Ssa Steinkjer AS
- Omsetning
- 7,3 mill
- −9,5 %
- Resultat
- −718 926
- 7 års regnskap
- Ansatte
- 20
- +2 siden mars
Om Ssa Steinkjer AS
Ssa Steinkjer AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Steinkjer, Trøndelag. Selskapet er registrert i bransjen Drift av idrettsanlegg. Virksomheten ble stiftet i 2020 og har vært i drift i 6 år. Magne Ryan er daglig leder, og Magne Ryan er styreleder. Selskapet er ett av 8 innen drift av idrettsanlegg i Steinkjer, og ett av 1 122 i Norge. Det ble etablert samme år som 56 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (59 %).
Aktivitet
Drifte cageballhall og padelhall. Salg av sportsartikler rettet mot cageball og padle. Eventer med bursdager.
Formål
Drift av sportsaktiviteter og alt hva her står i forbindelse, samt ved aksjer og parter å delta i andre selskaper og virksomheter.
AI-sammendrag
Til tross for en solid posisjon blant de øverste 25% i omsetning innen idrettsanlegg, sliter driften med negativ egenkapital på -5 mrk kr og en gjeldsbelastning på 9 mrk kr mot kun 3 mrk kr i eiendeler. Omsetningsfallet på 10% og underskuddet på 719K kr forsterker en allerede presset balanse, og som heleid datterselskap av Ryan Holding AS er selskapet trolig avhengig av eiers støtte for fortsatt drift.
API og MCPGET /company/925459941
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/925459941" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "925459941",
"name": "SSA STEINKJER AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "93.110",
"nace_desc": "Drift av idrettsanlegg",
"employees": 20,
"address": { "municipality": "STEINKJER", "county": "TRØNDELAG", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "925459941" })Spør AI-assistenten
Hvilken bransje er Ssa Steinkjer AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Ssa Steinkjer AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Steinkjer holder Ssa Steinkjer AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −9,5 % fra 2024 · +482,8 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 7,27 mill kr | −349 206 kr | −718 926 kr | 3,34 mill kr | −5,20 mill kr | 8,54 mill kr |
| 2024 | 8,03 mill kr | −2,27 mill kr | −2,74 mill kr | 4,11 mill kr | −4,48 mill kr | 8,59 mill kr |
| 2023 | 8,03 mill kr | −2,56 mill kr | −3,38 mill kr | 6,04 mill kr | −3,74 mill kr | 9,78 mill kr |
| 2022 | 5,87 mill kr | −391 672 kr | −518 142 kr | 6,33 mill kr | −360 893 kr | 6,69 mill kr |
| 2021 | 1,25 mill kr | −997 096 kr | −845 917 kr | 5,02 mill kr | 157 250 kr | 4,86 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var andre driftskostnader den største kostnadsposten, med om lag 65 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 23 prosent av driftsinntektene.
Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet finansieres delvis av andre selskaper i konsernet.
- Til gode hos konsernselskaper
- 110 000 kr (3 % av balansen)
- Gjeld til konsernselskaper
- 1,2 mill kr (36 % av balansen)
API og MCPGET /company/925459941/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/925459941/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "925459941",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 7267832,
"operating_profit": -349206,
"net_profit": -718926,
"equity": -5199639,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 8034509,
"operating_profit": -2271379,
"net_profit": -2739521,
"equity": -4480713,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "925459941" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Ssa Steinkjer AS per år.
Hvordan har omsetningen til Ssa Steinkjer AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Ssa Steinkjer AS i 2025?
Roller og styre5
Daglig leder
1Sist endret 11.11.2024Styre
2Sist endret 22.08.2025Regnskapsfører
1Sist endret 23.01.2024Revisor
1Sist endret 13.11.2024API og MCPGET /company/925459941/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/925459941/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "925459941",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "925459941" })Spør AI-assistenten
Hvem er regnskapsfører for Ssa Steinkjer AS?
List alle roller i Ssa Steinkjer AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Ssa Steinkjer AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Ryan Holding AS100 %
- Ssa Nordic AShadde 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Ryan Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 100 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/925459941/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/925459941/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "925459941",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "RYAN HOLDING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "925459941" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Ssa Steinkjer AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Ssa Steinkjer AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Ssa Steinkjer AS eier Ryan Holding AS, og hvem eier resten?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Ryan Holding AS
4 selskaperAPI og MCPGET /company/925459941/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/925459941/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "925459941",
"chain": [
{ "org_no": "911724642", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "925459941", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "925459941" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Ssa Steinkjer AS helt til toppen av eierkjeden?
