Hopp til innhold
Nyttsokfirma i Claude og ChatGPTLes mer →
Aktivt selskap
Aksjeselskap

Strømsveien 200 Holding AS

Org.nr 925224723
Omsetning
6,5 mill
+2,8 %
Resultat
95 493
7 års regnskap
Mer

Om Strømsveien 200 Holding AS

Strømsveien 200 Holding AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2020 og har vært i drift i 6 år. Stephan Lødding er styrets leder. I 2025 hadde Strømsveien 200 Holding AS en omsetning på 6,46 mill kr, en økning på 3 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 95 493 kr. Egenkapitalen var 12,51 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Lychegården A/s med 46 % av aksjene. Selskapet er ett av 12 574 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Oslo, og ett av 76 533 i Norge. Det ble etablert samme år som 3 603 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).

Aktivitet og formål

Å investere i fast eiendom eller selskaper som eier fast eiendom, og alt som dermed står i forbindelse, herunder oppta lån for å finansiere denne virksomheten.

API og MCPGET /company/925224723

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/925224723" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "925224723",
  "name": "STRØMSVEIEN 200 HOLDING AS",
  "org_form": "AS",
  "nace_code": "68.200",
  "nace_desc": "Utleie av egen eller leid fast eiendom",
  "employees": null,
  "address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
  …
}

MCP

lookup_company({ "org_no": "925224723" })

Spør AI-assistenten

  • Hvilken bransje er Strømsveien 200 Holding AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
  • Når ble Strømsveien 200 Holding AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
  • Hvor i Oslo holder Strømsveien 200 Holding AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Kom i gang med API og MCP →

Økonomi

Omsetning 2021–2025 · +2,8 % fra 2024

ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
20256,46 mill kr4,21 mill kr95 493 kr70,84 mill kr12,51 mill kr58,33 mill kr
20246,28 mill kr3,63 mill kr−503 866 kr72,76 mill kr12,41 mill kr60,35 mill kr
20236,01 mill kr3,15 mill kr−511 173 kr74,80 mill kr12,91 mill kr61,88 mill kr
20220 kr−82 410 kr1,20 mill kr80,13 mill kr16,13 mill kr63,99 mill kr
20210 kr−146 104 kr1,21 mill kr77,01 mill kr22,94 mill kr54,07 mill kr

Balanse

2025
Eiendeler70,84 mill kr
Anleggsmidler97 %69,00 mill krOmløpsmidler3 %1,84 mill kr
Egenkapital og gjeld70,84 mill kr
Innskutt egenkapital18 %12,41 mill krOpptjent egenkapital0 %95 493 krLangsiktig gjeld81 %57,56 mill krKortsiktig gjeld1 %769 281 kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader2,25 mill kr
Finansinntekter90 394 kr
Finanskostnader3,87 mill kr
Netto finans−3,78 mill kr
Ordinært resultat før skatt428 359 kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

Årsregnskapet for 2025 viser at avskrivninger er den største kostnadsposten, med om lag 25 prosent av driftsinntektene.

Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.

API og MCPGET /company/925224723/financials

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/925224723/financials" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "925224723",
  "years": [
    {
      "year": 2025,
      "revenue": 6459293,
      "operating_profit": 4210512,
      "net_profit": 95493,
      "equity": 12506620,
      …
    },
    {
      "year": 2024,
      "revenue": 6281595,
      "operating_profit": 3626980,
      "net_profit": -503866,
      "equity": 12411127,
      …
    },
    …
  ]
}

MCP

get_company_financials({ "org_no": "925224723" })

Spør AI-assistenten

  • Hvordan har omsetningen til Strømsveien 200 Holding AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
  • Hva var driftsmarginen til Strømsveien 200 Holding AS i 2025?
  • Hvor mye vokste omsetningen til Strømsveien 200 Holding AS fra 2024 til 2025?

Roller og styre4

Styre

2Sist endret 06.10.2020
Styrets lederSignatur
StyremedlemSignatur

Regnskapsfører

1Sist endret 20.10.2025
Regnskapsfører
repr. ADMENTO ASGodkjent regnskapsforetakVis regnskapsfører-profil →

Revisor

1Sist endret 06.10.2026
Revisor
repr. CEDRA NORGE ASGodkjent revisjonsforetakVis revisor-profil →Tiltrådte oktober 2026
API og MCPGET /company/925224723/roles

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/925224723/roles" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "925224723",
  "roles": [
    { "role_type": "Regnskapsfører", … },
    { "role_type": "Revisor", … },
    { "role_type": "Styrets leder", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_roles({ "org_no": "925224723" })

Spør AI-assistenten

  • Hvem sitter i styret i Strømsveien 200 Holding AS?
  • Hvilket revisjonsselskap reviderer Strømsveien 200 Holding AS?
  • Hvem er regnskapsfører for Strømsveien 200 Holding AS?

