Vahls Gate 1-3 AS
- Omsetning
- 36,8 mill
- +3,7 %
- Resultat
- 5,8 mill
- +234 %
Om Vahls Gate 1-3 AS
Vahls Gate 1-3 AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2017 og har vært i drift i 9 år. Knut Rundhovde Sørngård er styrets leder. Selskapet er ett av 12 574 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Oslo, og ett av 76 523 i Norge. Det ble etablert samme år som 2 848 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).
Aktivitet og formål
Eie, kjøpe, selge, drive, utvikle og forvalte fast eiendom og annen virksomhet som har sammenheng med dette. Selskapet kan også eie aksjer eller andeler i og delta i andre selskaper som driver virksomhet som nevnt i forrige punktum.
AI-sammendrag
Heleiet av Entra ASA befester eiendommen i Vahls gate en tydelig rolle som del av landets ledende børsnoterte eiendomsaktør, med en egenkapitalandel på over 41% som gir robusthet i et krevende renteklima. Eiendelsmassen på 365 millioner kroner mot en omsetning på kun 37 millioner antyder en kapitalintensiv portefølje der verdiutvikling veier tyngre enn løpende avkastning. Driftsmarginen under bransjesnitt er dermed ikke nødvendigvis en svakhet, men en refleksjon av Entras langsiktige forvaltningsstrategi fremfor kortsiktig inntektsoptimalisering.
API og MCPGET /company/818981112
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/818981112" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "818981112",
"name": "VAHLS GATE 1-3 AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.200",
"nace_desc": "Utleie av egen eller leid fast eiendom",
"employees": null,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "818981112" })Spør AI-assistenten
Gi meg en kort oversikt over Vahls Gate 1-3 AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Vahls Gate 1-3 AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Vahls Gate 1-3 AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +3,7 % fra 2024 · +19,4 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 36,84 mill kr | 15,23 mill kr | 5,79 mill kr | 365,27 mill kr | 150,64 mill kr | 214,62 mill kr |
| 2024 | 35,54 mill kr | 12,77 mill kr | 1,73 mill kr | 421,15 mill kr | 159,14 mill kr | 262,01 mill kr |
| 2023 | 33,57 mill kr | 5,76 mill kr | −407 970 kr | 407,34 mill kr | 130,67 mill kr | 276,67 mill kr |
| 2022 | 31,27 mill kr | 9,70 mill kr | 7,57 mill kr | 439,77 mill kr | 131,08 mill kr | 308,69 mill kr |
| 2021 | 30,85 mill kr | 22,91 mill kr | 18,00 mill kr | 291,08 mill kr | 259,78 mill kr | 31,29 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var avskrivninger den største kostnadsposten, med om lag 52 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet finansieres delvis av andre selskaper i konsernet.
- Til gode hos konsernselskaper
- 100 000 kr
- Gjeld til konsernselskaper
- 180 mill kr (49 % av balansen)
- Rentekostnad til konsernselskaper
- 7,8 mill kr
API og MCPGET /company/818981112/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/818981112/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "818981112",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 36842981,
"operating_profit": 15230124,
"net_profit": 5788812,
"equity": 150640409,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 35536719,
"operating_profit": 12773296,
"net_profit": 1733380,
"equity": 159137500,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "818981112" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Vahls Gate 1-3 AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Vahls Gate 1-3 AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Vahls Gate 1-3 AS fra 2024 til 2025?
Roller og styre4
Styre
3Sist endret 24.04.2024Revisor
1Sist endret 11.05.2017API og MCPGET /company/818981112/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/818981112/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "818981112",
"roles": [
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Styremedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "818981112" })Spør AI-assistenten
Hvilket revisjonsselskap reviderer Vahls Gate 1-3 AS?
List alle roller i Vahls Gate 1-3 AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Vahls Gate 1-3 AS?