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Ssa Steinkjer AS?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Ssa Steinkjer AS | BEDR | Drift av idrettsanlegg | Steinkjer | 20 |
Kunngjøringer18
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 24.8.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 22.8.2025 | Styre ↗ |
| 2.8.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 13.11.2024 | Revisor ↗ |
| 11.11.2024 | Daglig leder ↗ |
| 8.10.2024 | Manglende roller ↗ |
| 1.8.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.5.2024 | Kapital ↗ |
| 24.5.2024 | Vedtektsdato ↗ |
| 24.4.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/925459941/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/925459941/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "925459941",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-08-24", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-08-22", "type": "Styre", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "925459941" })Spør AI-assistenten
Har Ssa Steinkjer AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Hva er de siste kunngjøringene for Ssa Steinkjer AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Ssa Steinkjer AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:19→20
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:18→19
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 64,6 % av driftsinntektene — 20,0 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -4,8 % | 3,8 % |
| Resultatmargin | -9,9 % | 0,6 % |
| Egenkapitalandel | -155,8 % | 34,4 % |
| Likviditetsgrad | 0,71 | 1,55 |
| Omsetningsvekst (siste år) | -9,5 % | +1,6 % |
| Omsetning per ansatt | 363 391,6 kr | 566 151,188 kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 14,4 % | 7,6 % |
| Lønnskostnad | 23,1 % | 28,5 % |
| Annen driftskostnad | 64,6 % | 44,6 % |
| Avskrivninger | 2,8 % | 7,1 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/925459941/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/925459941/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "925459941",
"nace_code": "93.110",
"industry_count": 710,
"revenue": { "value": 7267832, "percentile": 0.7825 },
"operating_margin": { "value": -0.048, "percentile": 0.3135 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "925459941" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Ssa Steinkjer AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Ssa Steinkjer AS på i bransjen?
Hvor ligger Ssa Steinkjer AS blant de 710 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Offentlig støtte
Ssa Steinkjer AS er registrert med 1 forskningsprosjekt fra Forskningsrådet (1,75 mill kr).
| Periode | Prosjekt | Aktivitet | Tildelt | Status |
|---|---|---|---|---|
| 2022–2026 | The effect of using functional training methods improving specific physical performance in footballers, sedentary workers, and elderlies. | REKRUTTERING | 1,75 mill kr | Bevilgning |
Kilde: Forskningsrådet
API og MCPGET /company/925459941/grants
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/925459941/grants" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "925459941",
"innovasjon_norge": [],
"forskningsradet": [
{
"prosjekttittel": "The effect of using functional training methods improving specific physical performance in footballers, sedentary workers, and elderlies.",
"prosjektstart": 2022,
"tildelt_belop": 1755000,
…
}
],
"skattefunn": []
}MCP
get_company_grants({ "org_no": "925459941" })Spør AI-assistenten
Hvilken offentlig støtte har Ssa Steinkjer AS fått?
Hvilke forskningsprosjekter har Ssa Steinkjer AS hatt hos Forskningsrådet?
Investeringer
SSA STEINKJER AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Steinkjer Golfsenter AS | Steinkjer | 67,0 % | 2021 | 2021 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Ofte spurt om Ssa Steinkjer AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Ssa Steinkjer AS?
Det er registrert 1 122 selskaper i Norge innen drift av idrettsanlegg, hvorav 8 i Steinkjer.
Er Ssa Steinkjer AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2020, som er lenger enn 25 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 56 andre selskaper i bransjen etablert.
Går Ssa Steinkjer AS bedre enn andre i bransjen?
Ssa Steinkjer AS hadde en driftsmargin på −4,8 % i siste regnskapsår, mot en bransjemedian på 3,8 % for drift av idrettsanlegg.
Hvilken status har Ssa Steinkjer AS i Enhetsregisteret?
Ssa Steinkjer AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i Ssa Steinkjer AS?
Daglig leder i Ssa Steinkjer AS er Magne Ryan, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvilke eiere står bak Ssa Steinkjer AS?
Ssa Steinkjer AS eies i hovedsak av Ryan Holding AS (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hva er omsetningen til Ssa Steinkjer AS?
I 2025 omsatte Ssa Steinkjer AS for 7,27 mill kr, ned 10 % fra 2024. Årsresultatet ble et underskudd på 718 926 kr.
Hvor mange ansatte har Ssa Steinkjer AS?
Ssa Steinkjer AS har 20 ansatte registrert i NAV Aa-registeret.
Får Ssa Steinkjer AS støtte fra Innovasjon Norge eller Forskningsrådet?
I offentlige tildelingsdata er Ssa Steinkjer AS oppført med 1 prosjekt hos Forskningsrådet. Detaljene vises i seksjonen Offentlig støtte på denne siden.
Hvem er revisor for Ssa Steinkjer AS?
Ssa Steinkjer AS bruker Berg Økonomi AS som regnskapsfører og In Revisjon AS som revisor, ifølge Enhetsregisteret.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Trøndelag
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.