Aksjonærer

AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Lychegården A/sSelskapOrdinære aksjer46,0 %4 600
Nibor ASSelskapOrdinære aksjer46,0 %4 600
Purdey Invest ASSelskapOrdinære aksjer8,0 %800

3 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

API og MCPGET /company/925224723/shareholders

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/925224723/shareholders" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "925224723",
  "shareholders": [
    { "shareholder_name": "LYCHEGÅRDEN A/S", "is_corporate": true, "ownership_pct": 46, "year": 2025, … },
    { "shareholder_name": "NIBOR AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 46, "year": 2025, … },
    …
  ],
  "total": 3
}

MCP

get_company_shareholders({ "org_no": "925224723" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor stor andel av Strømsveien 200 Holding AS eier Lychegården A/s, og hvem eier resten?
  • Er Strømsveien 200 Holding AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
  • Hvor mange aksjonærer har Strømsveien 200 Holding AS, og hvor mange aksjer er utstedt?

Reelle eiere

Beregnet fra aksjonærregisteret 2025

Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Strømsveien 200 Holding ASBEDRUtleie av egen eller leid fast eiendomOslo−

Kunngjøringer20

API og MCPGET /company/925224723/kunngjoeringer

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/925224723/kunngjoeringer" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "925224723",
  "kunngjoeringer": [
    { "dato": "2026-10-06", "type": "Revisor", … },
    { "dato": "2026-07-01", "type": "Revisor", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "925224723" })

Spør AI-assistenten

  • Hvilke fusjoner har Strømsveien 200 Holding AS vært involvert i?
  • Hva er de siste kunngjøringene for Strømsveien 200 Holding AS i Brønnøysundregistrene?
  • Når ble Strømsveien 200 Holding AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Endring i roller og styre
    +CEDRA NORGE AS(Revisor)−CEDRA NORGE MOMENTUM AS(Revisor)
  2. Endring i roller og styre
    +CEDRA NORGE MOMENTUM AS(Revisor)−HKW NORGE MOMENTUM AS(Revisor)
  3. Endring i roller og styre
    +HKW NORGE MOMENTUM AS(Revisor)−RSM NORGE AS(Revisor)
  4. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  5. Selskapsopplysninger oppdatert

Bransjesammenligning

Annen driftskostnad utgjør 8,8 % av driftsinntektene — 10,4 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Driftsmargin65,2 %42,3 %
Resultatmargin1,5 %17,1 %
Egenkapitalandel17,7 %37,0 %
Likviditetsgrad2,401,76
Gjeldsgrad4,661,06
Egenkapitalrentabilitet0,8 %5,7 %
Omsetningsvekst (siste år)+2,8 %+2,4 %
Andel av driftsinntekter2025Bransjemedian
Lønnskostnad0,9 %5,9 %
Annen driftskostnad8,8 %19,2 %
Avskrivninger25,1 %14,8 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

API og MCPGET /company/925224723/benchmark

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/925224723/benchmark" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "925224723",
  "nace_code": "68.200",
  "industry_count": 64534,
  "revenue": { "value": 6459293, "percentile": 0.895 },
  "operating_margin": { "value": 0.6519, "percentile": 0.7653 },
  …
}

MCP

get_company_benchmark({ "org_no": "925224723" })

Spør AI-assistenten

  • Er Strømsveien 200 Holding AS blant de største selskapene innen utleie av egen eller leid fast eiendom?
  • Hvor solid er Strømsveien 200 Holding AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
  • Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Strømsveien 200 Holding AS på i bransjen?

Ofte spurt om Strømsveien 200 Holding AS

Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Strømsveien 200 Holding AS?

Det er registrert 76 533 selskaper i Norge innen utleie av egen eller leid fast eiendom, hvorav 12 574 i Oslo.

Er Strømsveien 200 Holding AS et etablert selskap?

Selskapet har eksistert siden 2020, som er lenger enn 25 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 3 603 andre selskaper i bransjen etablert.

Hva er statusen til Strømsveien 200 Holding AS?

Strømsveien 200 Holding AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.

Hvem sitter i styret i Strømsveien 200 Holding AS?

Stephan Lødding er registrert som styreleder i Strømsveien 200 Holding AS, i et styre med 2 medlemmer. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.

Hvem er største aksjonær i Strømsveien 200 Holding AS?

Største aksjonær i Strømsveien 200 Holding AS er Lychegården A/s med 46 % av aksjene, fulgt av Nibor AS (46 %) og Purdey Invest AS (8 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.

Hva er omsetningen til Strømsveien 200 Holding AS?

I 2025 omsatte Strømsveien 200 Holding AS for 6,46 mill kr, opp 3 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 95 493 kr.

Hvor ligger Strømsveien 200 Holding AS?

Forretningsadressen til Strømsveien 200 Holding AS er c/o Oslo Finans AS, Olav Vs gate 5, 0161, OSLO i Oslo kommune.

Er Strømsveien 200 Holding AS registrert i MVA-registeret?

Strømsveien 200 Holding AS er registrert i MVA-registeret (siden 2023) og beregner dermed merverdiavgift på omsetningen sin.

Bransjen der selskapet holder til

Andre interessante kommuner