- Omsetning
- 39,0 mill
- +2,2 %
- Resultat
- 8,5 mill
- +36,3 %
Om Møllendalsveien 6-8 AS
Møllendalsveien 6-8 AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2006 og har vært i drift i 20 år. Knut Rundhovde Sørngård er styrets leder. I 2025 hadde Møllendalsveien 6-8 AS en omsetning på 39,05 mill kr, en økning på 2 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 8,47 mill kr. Egenkapitalen var 117,84 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Entra ASA med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 12 574 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Oslo, og ett av 76 533 i Norge. Det er eldre enn 66 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).
Aktivitet og formål
Erverve, utvikle og drifte fast eiendom, samt enhver annen virksomhet i tilknytning til dette.
API og MCPGET /company/990672571
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/990672571" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "990672571",
"name": "MØLLENDALSVEIEN 6-8 AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.200",
"nace_desc": "Utleie av egen eller leid fast eiendom",
"employees": null,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "990672571" })Spør AI-assistenten
Hva driver Møllendalsveien 6-8 AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Møllendalsveien 6-8 AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Møllendalsveien 6-8 AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +2,2 % fra 2024 · +8 641,1 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 39,05 mill kr | 20,10 mill kr | 8,47 mill kr | 373,97 mill kr | 117,84 mill kr | 256,13 mill kr |
| 2024 | 38,20 mill kr | 18,67 mill kr | 6,22 mill kr | 389,30 mill kr | 119,38 mill kr | 269,92 mill kr |
| 2023 | 35,31 mill kr | 16,64 mill kr | 4,98 mill kr | 412,38 mill kr | 119,54 mill kr | 292,84 mill kr |
| 2022 | 13,11 mill kr | −16,04 mill kr | −16,58 mill kr | 490,89 mill kr | 115,71 mill kr | 375,18 mill kr |
| 2021 | 446 723 kr | −1,23 mill kr | −2,54 mill kr | 316,04 mill kr | 63,47 mill kr | 252,58 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er avskrivninger, som utgjør om lag 42 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet finansieres delvis av andre selskaper i konsernet.
- Til gode hos konsernselskaper
- 280 000 kr
- Gjeld til konsernselskaper
- 220 mill kr (59 % av balansen)
- Rentekostnad til konsernselskaper
- 9,2 mill kr
API og MCPGET /company/990672571/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/990672571/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "990672571",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 39048291,
"operating_profit": 20104796,
"net_profit": 8472883,
"equity": 117839350,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 38198799,
"operating_profit": 18665960,
"net_profit": 6216351,
"equity": 119382124,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "990672571" })Spør AI-assistenten
Hvor mye vokste omsetningen til Møllendalsveien 6-8 AS fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Møllendalsveien 6-8 AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Møllendalsveien 6-8 AS per år.
Roller og styre4
Styre
3Sist endret 24.04.2024Revisor
1Sist endret 18.12.2019API og MCPGET /company/990672571/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/990672571/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "990672571",
"roles": [
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Styremedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "990672571" })Spør AI-assistenten
Hvilket revisjonsselskap reviderer Møllendalsveien 6-8 AS?
List alle roller i Møllendalsveien 6-8 AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Møllendalsveien 6-8 AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Entra ASA | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 2 911 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/990672571/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/990672571/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "990672571",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "ENTRA ASA", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "990672571" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Møllendalsveien 6-8 AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Møllendalsveien 6-8 AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Møllendalsveien 6-8 AS eier Entra ASA, og hvem eier resten?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Entra ASA
56 selskaperAPI og MCPGET /company/990672571/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/990672571/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "990672571",
"chain": [
{ "org_no": "999296432", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "990672571", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "990672571" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Møllendalsveien 6-8 AS helt til toppen av eierkjeden?
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Møllendalsveien 6-8 AS?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Møllendalsveien 6-8 AS | BEDR | Utleie av egen eller leid fast eiendom | Oslo | − |
Kunngjøringer46
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 27.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.5.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.4.2024 | Styre ↗ |
| 28.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.5.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.7.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.5.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.5.2020 | Vedtektsdato ↗ |
| 26.5.2020 | Foretaksnavn ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/990672571/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/990672571/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "990672571",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-06-27", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-06-19", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "990672571" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Møllendalsveien 6-8 AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Møllendalsveien 6-8 AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Møllendalsveien 6-8 AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre+Carine Blyverket Torsvik(Styremedlem)−Carine Blyverket(Styremedlem)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Avskrivninger utgjør 42,3 % av driftsinntektene — 27,5 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 51,5 % | 42,3 % |
| Resultatmargin | 21,7 % | 17,1 % |
| Egenkapitalandel | 31,5 % | 37,0 % |
| Likviditetsgrad | 0,19 | 1,76 |
| Gjeldsgrad | 2,17 | 1,06 |
| Egenkapitalrentabilitet | 7,2 % | 5,7 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +2,2 % | +2,4 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 6,2 % | 19,2 % |
| Avskrivninger | 42,3 % | 14,8 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/990672571/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/990672571/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "990672571",
"nace_code": "68.200",
"industry_count": 64534,
"revenue": { "value": 39048291, "percentile": 0.9858 },
"operating_margin": { "value": 0.5149, "percentile": 0.6013 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "990672571" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Møllendalsveien 6-8 AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Møllendalsveien 6-8 AS blant de største selskapene innen utleie av egen eller leid fast eiendom?
Hvor solid er Møllendalsveien 6-8 AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+176 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Ofte spurt om Møllendalsveien 6-8 AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Møllendalsveien 6-8 AS?
Det er registrert 76 533 selskaper i Norge innen utleie av egen eller leid fast eiendom, hvorav 12 574 i Oslo.
Er Møllendalsveien 6-8 AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2006, som er lenger enn 66 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 2 812 andre selskaper i bransjen etablert.
Hvilken status har Møllendalsveien 6-8 AS i Enhetsregisteret?
Møllendalsveien 6-8 AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva driver Møllendalsveien 6-8 AS med?
Møllendalsveien 6-8 AS driver innen utleie av egen eller leid fast eiendom, med NACE-kode 68.200 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Erverve, utvikle og drifte fast eiendom, samt enhver annen virksomhet i tilknytning til dette.
Hvem sitter i styret i Møllendalsveien 6-8 AS?
Knut Rundhovde Sørngård er registrert som styreleder i Møllendalsveien 6-8 AS, i et styre med 3 medlemmer. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.
Hvem er største aksjonær i Møllendalsveien 6-8 AS?
Største aksjonær i Møllendalsveien 6-8 AS er Entra ASA med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hva er omsetningen til Møllendalsveien 6-8 AS?
Møllendalsveien 6-8 AS hadde i 2025 en omsetning på 39,05 mill kr og et overskudd på 8,47 mill kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hva er aksjekapitalen i Møllendalsveien 6-8 AS?
Møllendalsveien 6-8 AS har en registrert aksjekapital på 1,46 mill kr, fordelt på 2 911 aksjer.
Hva er organisasjonsnummeret til Møllendalsveien 6-8 AS?
Møllendalsveien 6-8 AS har organisasjonsnummer 990 672 571. Organisasjonsnummeret er et unikt nisifret nummer fra Brønnøysundregistrene som identifiserer virksomheten i alle offentlige registre.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.