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Entra ASA | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 10 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/818981112/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/818981112/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "818981112",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "ENTRA ASA", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "818981112" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Vahls Gate 1-3 AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Vahls Gate 1-3 AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Vahls Gate 1-3 AS eier Entra ASA, og hvem eier resten?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Entra ASA
56 selskaperAPI og MCPGET /company/818981112/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/818981112/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "818981112",
"chain": [
{ "org_no": "999296432", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "818981112", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "818981112" })Spør AI-assistenten
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Vahls Gate 1-3 AS?
Hvem eier Vahls Gate 1-3 AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Vahls Gate 1-3 AS | BEDR | Utleie av egen eller leid fast eiendom | Oslo | − |
Kunngjøringer16
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 25.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 18.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.5.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.4.2024 | Styre ↗ |
| 28.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 28.5.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 28.7.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.5.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.1.2020 | Vedtektsdato ↗ |
| 27.1.2020 | Foretaksnavn ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/818981112/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/818981112/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "818981112",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-06-25", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-06-18", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "818981112" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Vahls Gate 1-3 AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Vahls Gate 1-3 AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Vahls Gate 1-3 AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre+Carine Blyverket Torsvik(Styremedlem)−Carine Blyverket(Styremedlem)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Avskrivninger utgjør 52,1 % av driftsinntektene — 37,3 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 41,3 % | 42,3 % |
| Resultatmargin | 15,7 % | 17,1 % |
| Egenkapitalandel | 41,2 % | 37,0 % |
| Likviditetsgrad | 0,05 | 1,76 |
| Gjeldsgrad | 1,42 | 1,06 |
| Egenkapitalrentabilitet | 3,8 % | 5,7 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +3,7 % | +2,4 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 6,5 % | 19,2 % |
| Avskrivninger | 52,1 % | 14,8 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/818981112/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/818981112/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "818981112",
"nace_code": "68.200",
"industry_count": 64528,
"revenue": { "value": 36842981, "percentile": 0.9849 },
"operating_margin": { "value": 0.4134, "percentile": 0.4911 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "818981112" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Vahls Gate 1-3 AS blant de 64528 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Vahls Gate 1-3 AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Vahls Gate 1-3 AS blant de største selskapene innen utleie av egen eller leid fast eiendom?
Lignende selskaper
AIOgså i Oslo
1 000+ til i Oslo →Vis 5 tilVis færre
Spørsmål og svar om Vahls Gate 1-3 AS
Hvor stor er bransjen Vahls Gate 1-3 AS tilhører?
Vahls Gate 1-3 AS er ett av 12 574 selskaper innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Oslo, og ett av 76 523 på landsbasis.
Hvor lenge har Vahls Gate 1-3 AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Vahls Gate 1-3 AS ble etablert i 2017 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 38 % av selskapene i bransjen.
Er Vahls Gate 1-3 AS et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Vahls Gate 1-3 AS i Brønnøysundregistrene.
Hva gjør Vahls Gate 1-3 AS?
Vahls Gate 1-3 AS er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom (næringskode 68.200). Registrert aktivitet: Eie, kjøpe, selge, drive, utvikle og forvalte fast eiendom og annen virksomhet som har sammenheng med dette.
Hvem er styreleder i Vahls Gate 1-3 AS?
Styrets leder i Vahls Gate 1-3 AS er Knut Rundhovde Sørngård. Styret har totalt 3 registrerte medlemmer.
Hvem er største aksjonær i Vahls Gate 1-3 AS?
Største aksjonær i Vahls Gate 1-3 AS er Entra ASA med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Går Vahls Gate 1-3 AS med overskudd?
I 2025 omsatte Vahls Gate 1-3 AS for 36,84 mill kr, opp 4 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 5,79 mill kr.
Hvor lønnsom er driften i Vahls Gate 1-3 AS?
Driftsresultatet for 2025 var 15,23 mill kr (driftsmargin 41,3 %). Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Hvor stor aksjekapital har Vahls Gate 1-3 AS?
Den registrerte aksjekapitalen i Vahls Gate 1-3 AS er 1,00 mill kr (10 aksjer), ifølge Enhetsregisteret.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.