Møllendalsveien 1a AS
- Omsetning
- 10,3 mill
- −8,3 %
- Resultat
- −6,2 mill
- 7 års regnskap
Om Møllendalsveien 1a AS
Møllendalsveien 1a AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2020 og har vært i drift i 6 år. Knut Rundhovde Sørngård er styrets leder. I 2025 hadde Møllendalsveien 1a AS en omsetning på 10,31 mill kr, en nedgang på 8 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 6,16 mill kr. Egenkapitalen var 28,81 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Entra ASA med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 12 581 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Oslo, og ett av 76 536 i Norge. Det ble etablert samme år som 3 603 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).
Aktivitet og formål
Erverve, utvikle og drive faste eiendommer samt enhver annen virksomhet i tilknytning til dette.
API og MCPGET /company/925931551
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/925931551" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "925931551",
"name": "MØLLENDALSVEIEN 1A AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.200",
"nace_desc": "Utleie av egen eller leid fast eiendom",
"employees": null,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "925931551" })Spør AI-assistenten
Hvilken bransje er Møllendalsveien 1a AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Møllendalsveien 1a AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Oslo holder Møllendalsveien 1a AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −8,3 % fra 2024 · −5,1 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 10,31 mill kr | 1,95 mill kr | −6,16 mill kr | 146,60 mill kr | 28,81 mill kr | 117,79 mill kr |
| 2024 | 11,24 mill kr | 2,84 mill kr | −1,67 mill kr | 150,64 mill kr | 34,97 mill kr | 115,68 mill kr |
| 2023 | 12,52 mill kr | 4,78 mill kr | 517 651 kr | 151,26 mill kr | 37,96 mill kr | 113,30 mill kr |
| 2022 | 11,47 mill kr | 3,66 mill kr | 877 346 kr | 156,14 mill kr | 40,67 mill kr | 115,47 mill kr |
| 2021 | 10,87 mill kr | 4,88 mill kr | 2,38 mill kr | 159,33 mill kr | 42,72 mill kr | 116,61 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er avskrivninger, som utgjør om lag 58 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
- Til gode hos konsernselskaper
- 220 000 kr
- Gjeld til konsernselskaper
- 1,7 mill kr (1 % av balansen)
- Rentekostnad til konsernselskaper
- 4,8 mill kr
API og MCPGET /company/925931551/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/925931551/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "925931551",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 10312925,
"operating_profit": 1952144,
"net_profit": -6159763,
"equity": 28811018,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 11242555,
"operating_profit": 2836612,
"net_profit": -1669673,
"equity": 34965341,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "925931551" })Spør AI-assistenten
Hvor stort underskudd hadde Møllendalsveien 1a AS i 2025, og hvor mye egenkapital er igjen?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Møllendalsveien 1a AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Møllendalsveien 1a AS per år.
Roller og styre4
Styre
3Sist endret 24.04.2024Revisor
1Sist endret 28.05.2021API og MCPGET /company/925931551/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/925931551/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "925931551",
"roles": [
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Styremedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "925931551" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Møllendalsveien 1a AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Møllendalsveien 1a AS?
List alle roller i Møllendalsveien 1a AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 3 ute
- Entra ASA100 %
- Op Investor AShadde 50 %
- Amarantos AShadde 42,2 %
- Onis AShadde 7,8 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Entra ASA | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 4 000 000 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/925931551/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/925931551/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "925931551",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "ENTRA ASA", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "925931551" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Møllendalsveien 1a AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Møllendalsveien 1a AS eier Entra ASA, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Møllendalsveien 1a AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Entra ASA
56 selskaperAPI og MCPGET /company/925931551/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/925931551/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "925931551",
"chain": [
{ "org_no": "999296432", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "925931551", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "925931551" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Møllendalsveien 1a AS helt til toppen av eierkjeden?
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Møllendalsveien 1a AS?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Møllendalsveien 1a AS | BEDR | Utleie av egen eller leid fast eiendom | Oslo | − |
Kunngjøringer18
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 25.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.5.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.4.2024 | Styre ↗ |
| 28.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.5.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.9.2021 | Vedtektsdato ↗ |
| 30.9.2021 | Signatur ↗ |
| 30.9.2021 | Foretaksnavn ↗ |
| 28.5.2021 | Vedtektsfestet formål ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/925931551/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/925931551/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "925931551",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-06-25", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-06-23", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "925931551" })Spør AI-assistenten
Når ble Møllendalsveien 1a AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Møllendalsveien 1a AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Møllendalsveien 1a AS sist endret?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre+Carine Blyverket Torsvik(Styremedlem)−Carine Blyverket(Styremedlem)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Avskrivninger utgjør 57,9 % av driftsinntektene — 43,1 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 18,9 % | 42,3 % |
| Resultatmargin | -59,7 % | 17,1 % |
| Egenkapitalandel | 19,7 % | 37,0 % |
| Likviditetsgrad | 0,24 | 1,76 |
| Gjeldsgrad | 4,09 | 1,06 |
| Egenkapitalrentabilitet | -21,4 % | 5,7 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -8,3 % | +2,4 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 23,2 % | 19,2 % |
| Avskrivninger | 57,9 % | 14,8 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/925931551/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/925931551/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "925931551",
"nace_code": "68.200",
"industry_count": 64543,
"revenue": { "value": 10312925, "percentile": 0.9328 },
"operating_margin": { "value": 0.1893, "percentile": 0.3195 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "925931551" })Spør AI-assistenten
Er Møllendalsveien 1a AS blant de største selskapene innen utleie av egen eller leid fast eiendom?
Hvor solid er Møllendalsveien 1a AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Møllendalsveien 1a AS på i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+176 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Folk spør om Møllendalsveien 1a AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Møllendalsveien 1a AS?
Det er registrert 76 536 selskaper i Norge innen utleie av egen eller leid fast eiendom, hvorav 12 581 i Oslo.
Er Møllendalsveien 1a AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2020, som er lenger enn 24 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 3 603 andre selskaper i bransjen etablert.
Går Møllendalsveien 1a AS bedre enn andre i bransjen?
Møllendalsveien 1a AS hadde en driftsmargin på 18,9 % i siste regnskapsår, mot en bransjemedian på 42,3 % for utleie av egen eller leid fast eiendom.
Er Møllendalsveien 1a AS et aktivt selskap?
Møllendalsveien 1a AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvilken selskapsform har Møllendalsveien 1a AS?
Møllendalsveien 1a AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem eier Møllendalsveien 1a AS?
Møllendalsveien 1a AS eies i hovedsak av Entra ASA (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Er Møllendalsveien 1a AS en del av et konsern?
Møllendalsveien 1a AS inngår i et konsern. Nærmeste morselskap er Entra ASA, som eier 100 % av selskapet.
Hvordan går det økonomisk med Møllendalsveien 1a AS?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 10,31 mill kr, ned 8 % fra 2024. Egenkapitalen var 28,81 mill kr ved årsslutt.
Hva er driftsresultatet til Møllendalsveien 1a AS?
I 2025 hadde Møllendalsveien 1a AS et driftsresultat på 1,95 mill kr, som tilsvarer en driftsmargin på 18,9 %.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.