Vedtektsdato ↗ |
| 23.9.2025 | Foretaksnavn ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/926109553/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/926109553/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "926109553",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-09-11", "type": "Fullmakt kapitalforhøyelse", … },
{ "dato": "2026-09-11", "type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "926109553" })Spør AI-assistenten
Har Immuvera Therapeutics AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Hva er de siste kunngjøringene for Immuvera Therapeutics AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Immuvera Therapeutics AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+INSIGNIS AS(Revisor)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre+Benedicte Heidenreich Fossum(Styremedlem)+Jostein Christian Dalland(Styremedlem)
- Endring i aksjekapital
- SkatteFUNN-søknadSkatteFUNN:Immunterapi for behandling og forebygging av lungemetastaser sekundært til malign primærtu…(Godkjent)
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 160,1 % av driftsinntektene — 145,8 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -111,8 % | 8,7 % |
| Resultatmargin | -111,4 % | 8,1 % |
| Egenkapitalandel | 81,0 % | 54,8 % |
| Likviditetsgrad | 7,16 | 1,80 |
| Gjeldsgrad | 0,23 | 0,47 |
| Egenkapitalrentabilitet | -17,4 % | 8,8 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Lønnskostnad | 42,9 % | 43,8 % |
| Annen driftskostnad | 160,1 % | 14,3 % |
| Avskrivninger | 8,9 % | 1,1 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/926109553/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/926109553/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "926109553",
"nace_code": "71.129",
"industry_count": 9231,
"revenue": { "value": 3436620, "percentile": 0.8079 },
"operating_margin": { "value": -1.1182, "percentile": 0.1029 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "926109553" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Immuvera Therapeutics AS på i bransjen?
Hvor ligger Immuvera Therapeutics AS blant de 9231 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Immuvera Therapeutics AS sammenlignet med andre i bransjen?
Offentlig støtte
Immuvera Therapeutics AS er registrert med 2 tildelinger fra Innovasjon Norge (3,78 mill kr), 1 forskningsprosjekt fra Forskningsrådet og 3 SkatteFUNN-søknader, 3 godkjent.
| Dato | Kategori | Underkategori | Beløp | Type |
|---|---|---|---|---|
| 16.4.2024 | Innovasjonstilskudd | Forsknings- og utviklingstilskudd | 3,08 mill kr | Tilskudd |
| 24.8.2021 | Oppstartstilskudd | Landsdekkende etablerertilskudd | 700 000 kr | Tilskudd |
Kilde: Innovasjon Norge
API og MCPGET /company/926109553/grants
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/926109553/grants" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "926109553",
"innovasjon_norge": [
{
"virkemiddelkategori": "Innovasjonstilskudd",
"innvilget_belop": 3080000,
"innvilget_dato": "2024-04-16",
…
},
…
],
"forskningsradet": [
{
"prosjekttittel": "Novel personalised combination immunotherapy against cancer in dogs",
"prosjektstart": 2022,
"tildelt_belop": 0,
…
}
],
"skattefunn": [
{
"prosjekttittel": "Immunterapi for behandling og forebygging av lungemetastaser sekundært til malign primærtumor i hund",
"godkjent": true,
"innsendt_dato": "2025-08-28",
…
},
…
]
}MCP
get_company_grants({ "org_no": "926109553" })Spør AI-assistenten
Hvilken offentlig støtte har Immuvera Therapeutics AS fått?
Hvor mye har Immuvera Therapeutics AS fått fra Innovasjon Norge, og til hva?
Hvilke SkatteFUNN-prosjekter har Immuvera Therapeutics AS søkt om, og ble de godkjent?
Investeringer
IMMUVERA THERAPEUTICS AS eier aksjer i 2 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Alviral AS | Oslo | 99,0 % | 2022 | 2025 | Slettet |
| Immuvera Therapeutics AS | Oslo | 0,2 % | 2022 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+233 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Ofte spurt om Immuvera Therapeutics AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Immuvera Therapeutics AS?
Det er registrert 18 753 selskaper i Norge innen annen teknisk konsulentvirksomhet, hvorav 2 218 i Oslo.
Er Immuvera Therapeutics AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2020, som er lenger enn 43 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 1 172 andre selskaper i bransjen etablert.
Er Immuvera Therapeutics AS et aktivt selskap?
Immuvera Therapeutics AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i Immuvera Therapeutics AS?
Daglig leder i Immuvera Therapeutics AS er Jørund Sollid, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem eier Immuvera Therapeutics AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Alv AS største eier i Immuvera Therapeutics AS med 32 % av aksjene. Nest størst er Ester 4.14 AS med 8,2 %.
Hva er omsetningen til Immuvera Therapeutics AS?
Immuvera Therapeutics AS hadde i 2025 en omsetning på 3,44 mill kr og et underskudd på 3,83 mill kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hva er driftsresultatet til Immuvera Therapeutics AS?
I 2025 hadde Immuvera Therapeutics AS et driftsresultat på −3,84 mill kr, som tilsvarer en driftsmargin på −111,8 %.
Hva er aksjekapitalen i Immuvera Therapeutics AS?
Immuvera Therapeutics AS har en registrert aksjekapital på 69 221,5 kr, fordelt på 6 922 150 aksjer.
Hvor ligger Immuvera Therapeutics AS?
Forretningsadressen til Immuvera Therapeutics AS er Gaustadalléen 21, 0349, OSLO i Oslo kommune.
Er Immuvera Therapeutics AS registrert i MVA-registeret?
Immuvera Therapeutics AS er registrert i MVA-registeret (siden 2021) og beregner dermed merverdiavgift på omsetningen sin.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.